Trener Słoweńców: "Chcemy, by część letnich zawodów odbyła się we wrześniu"

 • 2020-06-25 11:37

Przygotowania do sezonu 2020/21 w pełni. Wszystkie reprezentacje przy układaniu swojego harmonogramu muszą brać pod uwagę utrudnienia spowodowane pandemią koronawirusa. Przykład Słoweńców trenowanych przez Gorazda Bertnocelja pokazuje, że nawet w takich okolicznościach skoczkowie mogą dążyć do osiągnięcia optymalnej dyspozycji.

Jak wynika z informacji portalu siol.net, w ciągu ostatnich kilku tygodni każdy z reprezentantów Słowenii zdążył już oddać około stu skoków. Piąta drużyna ubiegłej zimy ma za sobą zgrupowania w Žiri, Planicy oraz Kranju. Obecnie podopieczni trenera Bertnocelja przebywają w Moravskich Toplicach. Następny przystanek to Mislinja, skąd Słoweńcy udadzą się na pierwszym zagraniczny obóz, do Ramsau.

Rozkład jazdy bałkańskiej kadry można zatem śmiało uznać za napięty i naprawdę wymagający. Ten aspekt wraz z mniejszą liczebnością zespołu ma ponoć pozytywny wpływ na postęp zawodników przed nadchodzącą zimą. – W tej chwili chłopcy są bardzo dobrze przygotowani. Ich forma jest wyższa niż na tym samym etapie rok temu. Drużyna jest mniejsza, ale wyjątkowo silna. Ubiegły sezon zakończyliśmy pozytywnie, a w nowy wkraczamy na jeszcze wyższym poziomie – stwierdził Gorazd Bertnocelj.

Wiele wskazuje na to, że pierwszą okazją do zweryfikowania formy Słoweńców będą zawody Letniego Grand Prix w Wiśle. Wstępne plany zakładają, że skoczkowie przystąpią do rywalizacji na skoczni im. Adama Małysza pod koniec sierpnia. Ze względu na pandemię koronawirusa nie można jednak wykluczyć scenariusza, który sprawi, że zmagania zostaną przesunięte na wrzesień. Jak na taką ewentualność zapatruje się trener Bertnocelj? – Widziałem, że koronawirusem zakaził się Adam Małysz. To pokazuje, że wirus jest wszędzie, musimy go zaakceptować i stawić mu czoła. Mając to wszystko na uwadze, nie wiemy dokładnie, jak wygląda plan na kolejne miesiące. Co się tyczy Wisły, mówi się o dwóch potencjalnych terminach – sierpniowym oraz wrześniowym. Osobiście chcemy, żeby część letnich zawodów odbyła się we wrześniu.   

Należy podkreślić, że ból głowy w świecie skoków narciarskich nie wynika tylko i wyłącznie z zamieszania związanego z realizacją LGP. Trudno jest bowiem przewidzieć, czy uda się w stu procentach wypełnić założenia aktualnej wersji kalendarza Pucharu Świata. – Dochodzi do nas dużo głosów. Do tej pory przedstawiono kilka opcji. Pierwsza przewiduje, że zimowe zawody zostaną przeprowadzone w normalnym trybie, z kibicami. Druga zakłada, że trybuny zostaną zamknięte dla sympatyków skoków, natomiast trzecia wersja ma być najbardziej elastyczna. Według niej kilka miejsc zniknęłoby z kalendarza, a zawody odbywałyby się za zamkniętymi drzwiami. W tym przypadku wciąż nie znamy jednak szczegółów – podsumował Gorazd Bertoncelj.


Michał Grzela, źródło: siol.net
oglądalność: (1607) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Seba Aka Krzychu profesor

  W Słowenii odbyły się zawody
  1. Timi Zajc
  2. Anze Lanisek
  3. Ziga Jelar

 • Seba Aka Krzychu profesor
  @Adam90

  Też bym chciał żeby byli w formie, ponieważ bardzo lubię Słoweńców. Szczególnie Petera Prevca.

 • Adam90 weteran

  Ciekawe czy będą w formie. Oby byli.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).