W poniedziałek ruszy sprzedaż biletów na LGP w Wiśle. "Chcemy przeprowadzić zawody za wszelką cenę"

 • 2020-07-30 15:20

Już na początku przyszłego tygodnia ma ruszyć internetowa dystrybucja wejściówek na inaugurację Letniego Grand Prix w Wiśle (21-23 sierpnia). Każdego dnia na teren obiektu wpuszczonych zostanie niespełna tysiąc widzów, którzy podczas imprezy będą izolowani od skoczków narciarskich.

- Do tej pory zgłosili się przedstawiciele trzynastu nacji - uspokaja Andrzej Wąsowicz, szef wiślańskiego komitetu organizacyjnego. W piątek mają odbyć się kwalifikacje do sobotniego konkursu z udziałem trzynastu Polaków, natomiast niedzielne zawody poprzedzą kolejne eliminacje, na starcie których stanąć będzie mogło sześciu Biało-Czerwonych.

- Ekipy liczą na nas w kwestii zapewnienia maksimum bezpieczeństwa. Przy okazji letnich konkursów przećwiczymy pewne warianty przed zimą i sprawdzimy funkcjonowanie poszczególnych rozwiązań. Jednym ze środków będzie przezroczysta ścianka "pleksi" na wysokość 1,5 metra, która oddzieli zawodników od kibiców zasiadających na sektorach A3 i A4 - zdradza prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego.

W czwartek padł niechlubny rekord dobowego przyrostu zakażeń koronawirusem w Polsce. Najwięcej spośród 615 przypadków potwierdzono w województwie śląskim, gdzie liczba nowych zachorowań wyniosła 160. - Mam nadzieję, że nic nie pokrzyżuje nam planów. Chcemy przeprowadzić zawody za wszelką cenę. W poniedziałek czeka nas kolejne spotkanie komitetu organizacyjnego z przedstawicielami miasta, służb medycznych oraz policji, ponieważ spodziewamy się dużej liczby kibiców poza obiektem, co w jakiś sposób należy uporządkować. Internetowa sprzedaż wejściówek ruszy w poniedziałek. Zgodnie z obowiązującymi przepisami będziemy mogli wpuścić niespełna tysiąc kibiców na każdy dzień rywalizacji. 

Dużo wskazuje na to, że polskie miasto będzie jedynym przystankiem Letniego Grand Prix mężczyzn 2020. Czy w grę wchodzą dodatkowe konkursy na obiekcie im. Adama Małysza? - Przygotowujemy się do realizacji programu z dwoma konkursami indywidualnymi i nic poza tym - ucina spekulacje Wąsowicz.

Letnie Grand Prix w Wiśle będzie pierwszym starciem najlepszych skoczków świata od momentu przerwania sezonu 2019/20. Czy przy okazji wydarzenia w Beskidzie Śląskim można spodziewać się ceremonii najlepszych zawodników za minioną zimę, w tym Kamila Stocha za triumf w turnieju Raw Air? - Być może Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) szykuje jakąś niespodziankę, ale nam nie przekazano dotąd takich informacji - podkreśla działacz.

Ceny biletów na LGP w Wiśle (HS134):

21.08.2020, kwalifikacje (piątek)

sektor A1 siedzące: 30,00 zł
sektor A2 siedzące: 30,00 zł
sektor A3 siedzące: 30,00 zł
sektor A4 siedzące: 30,00 zł
sektor A8 stojące: 20,00 zł

22.08.2020, konkurs indywidualny (sobota)

sektor A1 siedzące: 120,00 zł
sektor A2 siedzące: 120,00 zł
sektor A3 siedzące: 120,00 zł
sektor A4 siedzące: 120,00 zł
sektor A5 siedzące: 120,00 zł
sektor A8 stojące: 60,00 zł

23.08.2020, konkurs indywidualny (niedziela)

sektor A1 siedzące: 120,00 zł
sektor A2 siedzące: 120,00 zł
sektor A3 siedzące: 120,00 zł
sektor A4 siedzące: 120,00 zł
sektor A5 siedzące: 120,00 zł
sektor A8 stojące: 60,00 zł


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3112) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Antoni bywalec
  Prawdopodobnie bez widzów

  Jezeli za wszelka cene to oznacza, ze BEZ WIDZÓW.
  Ciekaw jestem która reprezentacja bedzie zmuszona do kwarantanny i ile zrezygnuje w ostatniej chwili

 • MK92 doświadczony
  LGP 2020

  Jeszcze trzy tygodnie zostały - wystarczająco dużo, żeby znalazł się jakiś powód do odwołania konkursów w Wiśle i pogrzebania całego tegorocznego Letniego Grand Prix.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).