Ryoyu Kobayashi: Moim celem jest zdobycie Kryształowej Kuli

 • 2020-06-16 15:13

Do treningów na skoczni powracają reprezentanci Japonii. Za członkami klubu Tsuchiya Home próby na obiektach średnim oraz normalnym. Lider kadry, Ryoyu Kobayashi, mówi o dużej radości płynącej z pierwszych skoków po trzymiesięcznej przerwie.

Ryoyu KobayashiRyoyu Kobayashi

Triumfator Pucharu Świata w sezonie 2018/19 nie ukrywa, że tęsknił za skokami na większych obiektach. Już od pierwszej próby przekraczał punkt konstrukcyjny areny mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym z 2007 roku – Miyanomori położonej w Sapporo.

– Cieszę się z powrotu. Czuję się całkiem nieźle. W ubiegłym tygodniu trenowaliśmy na skoczni średniej, aby przyzwyczaić się do obciążeń. Co prawda do zimy jeszcze sporo czasu, lecz już teraz wiem, że moim głównym celem będzie zdobycie Kryształowej Kuli – powiedział zawodnik pochodzący z Hachimantai.


Jak wiadomo, miniony sezon nie został sfinalizowany zgodnie z pierwotnym planem. Ze względu na pandemię koronawirusa odwołane zostały konkursy w Trondheim oraz w Vikersund, zaś mistrzostwa świata w lotach w Planicy zostały przeniesione na grudzień.

– Doszliśmy do momentu, w którym nie było innego wyjścia. Chciałem rywalizować na obiektach do lotów, lecz nic na to nie poradzę – odniósł się do decyzji o przedwczesnym zakończeniu sezonu Japończyk.

Jak najbardziej utytułowany spośród braci Kobayashi ocenia swoje występy z zeszłej zimy? Czy 3. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ stanowi dla niego spory niedosyt? – Było wiele rzeczy, których do końca nie mogłem zrozumieć, ale nie chcę tego rozpamiętywać – skwitował krótko.

Czym zajmował się 23-latek w czasie pandemii? Być może odkrył nową pasję, która go pochłonęła? – Gdy musiałem przebywać w domu, ciężko trenowałem, budując dyspozycję fizyczną. Jeśli wydajnie spędziło się ten czas, można cieszyć się dobrymi skokami. Hobby? Ostatnio zacząłem uprawiać w domu rośliny. Chciałem, by otaczała mnie zieleń. Musiałem jakoś przetrwać ten czas – przyznał.


Piotr Bąk, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3247) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • SchwarzerAdler weteran

  Nie spodziewam się dużych zmian na podium PS w nadchodzącym sezonie. Zmiany w kolejności oczywiście mile widziane. Dobrze by było też gdyby Kubacki poszedł o oczko wyżej , lepiej za Niemca niż Japończyka.

 • Bosto87 bywalec
  @Nowyskoczek5

  A mnie wkurza takie gadanie, "że zasłużył" i jakby Ryoyu coś Dawidowi zabrał. A przecież najzwyczajniej zdobył mniej punktów, a obaj zbierali je na równych warunkach, a nawet Kubacki wystartował w większej liczbie konkursów. Więc gdyby faktycznie tak bardzo "zasłużył" to by na tym miejscu był i tyle. Owszem wizualnie to był najlepszy sezon Dawida, ale za to miejsc na podium nie rozdają i jak widać byli jeszcze lepsi.

 • Nowyskoczek5 profesor

  Wkurzylem sie na niego bo wyprzedził Kubackiego w klasyfikacji a to właśnie Dawid zasłużył na to 3 miejsce w generalce poprzedniego sezonu .

 • Oczy Aignera profesor
  Prawdziwa historia

  Richard Schallert i zawodnicy Tsuchiya Home rozpoczynają trening siłowy.
  - "Pamiętajcie, że dobre przygotowanie fizyczne to podstawa. Jak czujecie się po wczorajszych ćwiczeniach?"
  Ryoyu westchnął i odpowiedział:
  - "Po japońsku."
  Austriak nie wiedział, co jego podopieczny miał na myśli, więc zapytał go:
  - "Czyli jak?"
  Zawodnik odrzekł:
  - "Jako tako."

 • SebaSzczesnyy doświadczony

  Na dziś jasne jest że za faworytów do KK można uznać Krafta i Kobayashiego

  Reszta jest za nimi.

 • adamciesielski@op.pl bywalec
  @Robert Johansson252

  wydaje mi się, że Kubacki miał do tej pory tak harmonijny rozwój, że jak w końcu wszedł na ten "top poziom" to póki nie będzie wynikać to z wieku, nie spadnie z niego i będzie kręcił się w TOP5 generalki przez 2-3 sezony

 • mokulowski@wp.pl bywalec

  Jeżeli Kobayashi będzie wygrywać, Richard Schallert powinien być w Japonii chrzczony (jak Bóg) przez nielicznych kibiców. Bo ten trener owszem próbował zrobić coś z czeskimi skokami ale po za Romanem Koudelką nikt nie wytrzymał reżimu treningowego. No ale może być tak, że Japończyk spuchnie tzn. nie będzie miał dynamitu w nogach - to wtedy Kraft ma wielką szansę na obronę KK. Schallert prowadzi klub w którym skacze Ryoyu Kobayashi drugi rok i wtedy się okaże co tak naprawdę jest wart. Bo tak jak powiedziałem - jeżeli Kobayashi będzie na topie, Austriak powinien dostać dużą podwyżkę. Inaczej out.

 • Robert Johansson252 bywalec
  @alo Hmm

  Jak dla mnie szczególnie mocni mogą być:
  - Kobayashi
  - Lindvik
  - Aschenwald
  - Schmid
  - Sato
  - Zajc
  - Kubacki
  Nie wydaje mi się, żeby Geiger i Kraft poprawili swe wyniki z tej zimy, w Stochu też nie pokładam wielkich nadziei. Prevc raczej o Kryształową Kulę nie powalczy, Schlierenzauer też nie, choć mogą być mocniejsi. Duże nadzieje pokładam w Johanssonie, Eisenbichlerze, Huberze, a z mniej doświadczonych czuję, że mogą wypalić zwłaszcza Jelar, Hafnar, Woergoetter, może Contamine zacznie punktować. Fajnie by było, jakby jakiś Murańka, czy Stękała zaczął skakać na wysokim poziomie, bo w LGP i PK jakoś sobie świetnie radzą, a w PŚ słabiutko

 • Żuczek bywalec
  @ZXCVBNM_9999

  Lub Hafnar

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  @alo

  No, i to gdybanie ma to do siebie, że pojawi się taki Lovro Kos i wygra KK :)

 • alo profesor

  Niestety (dla nas) ale Ryoyu może być jeszcze mocniejszy niż rok temu a co za tym idzie ma wielkie jeśli nie największe szanse na zdobycie KK. Jeśli chodzi o Krafta,to myślę że złapie lekką zadyszkę bo nie wierzę w to że będzie w stanie obronić tytuł. On skacze na bardzo wysokim poziomie już któryś sezon. Niewątpliwie wskazuje go jako drugiego do zdobycia Kuli. Myślę że o to będą się liczyć Geiger,Lindvik,Kubacki,Stoch i P.Prevc. Grozni będą zapewne Eisenbichler,Tande,Johansson,Forfang,Żyła,D.Prevc,Zajc,Aschenwald. Ale to na razie gdybanie

 • Seba Aka Krzychu bywalec

  Według mnie największe szanse na KK mają Ryoyu Kobayashi i Stefan Kraft.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).