PZN opublikował letni kalendarz. Grand Prix w Wiśle już w sierpniu

 • 2020-06-30 18:45

Zawodami z cyklu LOTOS Cup rozpocznie się tegoroczny sezon letni w skokach narciarskich w naszym kraju. Jego zwieńczeniem mają być mistrzostwa Polski zaplanowane na pierwszą połowę października. Kiedy do skutku dojdzie wiślańska inauguracja Letniego Grand Prix 2020?

Jak podaje TVP Sport, komitet organizacyjny beskidzkich zawodów zdecydował się na przeprowadzenie imprezy w terminie 21-23 sierpnia. Opcją rezerwową była data wrześniowa, a wszystko było uzależnione od sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju. Polski wybór zatwierdzić musi jeszcze Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS), co powinno wydarzyć się do 6 lipca. Zmagania w Wiśle-Malince będą pierwszymi w ramach tegorocznej edycji Letniego Grand Prix, której terminarz został przebudowany z powodu pandemii koronawirusa.

Program LGP w Wiśle zakłada piątkowe kwalifikacje (18:00), sobotnie starcie drużynowe (17:30) oraz niedzielną potyczkę indywidualną (17:30). Transmisja w Telewizji Polskiej.

Kliknij, aby zobaczyć kalendarz Letniego Grand Prix 2020 mężczyzn >>>

Dziś poznaliśmy też plany Polskiego Związku Narciarskiego, który opublikował kalendarz tegorocznych zawodów krajowych na igelicie. Od sierpnia do października na skoczniach w Szczyrku toczyć będzie się czteroetapowa rywalizacja w ramach cyklu LOTOS Cup. Po jej zakończeniu, od 10 do 11 października, na beskidzkim kompleksie mają odbyć się letnie mistrzostwa kraju seniorów oraz kobiet.

W harmonogramie przygotowanym przez polską federację nie brakuje imprez okręgowych. Tego lata - w sierpniu i wrześniu - polscy skoczkowie będą mogli sprawdzić się w Memoriale Olimpijczyków (Szczyrk), Letnim Pucharze Bieszczadów (Zagórz) oraz Pucharze Tatr (Chochołów).

Kliknij, aby zobaczyć letni terminarz zawodów PZN >>>


Dominik Formela, źródło: TVP Sport + PZN
oglądalność: (3331) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bajlando bywalec
  @alo

  Ale bilety i czy chcesz mnie poznaać?

 • alo profesor

  No i słusznie. Jestem za

 • Bajlando bywalec
  @Oczy Aignera

  Bilety można już gdzieś kupić? Może zlot ze skijumping, w końcu mnie poznacie:).

 • Oczy Aignera profesor
  Publiczność

  Podobno na trybunach ma zasiąść maksymalnie 999 widzów, tak więc nie będzie to impreza masowa.

 • dawid19 bywalec

  No i moje przekonania dotyczące odwołania konkursów LGP w Wiśle się nie sprawdziły.Teraz pozostaje pytanie czy będą to zawody z kibicami lub bez kibiców.

 • King profesor

  Pytanie czy z kibicami czy bez. W artykule nie ma o tym mowy.

 • Seba Aka Krzychu bywalec

  Fajnie, że LGP w Wiśle odbędzie się w sierpniu, a nie we wrześniu.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).