Znamy proponowane kadry Słowenii na sezon 2020/2021

 • 2020-05-12 15:35

Słoweński Związek Narciarski opublikował proponowane kadry narodowe na sezon 2020/2021. Składy zostały ustalone podczas posiedzenie komisji ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. Kadry wymagają jeszcze zatwierdzenia na zebraniu zarządu federacji.

Podczas zebrania komisji podsumowano także zakończony sezon 2019/2020. Zwrócona została uwaga na problem finansowy spowodowany epidemią koronawirusa i odwołaniem finałowych konkursów Raw Air oraz mistrzostw świata w lotach narciarskich w Planicy. Tym samym zima została zakończona przez federację z deficytem w wysokości 100 tysięcy euro. Związek liczy na poprawę tej sytuacji i zamknięcie roku "na plusie" dzięki przełożeniu MŚ na grudzień.

Sytuacja finansowa nie powinna wpłynąć na kadry A w skokach narciarskich, które mają w tradycyjny sposób przygotowywać się do zimy. Zmniejszone zostaną jednak wydatki na przygotowania pozostałych grup zawodników. Reprezentanci nie otrzymają także w tym momencie premii za miniony sezon. Te mają zostać jednak wypłacone do końca roku.

Wbrew pierwotnym zapowiedziom, komisja zaproponowała szerszy skład Kadry A. Pierwotny plan zakładał powołanie do niej wyłącznie zawodników, którzy znaleźli się w czołowej trzydziestce Pucharu Świata. Ostatecznie do planowanego składu nominowanych zostało siedmiu skoczków - Peter Prevc, Timi Zajc, Anze Lanisek, Domen Prevc, Ziga Jelar, Jernej Damjan oraz Tilen Bartol.

Kobieca kadra A ma również składać się z siedmiu zawodniczek. Do drużyny powołane mają zostać Ursa Bogataj, Jerneja Brecl, Ema Klinec, Katra Komar, Nika Kriznar, Spela Rogelj oraz Maja Vtic.

Proponowana kadra Słowenii na sezon 2020/2021:

KADRA A MĘŻCZYZN:


- Tilen Bartol (SSK SAM Ihan);

- Jernej Damjan (SSK SAM Ihan);

- Ziga Jelar (SK Triglav Kranj);

- Anze Lanisek (SSK Menges);

- Domen Prevc (SK Triglav Kranj);

- Peter Prevc (SK Triglav Kranj);

- Timi Zajc (SSK Ljubno BTC).

KADRA B MĘŻCZYZN:

- Lovro Kos (SSK Ilirija);

- Aljaz Osterc (SSK Velenje);

- Bor Pavlovcic (SD Ratece);

- Cene Prevc (SK Triglav);

- Rok Justin (SSD Stol Zirovnica);

- Anze Semenic (NSK Trzic).

KADRA MŁODZIEŻOWA MĘŻCZYZN:

- Jan Bombek (SSK Ljubno BTC);

- Tjas Grilc (SSK Stol);

- Mark Hafnar (SK Triglav Kranj);

- Rok Masle (SSK Ilirija);

- Zak Mogel (SSK Ljubno BTC);

- Jernej Presecnik (SSK Ljubno BTC).

KADRA A KOBIET:

- Ursa Bogataj (SSK Ilirija);

- Jerneja Brecl (SSK Mislinja);

- Ema Klinec (SSK Ziri);

- Katra Komar (SSK Bohinj);

- Nika Kriznar (SSK Ziri);

- Spela Rogelj (SSK Ilirija);

- Maja Vtic (SSK Zabrdje).

KADRA MŁODZIEŻOWA KOBIET:

- Lara Logar (SSK Zagorje);

- Pia Mazi (SSK Ilirija);

- Nika Prevc (SK Triglav);

- Jerneja Repinc Zupancic (NSK Trzic).


Adam Bucholz, źródło: SZS
oglądalność: (4191) komentarze: (37)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • W Punkt doświadczony
  skrzywdzili średniego Prevca

  Moim zdaniem zasady zasadami, ale Bertoncelj naprawdę musi nie lubić Cene. Słoweńcowi zabrakło do czołowej 30-tki generalki ledwie trzech miejsc. A weźmy pod uwagę, że startował tylko w 13-tu zawodach.
  można odnieść nieodparte wrażenie, że na Raw Air nie został przez trenera zabrany specjalnie. Po to, by czasem się do tej 30-tki nie dostać. A przynajmniej by się do niej na bardzo poważnie nie zbliżyć.
  Damjana bym bronił, bo 37 lat to nie 48, a ponadto trudno odnosić sukcesy bedąc kontuzjowanym, czego klinicznym przykładem Jelar. Dziwi mnie tylko stanowisko co niektórych, bo pamiętam jak rok temu strasznie bronili tego, żeby dalej startował żałośnie skaczący Kasai, a teraz zabraniają próby powrotu do I ligi 10 lat młodszemu i wracającemu po kontuzji, a nie roku beznadziejnego skakania, Słoweńcowi.
  Aha. Tepes definitywnie poszedł w odstawkę. Nic dziwnego skoro, z tego co się słyszy, sam nie wie czego chce.

 • Oczy Aignera profesor
  @Pietrek03

  Za jakiś czas rozpocznie się przebudowa obiektów w Predazzo.

 • Pavel profesor
  @Kolos

  Jakbyśmy mieli trzech braci i ten najsłabszy zrobił +100pkt PŚ to gwarantuje ci, że nikt by jego nominacji do kadry A nie zakwestionował. Nie takie herbatniki przewinęły się przez najwyższa grupę szkoleniową :)

 • tjzE profesor
  @Oczy Aignera

  Być może, ale dziwne, że nie było żadnej informacji.

 • Kuba123456789 bywalec
  Nie na temat

  Kadra finlandi :
  Kadra A
  - antti aalto
  - niko kytosaho
  - jarkko maatta
  - eetu nousianen
  Kadra B
  - andreas alamommo
  - arttu pohjola
  - juho ojala
  - mico ahonen
  Narazie dalej nie podam

 • dawid19 bywalec
  @Kolos

  Lepiej sobie tego nie wyobrażać :)

 • Pietrek03 doświadczony
  @Kamil1997

  Val di Fiemma
  Oslo
  Wilingen

  Sapporo haha
  Pekin haha

 • Kamil1997 początkujący

  Na jakie zawody PŚ oprócz w Polsce, polecacie jechać jak to wszystko się uspokoi ? Proszę o krótkie wyjaśnienie dlaczego akurat tam.

 • Kolos profesor
  @Pietrek03

  Tyle, że nie ma go w żadnej z kadr. Czyli szansę na start MŚ w lotach ma raczej zerowe. A to Tepes celował najbardziej. Pozostanie mi rola przed skoczka jedynie...

 • Kolos profesor

  Trzech Prevców w 7-osobowej kadrze A? Nie dziwię się, że Słoweńcy woleli tego uniknąć żeby nie być posądzonym o nepotyzm czy specjalnie faworyzowanie rodziny Prevców. (warto sobie w tym miejscu wyobrazić co by było gdyby taka sytuacja z trzema braćmi była w Polsce...)

  Tym bardziej, że za Cene w kadrze A nie stoją jakieś mocne argumenty. Więc słusznie jest w kadrze B.

 • Pietrek03 doświadczony
  @Kolos

  nie zakończył nadal będzie skakać

 • Kolos profesor

  A Jurij Tepes zakończył już karierę?

 • Pietrek03 doświadczony

  Cene powinien być w A a nie Jernej owiele lepiej skacze.
  Gdzie Justin, Hlava czy Tepes? Rezygnują z nich już? Tepes nie wystąpi w MŚwL?
  Nika Prevc już jest w kadrze brawo.

 • dawid19 bywalec

  Słowency poprawili już kadre b dopisując Justina.W kadrach brakuje Tepesa Hvali i Voduska

 • Pavel profesor
  @DanielBlanco

  Dokładnie. Z resztą nie mamy co się dziwić Słoweńcom bo my dokonaliśmy jeszcze bardziej kuriozalnej roszady swego czasu, zawodnika z 122 punktami PŚ zamieniliśmy w kadrze A na skoczka z 0pkt PK. Nadrzędna zasada to żyć dobrze z działaczami to wynik sportowy będzie bez znaczenia :)

 • Seba Aka Krzychu bywalec

  Pokrzywdzonym na pewno jest Cene Prevc, który miał udaną zimę, a mimo to jest w kadrze B.

 • DanielBlanco bywalec
  @dervish

  Nawet, jeżeli zamrozimy Damjanowi i Bartolowi ich ostatni sezon z powodu kontuzji, to należałoby wziąć pod uwagę sezon 18/19 w ich wykonaniu. Ich ówczesne wyniki (Damjan 40 pkt. w 19 startach + 11. miejsce na MŚ, Bartol 9 pkt. w 9 startach) są wyraźnie słabsze od ubiegłosezonowych osiągnięć C.Prevca (112 pkt. w 13 startach). Nie ma sensu zaklinać rzeczywistości, ewidentnie ktoś we władzach związku nie przepada za średnim Prevcem.

 • Oczy Aignera profesor
  @tjzE

  Przejrzałem jego konta w mediach społecznościowych, gdzie również jest nieaktywny od kilku miesięcy. Doszedłem do wniosku, że Słoweniec musiał doznać kontuzji. Jak dobrze pamiętam, to w poprzednim sezonie był właśnie w kadrze B, czyli jego miejsce zostało "zamrożone".

 • dawid19 bywalec

  Podacie ile postów trzeba napisać żeby awansować?

 • dejw profesor
  @dervish

  Wytyczne swoje, ale jakby przyjrzeć się im bliżej: Jelar do TOP30 zawitał dzięki ostatniemu konkursowi i atakowi na podium z bodaj 10 pozycji. Gdyby na niej pozostał, albo awansował "tylko" na 6 miejsce, to w "30" by nie skończył - czy wtedy i jego też nie braliby do kadry A, pomimo tak piorunującej końcówki przerwanego nagle sezonu?
  Cene do tej "bramy kadry A" brakło trochę punktów, ale też warto mieć na uwadze, że w PŚ startował de facto pół sezonu - i na jego zakończenie został w ogóle skreślony z udziału w RawAir.
  Co do tych zamrożonych miejsc, to zarówno Bartol jak i Damjan na skoczniach zimą się pojawili - Damjan co prawda tylko na krajowych mistrzostwach (gdzie wypadł całkiem nieźle swoją drogą), ale Bartol w PŚ skakał przez półtora miesiąca i dopiero wtedy udał się na operację - będący w podobnej sytuacji Jelar, zacisnął zęby i z pułapu braku punktów w otwierającym cykl PK konkursach w Renie dobił w lutym do regularnie punktującego w PŚ, a w marcu był już zawodnikiem ze ścisłej światowej czołówki.
  Zbierając te wszystkie niuanse, to można nawet dojść do wniosku, że średniego Prevca po prostu nie chcieli wcisnąć do kadry A.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).