Lato w cieniu koronawirusa. Trwają przygotowania w Szczuczyńsku i Rasnovie

 • 2020-07-28 11:23

Ostatnie tygodnie nie należą do najłatwiejszych dla organizatorów zawodów w skokach narciarskich. Coraz częściej ogłaszane są decyzje o odwołaniu międzynarodowej rywalizacji z uwagi na pandemię koronawirusa. I chociaż sytuacja jest trudna, to niektóre komitety organizacyjne wciąż wierzą w rozegranie konkursów na swoich obiektach. Mowa o Szczuczyńsku oraz Rasnovie.

Po ostatniej fali rezygnacji z organizacji międzynarodowych zawodów na igelicie, w terminarzu FIS pozostało zaledwie pięć miejscowości. Frensztat ma być gospodarzem inauguracji Letniego Grand Prix pań (15 sierpnia), a Wisła ma gościć premierowe zawody LGP mężczyzn (22-23 sierpnia) oraz konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego (12-13 września). W planach są także weekendy LGP w Szczuczyńsku (5-6 września) i Czajkowskim (12-13 września). Z kolei Rasnov ma zorganizować zawody FIS Cup (29-30 sierpnia) oraz Letniego PK (5-6 września).

Wszystko wskazuje na to, iż wkrótce dojdzie do kolejnego skrócenia listy organizatorów. O swoich obawach szczerze wypowiadają się przedstawiciele Rosyjskiej Federacji Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej, którzy nie dają zbyt dużych szans na przeprowadzenie konkursów Letniego Grand Prix w Czajkowskim.

Zobacz więcej: Co z LGP w Czajkowskim? "Na 90 procent zawody zostaną odwołane"

Podobne obawy w sprawie odwołania weekendu Letniego Grand Prix towarzyszą w ostatnich tygodniach Szczuczyńskowi. Kazachowie jednak nie poddają się i zapewniają, iż wszystko jest na drodze ku organizacji zawodów.

- Sytuacja w Kazachstanie związana z COVID-19 jest nadal stabilna. Nie ma też żadnego tajemniczego rodzaju zapalenia płuc, o którym piszą media. Prosimy nie czytać tych "dziwnych wiadomości" - mówi w rozmowie z portalem Skijumping.pl Anna Sanarowa, menedżer komunikacyjna Kazachskiego Związku Narciarskiego (KSA).

- Obecnie w kraju obowiązuje zakaz opuszczania budynków poza przypadkami wyższej konieczności, który zakończy się 2 sierpnia - dodaje Sanarowa.

- Nasz zarząd ma zdecydowane zamiary organizacji konkursów Letniego Grand Prix zgodnie z wszystkimi wytycznymi dotyczącymi COVID-19. Prowadzimy wideokonferencje z FIS, podczas których przedstawiamy aktualny stan przygotowań oraz ogólną sytuację w naszym kraju - wyjaśnia menedżer komunikacyjna KSA.

- Mamy kilka drużyn, które już potwierdziły swój udział w zawodach. Skocznie w Szczuczyńsku są gotowe do przeprowadzenia Letniego Grand Prix. Ostateczna decyzja w sprawie konkursów zapadnie do końca tygodnia - zapewnia Sanarowa.

Bardziej powściągliwi są organizatorzy zawodów w Rasnovie. Rumuński obiekt Trambulina Valea Carbunarii (HS97) ma gościć jedyne tego lata zawody FIS Cup, a ponadto konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego.

- Obecna sytuacja w Rumunii nie jest dobra, ale wciąż jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie przeprowadzić zbliżające się konkursy - twierdzi w rozmowie ze Skijumping.pl Constantin Andrei, dyrektor zawodów w skokach narciarskich w Rasnovie.

- W poniedziałek rozesłaliśmy zaproszenia wraz z informacjami o pomiarach wykonanych przez nasz komitet organizacyjny. Mamy nadzieję, że rodzina skoków narciarskich nam zaufa - dodaje Andrei.

- Teraz czekamy na potwierdzenia przyjazdu do Rasnova ze stron krajowych związków narciarskich i mamy nadzieję, że otrzymamy pozytywne odpowiedzi. Na decyzje czekamy do czwartkowego poranka i wtedy zobaczymy co dalej - wyjaśnia dyrektor rumuńskich zawodów.

PROGRAM ZAWODÓW:

FIS CUP


Sobota, 29.08.2020
7:15 - Odprawa techniczna
8:30 - Oficjalny trening kobiet
9:15 - Seria próbna kobiet
10:00 - Pierwsza seria konkursowa kobiet

13:30 - Oficjalny trening mężczyzn
14:15 - Seria próbna mężczyzn
15:00 - Pierwsza seria konkursowa mężczyzn

Niedziela, 30.08.2020
8:30 - Seria próbna kobiet
9:30 - Pierwsza seria konkursowa kobiet

12:00 - Seria próbna mężczyzn
13:00 - Pierwsza seria konkursowa mężczyzn

LETNI PUCHAR KONTYNENTALNY

Sobota, 05.09.2020
7:15 - Odprawa techniczna
8:30 - Oficjalny trening kobiet
9:15 - Seria próbna kobiet
10:00 - Pierwsza seria konkursowa kobiet

13:30 - Oficjalny trening mężczyzn
14:15 - Seria próbna mężczyzn
15:00 - Pierwsza seria konkursowa mężczyzn

Niedziela, 06.09.2020
8:30 - Seria próbna kobiet
9:30 - Pierwsza seria konkursowa kobiet

12:00 - Seria próbna mężczyzn
13:00 - Pierwsza seria konkursowa mężczyzn


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2247) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • O co chodzi jakby doświadczony
  @kibicsportu

  No to pisałem, że 999 i to jest wg ciebie jakaś rewelacja? Ciekawe, czy w ogóle sprzedadzą tyle biletów. Poza tym pisałem też o tym, co bredził Wąsowicz, że nie 999 tylko mniej, bo odlicza się obsługę, a dwa że nie jest to kompletnie opłacalne. @Żuczek no tak, bo 999 kibiców na skoczni wiele zmieni w twoim życiu:).

 • Żuczek bywalec
  @O co chodzi jakby

  999 ale zawsze coś jest

 • kibicsportu profesor
  @O co chodzi jakby

  Przecież ma być 999 kibiców. Obsługa nie jest do tego zaliczana, tak samo pracownicy.
  Widać, że nie jesteś na bieżąco.

 • O co chodzi jakby doświadczony
  @kuba923

  Ilu, 999? A nawet nie tyle, bo muszą odliczyć obsługę itd. Wąsowicz dopiero co twierdził, że to się nie opłaca.

 • kuba923 doświadczony
  @O co chodzi jakby

  Yyyy, Zawody w Wiśle będą z kibicami

 • O co chodzi jakby doświadczony

  Zastanawiam się, jaki jest w ogóle sens organizacji w tym sezonie letnim LGP, jak w kalendarzu jest w zasadzie tylko Wisła i Szczuczyńsk, a ten drugi pewnie odpadnie. I wszystko bez kibiców.

 • Oczy Aignera profesor
  @DanielBlanco

  Ja proponuję inne ulepszenie zabawy. W zawodach mogliby skakać także trenerzy oraz inni byli skoczkowie.

 • janbombek bywalec

  Po co robić coś na siłę, jest nieduża szansa na rozegranie zawodów w Polsce i Czechach pozostałe konkursy się raczej nie odbędą.

 • unnameduser doświadczony
  @DanielBlanco

  Obawiam się, że władzom FIS-u nie pozwoli na to silna obawa przed zgłoszeniem się do LGP pewnego okularnika ubijającego bulę :)

 • DanielBlanco bywalec

  Na czas tegorocznych LGP i LPK można byłoby zmodyfikować przepisy dotyczące uprawnień do uczestnictwa. Wystarczałby tylko kod FIS. Wtedy byłaby szansa, że niektóre federacje (np. Chiny, Turcja, Gruzja, Węgry itp.) wyślą zawodników do Kazachstanu, Rumunii czy Rosji, wszak rozpoczął się już okres uzyskiwania kwalifikacji olimpijskich. Na koronawirusa to nie wpłynie, lecz na liczbę zgłoszonych krajów już tak.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).