Alternatywny trening kadry Widhoelzla. "Chodzi o poszerzenie strefy komfortu"

 • 2020-06-18 16:08

Reprezentacja Austrii w skokach narciarskich od minionej niedzieli przebywa w Karyntii, gdzie odbywa pierwsze zgrupowanie w ramach przygotowań do sezonu 2020/21. Oprócz skoków na Villacher Alpenarenie, członkowie sztabu szkoleniowego zadbali o urozmaicenie metod treningowych swoich podopiecznych.

Trener Andreas Widhoelzl, który tej wiosny zastąpił Andreasa Feldera na stanowisku głównego szkoleniowca Austriaków, na południe kraju zabrał Stefana Krafta, Gregora Schlierenzauera, Michaela Hayboecka, Philippa Aschenwalda, Daniela Hubera oraz Jana Hoerla. Na miejscu znajdują się też opiekuni pozostałych grup szkoleniowych Austriackiego Związku Narciarskiego - Florian Liegl oraz Stefan Kaiser. 

Oprócz skoków na niegdysiejszej arenie Pucharu Świata, sztab szkoleniowy drużynowych wicemistrzów świata stara się kreatywnie gospodarować czasem w ramach możliwości dostępnych w Karyntii. - W programie treningowym są sesje na skoczni, ale nie one są istotą obozu w Faak am See. Mamy wiele opcji poza skocznią i chcemy z nich korzystać. Chodzi o rozszerzenie własnej strefy komfortu. Ponadto wiele planujemy i prowadzimy dyskusji indywidualnych - tłumaczy 43-letni Widhoelzl w komunikacie prasowym opublikowanym przez austriacką federację. Jego zawodnicy w ostatnim czasie mieli możliwość spróbować m.in. nart wodnych, czym za pośrednictwem mediów społecznościowych podzielił się Schlierenzauer.

W żartobliwy sposób do pierwszego tej wiosny zgrupowania podszedł najlepszy zawodnik poprzedniej zimy, Stefan Kraft. - Świetnie, że znów mogliśmy się zobaczyć. Chcielibyśmy się wyściskać, jednak nie robimy tego ze względów bezpieczeństwa. Niemniej, na zgrupowaniu panuje fajna atmosfera. Dobrze w końcu zmienić otoczenie. Myślę, że moja dziewczyna również jest szczęśliwa, że ma kilkudniową przerwę ode mnie - mówi dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli.

Pozytywną ocenę pierwszych tygodni pracy nowego trenera wystawia Daniel Huber. - Mimo zmian, już widać dobrą współpracę w sztabie szkoleniowym. Wszyscy z niecierpliwością wypatrywaliśmy tego spotkania - nie ukrywa mieszkaniec regionu Salzburga.

- Nie skaczemy podczas tego zgrupowania zbyt dużo. Urozmaiciliśmy zajęcia, na przykład turniejem tenisowym, który wygrałem o punkt ze Stefanem Kraftem. W tej chwili czuję się świetnie fizycznie i nic nie stoi na przeszkodzi, aby solidnie przygotować się do sezonu - zdradza Michael Hayboeck. 


Dominik Formela, źródło: Komunikat prasowy OSV
oglądalność: (2088) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Suchy89 początkujący
  @Kolos

  Prawdopodobnie to skoczkowie na nartach wodnych wynaleźli styl V. Swego czasu Polo Tajner opoqiadal że co rok jeździł na takie zawody w skokach mazury. Ma ktoś dokładniejsze info?

 • Kolos profesor
  @janbombek

  W zasadzie istnieje taka konkurencja jak skoki na nartach wodnych, rekord świata wynosi coś 50-kilka metrów...

 • Seba Aka Krzychu bywalec
  @Bajlando

  Heinz Kuttin odpowiada za skoki Niemieckich kombinatorów norweskich.

 • Bajlando bywalec

  A co z tym Keczupem Heinz w końcu? Wystawił do wiatru Francuzów i od 1,5 miesiaca cisza, żadnej innej pracy nie podjął.

 • szczurnik bywalec
  @janbombek

  Na pewno całoroczne? W czasie mrozów lądowanie na lodowej tafli mogłoby być trochę nieprzyjemne.

 • Oczy Aignera profesor
  @janbombek

  Taką odmianę skoków do wody można zaliczyć do narciarstwa dowolnego.

 • janbombek bywalec

  W obliczu postępujących zmian klimatu, takie skoki jak pokazał Gregor mogą być jakąś alternatywą. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że skoki mogły by być uprawiane niezależnie od pory roku i być może zainteresowanie w krajach, które nie mają tradycji by wzrosło.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).