FIS instruuje organizatorów zawodów w dobie pandemii

 • 2020-05-18 15:45

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) przygotowała szereg wytycznych dotyczących organizacji zawodów na igelicie w 2020 roku. Przedstawiciele poszczególnych komitetów organizacyjnych muszą stale monitorować i z odpowiednim wyprzedzeniem przedstawiać działaczom FIS aktualną sytuację dotyczącą obostrzeń i możliwości organizacji konkursów w danym kraju.

Pierwsze założenie mówi, iż „Zespół Specjalny ds. organizacji zawodów” - składający się z koordynatora cyklu, przedstawiciela krajowego związku narciarskiego i komitetu organizacyjnego wydarzenia - w terminie od 40 do 30 dni przed dowolnymi zawodami kobiet i mężczyzn skokach narciarskich na igelicie rangi FIS (LGP, PK, FIS Cup) musi ocenić aktualny stan przygotowań zgodnie z aktualną sytuacją dotyczącą COVID-19.

Następnie, co najmniej 30 dni przed odprawą techniczną konkretnej imprezy, jeśli warunki nie pozwalają na zorganizowanie zawodów - z powodu krajowych obostrzeń zdrowotnych i/lub podróżniczych związanych z COVID-19 - „Zespół Specjalny ds. organizacji zawodów” musi ogłosić przełożenie lub odwołanie imprezy.

Niemniej jednak, z uwagi na nieprzewidywalną sytuację w przypadku COVID-19, mogą wystąpić odwołania po terminie opisanym powyżej.

Najnowsze terminarze Letniego Grand Prix oraz Pucharu Świata - zaktualizowane 18 maja - dostępne są >>>TUTAJ<<<.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2279) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Kolos profesor
  @szczurnik

  Odwołanie zawodów, nawet grubo przed czasem to też strata dla organizatora. Choćby kontrakty sponsorskie mogą ucierpieć.

 • szczurnik bywalec
  @Kolos

  Może chodzi tutaj o przypomnienie organizatorom, że powinni ograniczać straty, zamiast dążyć do organizacji "za wszelką cenę", inaczej skończą jak Norwegowie po Raw Air?

 • SZCZEPAN44 bywalec
  @dawid19

  Pewnie, pewnie.. i najlepiej KARABIN MASZYNOWY :-) Po prostu jestem w depresji z tego powodu i chyba sie zapłacze na smierc z tego powodu. Juz wchodze w stan załoby. Tej z piwkiem w tle:-)

 • Bajlando_pl bywalec

  to bardzo dobra informacja bo panowie i panie w fis maja bardzo duza wiedze z wirusow.

 • dawid19 bywalec
  @SZCZEPAN44

  Dostałeś ode mnie ignora.

 • SZCZEPAN44 bywalec

  Co tam pandemia, najwazniejsze zeby skoczkowie mieli Fiaty TEMPRA i nie mieli INTERNETA :-)))) reszta sie nie liczy. A moze frytki do tego?? I ZASMAZKA!

 • Oczy Aignera profesor
  @Kuba123456789

  O 15:20 pojawił się artykuł ze zaktualizowanymi kalendarzami LGP i PŚ, a Ty po czterech godzinach piszesz swoje typy, zmieniając przy okazji dzień rozegrania zawodów w Hinzenbach.
  Czy wyniki meczów też obstawiasz po ich zakończeniu?

 • Kuba123456789 bywalec
  Letnie grand prix 2020 (mój typ))

  Myśle ze w wiśle zawody odbędą sie w dniach 19-20 września, myśle ze inguaracja rozpocznie się w kazachstanie ałmaty/szczuczyńsk
  5-6 września ałmaty/szczuczyńsk(🇰🇿)
  12-13 września czajkowski(🇷🇺)
  19-20 września wisła(🇵🇱)
  26 września hinzenbach(🇦🇹)
  03 października klingenthal(🇩🇪)

 • Kolos profesor

  Bez sensu ustalają jakiś odgórny termin na odwołanie zawodów ale od razu dają możliwość przekroczenia tego terminu. A w ogóle aż 30-40 dni przed czasem to zbyt dużo....

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).