LGP w Szczuczyńsku i Czajkowskim odwołane

 • 2020-07-30 16:15

Potwierdziły się przewidywania włodarzy Rosyjskiej Federacji Skoków Narciarskich i Kombinacji Narciarskiej. Zaplanowane na 12-13 września finałowe zawody Letniego Grand Prix w Czajkowskim nie dojdą do skutku. W czwartek Międzynarodowa Federacja Narciarska potwierdziła odwołanie imprezy. Ten sam los spotkał także imprezę w Szczuczyńsku (5-6 września).

Jeszcze w niedzielę o obawach związanych z odwołaniem imprezy szczerze wypowiadał się Dmitrij Dubrowski, prezes Rosyjskiej Federacji Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej: - Dołożyliśmy wszelkich starań, aby gościć Letnie Grand Prix, ale niestety obecna sytuacja na świecie wywiera presję na organizatorach. Na niemal 90 procent zawody zostaną odwołane - mówił przewodniczący związku w rozmowie ze Skijumping.pl.

Rosyjscy działacze spodziewali się takiej decyzji z uwagi na panującą pandemię koronawirusa. Z tego powodu udział w zawodach na skoczni Sniezynka (HS140) potwierdziły zaledwie trzy reprezentacje - Rosja, Kazachstan i Słowenia. Aby zawody mogły zostać zaliczone do klasyfikacji Letniego Grand Prix bądź Pucharu Świata, do rywalizacji zgłoszonych muszą zostać reprezentanci co najmniej ośmiu państw.

Zawody Letniego Grand Prix nie odbędą się również w Szczuczyńsku. W dniach 5-6 września zawodnicy mieli rywalizować na największej igelitowej skoczni świata. Pomimo ostatnich zapewnień komitetu organizacyjnego, panująca pandemia koronawirusa nie pozwoliła na doprowadzenie tych zawodów do skutku w tym roku.Czwartkowe decyzje FIS oznaczają, iż w obecnym kalendarzu Letniego Grand Prix mężczyzn na sezon 2020 pozostały zaledwie dwa konkursy indywidualne. W dniach 22-23 sierpnia najlepsi skoczkowie świata mają rywalizować na Skoczni im. Adama Małysza (HS134) w Wiśle. Z kolei w terminarzu pań znajdują się wyłącznie zawody w czeskim Frensztacie (HS106), które mają się odbyć 15 sierpnia.


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5452) komentarze: (35)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Adam90 weteran
  @O co chodzi jakby

  Gościu, to jest moja opinia z przymrużeniem oka, pisze :).Jeśli bierzesz na poważnie.
  Poza tym to jest twoja interpretacja każdy ma inną :)


 • O co chodzi jakby stały bywalec
  @Adam90

  Tak Adasiu, dodatkowo jeszcze się na nas wszyscy obrażą i nie będą nas lubić! I Polacy jadąc do innych krajów na zawody nie dostaną podwieczorku ani misia do przytulania w hotelowym pokoju. Co za gość.

 • Adam90 weteran

  Gdyby Wisłę odwołano zawody, to by Polska miała wtedy złą opinie. Chyba jednak nie da rady odwołać Wisły, bo wszyscy inni to robia. Polska nie ma takich znajomości w skokach zeby tak zrobić jak inni :)

 • Kolos profesor
  @Pavel

  Ale też dziesiątki milionów oszczędzności - nie ma kosztów transportu, części, kwaterunku, logistyki, przgotowania torów itp. To są w F1 ogromne kwoty.

 • Kolos profesor
  @dervish

  Bzdura, nie ma drugiej fali. Potrzeba trochę czasu żeby stwierdzić czy wzrost liczby zakażeń to jakaś tendencja stała czy zwykła fluktuacja. Po za tym to nie jest tak, że te osoby zakażone wzięto wprost z ulicy, to wszystko są konkretne ogniska.

  Po za tym co ciekawe wzrost zakażeń wcale nie jest tam gdzie są tereny atrakcyjne turystycznie... A to znaczy, że na razie związku między turystyką a wzrostem zakażeń nie ma, (co nie znaczy że nie będzie).

  Póki co jedynym ryzykiem dla konkursów LGP w Wiśle mogłoby być wprowadzenie kwarantanny dla przyjeżdżających do kraju, a rząd to rozważa, tyle że ma to dotyczyć tylko konkretnych państw a raczej nie będzie wśród nich żadnego typowo "skokowego".

 • Żuczek stały bywalec
  @Morgensternowy_

  Ja też chcę obejrzeć skoki na żywo w tv.Chociaż te dwa konkursy.Na razie się powtórki muszę oglądać

 • Pavel profesor
  @Seba Aka Krzychu

  Odwołanie wyścigu F1 to dziesiątki milionów straty. inna optyka :)

 • Seba Aka Krzychu weteran
  @dervish

  Dzisiaj w F1 Sergio Perez kierowca Racing Point otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa i wyścig się normalnie odbędzie, tylko bez jego udziału.

 • nanus111@onet.pl stały bywalec
  @Morgensternowy_

  Cieszę się, że nawiązujesz cytatem do najlepszego komentarza Włodzimierza Szaranowicza za ery Kamila Stocha - choć to już ostatni pełny jego sezon w roli komentatora był - TCS 2018, niemniej rzeczywiście w Bischo fajnie mu tu wyszło jeszcze

 • Morgensternowy_ doświadczony

  ,,A więc Kamilu leć, leć daleko po swoją szansę, po wielką radość dla Polaków"

  No ciekawie się to zapowiada. Ja bym nie odwoływałbym, bo mam teraz głód oglądania skoków. Ciągle jedno i to samo w TV leci, więc choć te 2 konkursy by mi ulżyły. Zresztą nie tylko mi, ale i również innym, bo niemalże ciągle leci piłka kopana na TVP Sport itp. Też dobrze by było zobaczyć wtedy, jak będą skakać zawodnicy z poszczególnych krajów, na jakim etapie są.

  Dobrze też by było, jeśliby zrobili ,,Wisła six" na bazie miniturniejów z PŚ. Hehe

 • Oczy Aignera profesor
  @Gerwazy

  To byłby powrót do korzeni LGP.

 • Buloklep20 początkujący
  @dervish

  Tak, wszystko odwołajmy.
  Drugiej fali w Polsce nie ma. Są nowe ogniska, ale jak ktoś wcześniej napisał, to przede wszystkim kopalnie i zakłady pracy.
  Niektórzy robią z tego nie wiadomo co. Problemem byłoby, gdyby te ogniska były porozsiewane po różnych miastach, wtedy to by się łatwiej przenosiło. Koronawirus jest i będzie, ale da się z tym żyć, nie rezygnując z normalnego życia. Większe ryzyko zarażenia jest w sklepie niż na skoczni. Trzeba się do tego przyzwyczaić i z tym żyć.

 • janbombek stały bywalec
  @Pavel

  Wyluzuj.

 • Pavel profesor
  @janbombek

  Świetny, a zakwaterowanie, wyżywienie i transport dla tych 10 skoczków opłaci domin z bombkiem.

 • janbombek stały bywalec
  @Domin10

  Rumuni to nie Słowianie, aczkolwiek pomysł wyśmienity. Natomiast jeżeli chodzi o nazwę to musiało by to się nazywać turniej słowiańsko-romański.

 • dervish profesor

  Sensownie byłoby odwołać tegoroczne LGP. Po pierwsze żeby nie robić presji na zdobywanie łatwych punktów do WRL (prawdopodobne jest, że wiele ekip nie będzie ryzykować startów w takich okolicznościach czyli obsada i tak będzie szczątkowa), po drugie ze względów bezpieczeństwa.

  Jeżeli nawet konkursów w Wiśle zdecydują się nie odwoływać to niech to będą jakieś towarzyskie zawody nie w ramach LGP.
  Przyjedzie kto zechce, komu potrzebne będą starty.
  W Polsce druga fala pandemii ruszyła na dobre. Padają kolejne rekordy dziennych zachorowań. Na świecie to samo. Wygląda na to, ze ta druga fala może być groźniejsza nawet od pierwszej. Szkoda igrać ze zdrowiem zawodników. Odpukać w niemalowane, jeżeli w stawce znajdzie się jakiś nosiciel to pewnie wszystkich będzie czekać kwarantanna. Zamiast trenować będą się izolować. Plan przygotowań do zimy się rozsypie.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).