Norweskie otwarcie sezonu letniego dla Opseth i Forfanga

 • 2020-06-25 12:21

W czwartek na obiekcie Midtstubakken w Oslo rozegrano zawody inaugurujące sezon letni w kraju drużynowych mistrzów olimpijskich. W stolicy Norwegii najlepiej poradzili sobie Silje Opseth oraz Johann Andre Forfang.

Krajowe zmagania miały miejsce na arenie mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym z 2011 roku. W rywalizacji kobiet, pod nieobecność przeziębionej Maren Lundby, zdecydowanie najlepsza była Silje Opseth. 21-latka urodzona w Buskerud uzyskała 95 oraz 99,5 metra na obiekcie, którego rozmiar to 106 metrów. Jej przewaga nad drugą Eirin Marią Kvandal (90 i 97,5 metra) wyniosła 25,5 pkt. Skład podium uzupełniła Anna Odine Stroem (83,5 oraz 88 metrów). Czwartą, ostatnią pozycję zajęła Thea Minyan Bjoerseth (80 i 87,5 metra).

Kliknij, aby zobaczyć wyniki konkursu kobiet >>>

W stawce mężczyzn najlepszy okazał się Johann Andre Forfang. Wicemistrz olimpijski pochodzący z północy Norwegii dwukrotnie lądował w okolicach rozmiaru skoczni. W pierwszej rundzie doleciał do 105. metra, a w finale poprawił się o półtora metra. Za nim, ze stratą 11,3 pkt., znalazł się Sander Vossan Eriksen. 19-letni wicemistrz świata juniorów popisał się próbami mierzącymi 104 oraz 105,5 metra. Na trzeciej lokacie uplasował się Robert Johansson (100,5 oraz 103,5 metra).

W wakacyjnej formie na początku przygotowań do zimy są inne gwiazdy kadry dowodzonej przez trenera Alexandra Stoeckla. Daniel-Andre Tande (94,5 oraz 100 metrów) był szósty, a Robin Pedersen (87,5 oraz 98,5 metra) czy Marius Lindvik (94 i 91 metrów) zostali sklasyfikowani odpowiednio na 11. i 13. miejscu.

Kliknij, aby zobaczyć wyniki konkursu mężczyzn >>>


Dominik Formela, źródło: kjump.no
oglądalność: (3718) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dejw profesor
  @Robert Johansson252

  Villumstad miał problemy z plecami, przez co zaginął i stracił niemal cały okres przygotowawczy do sezonu 18/19 (powrócił dopiero pod koniec grudnia); ale nigdy nie deklarował końca kariery.

 • Oczy Aignera profesor
  @Robert Johansson252

  Czy jest jakieś wiarygodne źródło tej informacji? Na jego instagramowym profilu nie ma o tym mowy.

 • Bajlando bywalec
  @Robert Johansson252

  A kto ci takich głupot naopowiadał, junior kończący karierę?

 • Robert Johansson252 bywalec
  Villumstad

  Niby karierę zakończył, a skakał

 • Robert Johansson252 bywalec
  Eriksen

  Mam nadzieje, że Vosaan będzie wreszcie w PŚ bo ma potencjał, może kiedyś wypalić jak Lindvik

 • Oczy Aignera profesor
  @Seba Aka Krzychu

  Wicemistrz świata juniorów to przecież nie "ogórek". Należy od niego oczekiwać coraz lepszych występów.

 • Adam90 weteran

  Marius Lindvik bez formy, ale poziom mistrzostw w Norwegii i tak wyższy niż w Polsce :)

 • dawid19 bywalec

  Sagbakken nie zdobył jeszcze punktów w Fis Cupie.

 • alo profesor

  Slaby wynik Lindvika

 • Seba Aka Krzychu doświadczony

  Z tego Eriksena może coś być.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).