Johann Andre Forfang: Mam nadzieję stać się jeszcze lepszym skoczkiem

 • 2020-06-26 16:37

Czwartkowe zawody w Oslo, które zainaugurowały sezon letni w Norwegii, padły łupem Johanna Andre Forfanga. Po zwycięstwie na skoczni Midtstubakken (HS106) wicemistrz olimpijski z normalnego obiektu w Pjongczangu podzielił się swoimi wrażeniami w rozmowie z serwisem nettavisen.no.

Skoczek z Tromsø, który 4 lipca będzie obchodził swoje 25. urodziny, w przekonującym stylu wygrał konkurs w stolicy kraju po skokach na odległość 105 oraz 106,5 metra. Jak sam przyznał, jest bardzo szczęśliwy z tego triumfu, ponieważ wcześniej nie wiodło mu się zbyt dobrze podczas zmagań na Midtstubakken. Dość powiedzieć, że w żadnym konkursie mistrzostw Norwegii, rozgrywanym na tym obiekcie, nie wywalczył medalu.

– To nigdy nie była moja skocznia. Dziś czułem się wyjątkowo dobrze, aby tam osiągnąć sukces. Bardzo przyjemnie jest skakać w ciągu dnia. To było fantastyczne – czytamy słowa Forfanga na łamach serwisu nettavisen.no.

Dwunasty zawodnik minionej edycji Pucharu Świata ze sporym optymizmem czeka również na nowy sezon. – Teraz chodzi o kontynuowanie dobrej pracy na treningach. W przyszłym sezonie planuję się poprawić, wskakiwać na podium i mam nadzieję stać się jeszcze lepszym skoczkiem niż teraz. Taki jest plan i cel. Czas, który jest przed nami, polega na jak najlepszym przygotowaniu do zimy. Musimy sobie tylko wyobrazić, że Puchar Świata rozpocznie się w odpowiednim czasie i do tego momentu będziemy gotowi – kontynuuje.

Drużynowy mistrz olimpijski z Pjongczangu, który był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem czwartkowego konkursu, zwrócił także uwagę na bardzo dobrą atmosferę panującą w  skandynawskim zespole. – Jesteśmy teraz dużą i zgraną ekipą. Zawsze byliśmy grupą, która dobrze się uzupełnia. Mamy w zespole dobre warunki do tego, aby się rozwijać – dodaje Forfang.


Wojciech Skucha, źródło: nettavisen.no
oglądalność: (1614) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Tomek88 profesor

  Życzę Forfangowi powodzenia. To jest bardzo dobry zawodnik. Stać go na wiele. Już od kilku lat Norweg jest zawodnikiem czołówki ale brakuje mu stabilizacji,która częściej pozwoliła by mu stawać na podium czy odnosić zwycięstwa. Jeżeli Forfang poprawi ten element będzie jeszcze mocniejszy.

 • Oczy Aignera profesor
  Klucze do sukcesu

  Kluczami do osiągania sukcesów są stabilizacja formy oraz odporność psychiczna. Norwescy zawodnicy często mają problemy z oddawaniem równych skoków w konkursach.

 • Adam90 weteran

  2014/2015 23.
  2015/2016 5.
  2016/2017 27.
  2017/2018 7.
  2018/2019 8.
  2019/2020 12.
  Jeśli wierzyć statystykom to ma nierówną formę.

 • Seba Aka Krzychu profesor

  Życzę Forfangowi żeby następna zima była lepsza niż poprzednia. Na pewno go na to stać.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).