Zmiany w transmisji Pucharu Świata. FIS pracuje nad nową grafiką telewizyjną

 • 2020-06-01 12:47

Nowy sezon Pucharu Świata przyniesie znaczące zmiany dla kibiców obserwujących transmisje z zawodów. Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) pracuje nad nowym zestawem grafik telewizyjnych, towarzyszących przekazom z rywalizacji najlepszych skoczków świata. Premiera w listopadzie.

Wstępny projekt grafiki telewizyjnej FISWstępny projekt grafiki telewizyjnej FIS
fot. FIS

Po raz pierwszy pogłoski o potencjalnej zmianie grafik telewizyjnych pojawiły się w październiku 2019 roku. Wtedy to podczas inauguracji sezonu w Soelden, nowy format graficzny otrzymał Puchar Świata w narciarstwie alpejskim. Przedstawiciele FIS zapewnili wówczas, iż to zmiana dotyczyć będzie wyłącznie tej jednej dyscypliny. Pozostałe cykle PŚ, w tym w skokach narciarskich, miały docelowo otrzymać nową grafikę od sezonu 2020/2021.

Teraz światowa federacja potwierdza swoje ubiegłoroczne przypuszczenia. Podczas majowego posiedzenia online komisji skoków narciarskich FIS doszło do prezentacji wstępnej propozycji nowej szaty graficznej Pucharu Świata, która będzie obowiązywać od sezonu 2020/2021. Dominuje biały kolor, uzupełniany przez czarne elementy. Za jej przygotowanie odpowiada firma Swiss-Timing, a jej główną bazą jest zestaw grafik używany podczas ostatniej edycji PŚ w narciarstwie alpejskim.


- W sezonie 2019/2020 wdrożyliśmy nowy format graficzny do Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Teraz dostosowujemy cały layout pod kątem pozostałych dyscyplin. Nie chodzi w tym przypadku o treść, ale o układ graficzny - mówi w rozmowie ze Skijumping.pl Jürg Capol, dyrektor marketingu FIS.

Nowy format zastąpi dotychczasową grafikę telewizyjną, utrzymywaną w czarno-niebieskiej tonacji. Została ona wprowadzona w sezonie 2011/2012 i obowiązywała przez 9 sezonów. Był to najdłużej obowiązujący format graficzny Pucharu Świata w skokach narciarskich, odkąd FIS w połowie lat 90. XX wieku ujednoliciła system transmisji zawodów tego cyklu.

- Potrzebujemy jeszcze kilku tygodni, aby przedstawić dalsze szczegóły. Dzięki cierpliwości, a także aktywacji nowego formatu ostatniej zimy przy narciarstwie alpejskim, mamy już pewne doświadczenie  - dodaje Capol: - Chcemy być gotowi do końca sierpnia ze wszystkim związanym z zimą 2020/2021.

Nowy format graficzny ma zadebiutować podczas inauguracji Pucharu Świata 2020/2021 w Wiśle (20-22 listopada). W trakcie Letniego Grand Prix 2020 obowiązywać będzie jeszcze dotychczasowa grafika telewizyjna.


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (15850) komentarze: (46)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Tomek88 weteran
  @Oczy Aignera

  Ciekawi mnie jeszcze czy gdzieś w pobliżu nie było ludzi ze wsi ze świeżymi jajami,mlekiem. Może gdzieś blisko znajdowali się sprzedawcy truskawek albo nawet Pan Kowalski rozmawiający ze swoimi kumplami o planach wyprawy na ryby czy Pani Krysia dyskutującą z sąsiadką o planach zasadzienia pomidorów w swoim ogródku.

 • Oczy Aignera profesor
  @Morgensternowy_

  To było pewnie tym bardziej ciekawe, że pomidorami rzucały same buraki.

 • Morgensternowy_ doświadczony
  @Bajlando_pl

  Jak to było z tymi pomidorami? Były osoby ranne? Chcę więcej szczegółów hehehe

 • Wojciechowski profesor
  @Bajlando_pl

  Cieszę się. :)
  Nie mam tylko przekonania, czy tyle razy musimy o tym czytać.

 • Morgensternowy_ doświadczony
  @Kolos

  Bo wtedy nadawano w sposób analogowy i większość telewizji była ustawiona na format obrazu 4:3, stąd nie upychali 10 na jedną stronę. Teraz cyfrowa technologia to można sobie pozwolić na więcej w obrazie transmisji. :)

 • Kolos profesor
  @nanus111@onet.pl

  W sumie to ja tęsknię :) Ja sobie puszczam na YouTube stare skoki to min. dzięki tamtym starym grafikom czuje się klimat tamtych lat.

  W sumie podobało mi się, że na jednej stronie pokazywali tylko wyniki 6 skoczków. Teraz upychają tak, że całe top 30 za chwilę zmieszczą na jednej stronie...

 • Bajlando_pl początkujący
  @Wojciechowski

  Nie, mam wielki ubaw. :)

 • Wojciechowski profesor
  @Bajlando_pl

  Wielkie musisz mieć chyba ego, skoro tyle razy musisz się chwalić, co uważasz za równie interesujące jak zgierskie pomidory. Całe szczęście, że 99,9% czytelników nie robi tak samo, bo mielibyśmy tutaj tysiące komentarzy. ;)

 • Bajlando_pl początkujący
  Ważne

  Równie interesujące z dziś jest to, że w Zgierzu na placu targowym rozsypały się pomidory. Ale kolos pewnie odleciał:). Inny napisze o autograf, a kolejny zrobi tabelkę:))).

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).