Austria odwołuje letnie zawody międzynarodowe!

 • 2020-07-07 15:08

Tego lata w Austrii nie odbędą się żadne zawody rangi międzynarodowej. Taką informację opublikowała tamtejsza federacja narciarska. Decyzja jest argumentowana zagrożeniem epidemicznym.

Rezygnacja z imprez rangi międzynarodowej jest jednym ze środków zapobiegawczych w kontekście walki z pandemią COVID-19. Austriacki Związek Narciarski zdecydował się odwołać wszystkie zawody do 4 października włącznie. W tym kraju do tej pory potwierdzono ponad 18 tysięcy przypadków zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Zmarło 706 osób.

W związku z tym do skutku nie dojdą zaplanowane na wrzesień konkursy rangi Letniego Grand Prix w Hinzenbach i Letniego Pucharu Kontynentalnego w Stams, a także październikowe zmagania w Villach w ramach cyklu FIS Cup. W tej samej miejscowości odwołano też wrześniowy Puchar Alp.

W komunikacie austriackiej federacji czytamy również, że decyzja oznacza także odwołanie wrześniowego Letniego Grand Prix kombinatorów norweskich w Tschagguns. Po 4 października Austriacy chcą organizować zawody zgodnie z obowiązującymi przepisami rządu federalnego. Przed kilkoma dniami Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) potwierdziła, iż Niemcy oraz Austriacy nie zamierzają rezygnować z najważniejszych zawodów w skokach narciarskich w sezonie zimowym. 

Zobacz też: Z kibicami lub bez - konkursy w Niemczech i Austrii niezagrożone


Dominik Formela, źródło: Komunikat prasowy OSV
oglądalność: (6899) komentarze: (28)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oczy Aignera profesor
  @Adam90

  Pierwsza edycja (1994 rok) była najkrótsza. Odbyły się wtedy cztery konkursy - trzy indywidualne i jeden drużynowy. Cały cykl trwał nieco ponad tydzień.
  To chyba oczywiste, że LGP jest formą treningu i przygotowań do sezonu zimowego.

 • O co chodzi jakby stały bywalec
  @Pavel

  No to żeśmy sobie pogadali, a z racją to wiadomo jak jest, każdy ma swoją. :) Być może faktycznie się czepiam.

 • Adam90 weteran
  @O co chodzi jakby

  Wiesz, takie rzeczy można wysłac na ich adres mailowy, trzeba wejsc zakładke kontakt i możesz do nich wysłać taką sugestię, to Ci gwarantuje ,ze szybko odpowiedzą :).

 • Pavel profesor
  @O co chodzi jakby

  Jest Mój drogi coś takiego jak kontekst i średnio rozgarnięty absolwent szkoły podstawowej zrozumie ten tekst, wystarczy przeczytać trzy zdania zamiast całą wiedzę czerpać z tytułu. Potrzeba wiele złej woli, aby czepiać się takich bzdetów, ewentualnie być kolejnym wcielenie pana Bajlando :)

 • O co chodzi jakby stały bywalec
  @Pavel

  Jest Mój Drogi coś takiego jak rzetelność dziennikarska. Nie używa się zdań ogólnikowych, świadczących o tym, że autor pisze de facto bzdurę. Ale dziennikarstwo zaniknęło jakieś 20 lat temu, ja tylko zwracam uwagę.

  PS. Równie dobrze można napisać, że Austria znika z mapy świata. I później wyjaśnić, że jakaś śmieszna organizacja zawiesza zawody, o których nikt normalny nie słyszał. Mam nadzieję rozumiesz ironię i głupotę takich tekstów.

 • Pavel profesor
  @O co chodzi jakby

  Tak to jest jak się czyta wyłącznie tytuły. W tekście masz jak byk napisane, że powyższą decyzję podjął austriacki związek narciarski i dotyczy ona zawodów podlegających tej organizacji. Także zamiast mędrkować w komentarzach warto czytać całość.

 • O co chodzi jakby stały bywalec
  @Kolos

  A mogę tylko zapytać, skąd Ty to wiesz? Tzn. jesteś byłym zawodnikiem, trenerem, cokolwiek związanego ze skokami?

 • O co chodzi jakby stały bywalec

  "Tego lata w Austrii nie odbędą się żadne zawody rangi międzynarodowej". Nie wiem, może jestem z Matplanety, ale 03-05 lipca tego roku odbyły się zawody F1. Ale one pewnie były regionalne, startowały furmanki z austriackich landów.

 • Oreo weteran

  A to hultaje takiego psikusa FISowi zrobili

 • Kolos profesor
  @dejw

  Wartość letnich zawodów na przełomie września/października jest mniej więcej taka sama jak w lipcu czy sierpniu czyli żadna lub niewielka. W tym, że w pierwszym przypadku jest nominalnie bliżej do sezonu zimowego.

 • Kolos profesor
  @Janeman

  Ale zawody Austriacy zawsze organizowali, wprawdzie sporo mniej niż Niemcy ale jednak zawsze i regularnie. Natomiast kwestie z kiepskim przygotowaniem skoczni to efekt poczucia bezkarności "bo przecież i tak nas nikt nie ruszy", tym bardziej póki dyrektorem PŚ był Austriak. A nie kwestii finansów.

 • dejw profesor

  Maleństwo w Hinzenbach na którym (niestety) regularnie rozgrywane są zawody na przełomie września i października (to nie to samo, co bezwartościowe dla seniorów konkursy w lipcu i sierpniu) dla elity poza kalendarzem? Niezależnie od powodów, mówię zdecydowanie za. I oby nie był to tylko jednorazowy precedens.

 • Oczy Aignera profesor
  Aigner-Schanze

  Clemens Aigner nie będzie zadowolony z tego, że nie będzie mógł wystąpić na "swojej" skoczni.

 • Oczy Aignera profesor
  @znawca_francuskiego

  Takanobu Okabe wziął udział w zawodach z cyklu FIS Cup, mając 40 lat i 4 miesiące.
  Link do wyników: https://www.fis-ski.com/DB/general/results.html?sectorcode=JP&competitorid=44772&raceid=3162

 • janbombek doświadczony

  Czy jest sens organizować tego lata jakiekolwiek zawody? Nawet jak dojdą do skutku to pewnie obsada będzie mocno okrojona.

 • Domin10 weteran
  A Nie lepiej

  Połączyć wszystkie letnie zawody, i niech konkursy LPK I letnie konkursy FC staną sie LGP.

 • Janeman profesor
  @Kolos

  Ale przecież od lat tną jak mogą - przypomnij sobie w którym kraju przygotowanie skoczni do zawodów od lat pozostawia najwięcej do życzenia (oczywiście pomijając takie "kwiatki" jak konkursy robione na siłę o nieodpowiedniej porze roku)

 • Kolos profesor
  @Kolos

  Fin Miko Taskilia w 2005 roku w Kuopio startował w FIS Cupie w wieku 41 lat i 8 miesięcy. Nawet zapunktował (był 27).

 • Kolos profesor
  @Adrian D.

  Ukrainiec Volodymir Glyvko też miał 39,5 roku gdy ostatni raz startował w FIS Cupie (2013 rok)

 • Kolos profesor
  @Janeman

  Tylko, że Austriacy do biednych nie należą. To najwyższa światowa klasa w skokach a nie jacyś outsiderzy typu np. Rumunia żeby musieli ciąć koszty funkcjonowania skoków u siebie...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl