Rosną koszty organizacji MŚ 2021

 • 2020-07-18 12:35

Przygotowanie przyszłorocznego światowego czempionatu w narciarstwie klasycznym pochłonie więcej pieniędzy niż pierwotnie zakładano. Niemcy szacują, że wydatki mogą wzrosnąć o blisko 3 mln euro.

Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2021 mają rozpocząć się 23 lutego, a zakończyć 7 marca. Gmina Oberstdorf, gdzie tego typu impreza odbędzie się już po raz trzeci w historii, spodziewa się jednak dodatkowych kosztów związanych z organizacją wydarzenia.

Florian Speigl, kierownik projektu modernizacyjnego Audi Areny, mówi na łamach br.de o konieczności zabezpieczenia dodatkowych 2,8 mln. Kwota jest pokłosiem skomplikowanych prac trwających na stromym zboczu oraz remontu konstrukcji betonowych. Niemcy szacują, iż koszty modernizacji stadionu biegowego oraz skoczni narciarskich wyniosą ponad 42 mln euro. Działacze spodziewają się, iż ta kwota nie ulegnie już zmianom.

- Prace budowlane w dużej mierze są finansowane z góry przez miasto. Rząd federalny niebawem ma przekazać 10 mln euro, a kolejne 20 mln euro pochodzi ze środków Bawarii. Łącznie około 8 mln euro przekazać mają też gmina Oberstdorf oraz powiat Oberallgäu.

Serwis chiemgau24.de podaje z kolei, iż Oberstdorf przymierza się do organizacji najważniejszej imprezy 2021 roku z udziałem kibiców, mimo trwającej pandemii. Gospodarze informują, iż do tej pory sprzedało się już sporo wejściówek, a docelowo wydarzenie ma odbyć się przy pełnych trybunach. Ewentualne ograniczenia będą zależały od władz Bawarii i panujących tam przepisów.

Do tej pory, ramach przedsprzedaży, rozeszło się już około 25 000 biletów na poszczególne konkurencje. - Jesteśmy ubezpieczeni na wypadek odwołania mistrzostw, a kibice otrzymają zwrot środków za nabyte wejściówki - czytamy słowa Moritza Beckersa-Schwarza, który działa w komitecie organizacyjnym nadchodzącej wielkimi krokami imprezy.

Zarządcy areny poinformowali też, że wszystkie obiekty wchodzące w składu kompleksu są już niemal gotowe do pierwszych letnich sesji treningowych.


Dominik Formela, źródło: br.de + chiemgau24.de
oglądalność: (2770) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • achieversfinancialloansservice@gmail.com początkujący

  Czy potrzebujesz pożyczki? Skontaktuj się z nami w sprawie dowolnego rodzaju pożyczki,
  Oferujemy pożyczki w przedziale od 10 000,00 USD do 5 000 000,00 USD z oprocentowaniem 2%.
  Skontaktuj się z nami, podając swoje dane, wysyłając e-mail: reachersfinancial[***]sservice@gmail.com

 • Jakby bywalec
  @Kolos

  Faktycznie, oczywistość. Dla @kolosa 3 mln euro to jak splunąć, przecież wybitny organizator imprez sportowych, dla którego najważniejsza jest godzina rozgrywania konkursu ustawiona pod niego, jak siedzi przed komputerkiem/TV, filantropa, człowieka o stu talentach (i dwustu ukrytych) - on nie może się mylić. Zastanawiałem się w chwili wolnej co włączyć, jakiś stand-up na YT czy odpalić skijumping. Wybrałem to drugie i nie żałuję, chociaż rozlanej kawy ze śmiechu trochę szkoda.

 • Kolos profesor
  @Oczy Aignera

  To oczywiste. Tylko po co o takich oczywistościach pisać artykuły?

 • Oczy Aignera profesor
  @Kolos

  Cokolwiek by się nie wydarzyło, to i tak koszty będą większe w stosunku do prognozy.

 • papa_s weteran
  Jest takie powiedzenie

  Na biednego nie trafiło...

 • Kolos profesor

  2,8 miliona przy 42 milionach to nie jest duży wzrost kosztów. Jakby koszty wzrosły o 5 zł to też by można napisać artykuł z szumnym tytułem "rosną koszty organizacji MŚ"...

 • Oczy Aignera profesor
  @Seba Aka Krzychu W stylu Włodzimierza Szaranowicza

  "I tak będzie, proszę Państwa!"

 • Adam90 weteran

  Myślę, ze Niemcy przy tych kosztach sobie poradzą.Oby tylko kibice się pojawili i zapełnili trybuny.

 • Seba Aka Krzychu bywalec

  Fajnie by było, gdyby na MŚ były pełne trybuny. Według mnie w Oberstdorfie jest świetna atmosfera, jedna z najlepszych.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).