Austriacy trenowali w Turcji

 • 2004-10-31 09:33

Przed rozpoczynającym się już za miesiąc nowym sezonem trwają intensywne przygotowania do pierwszych konkursów. Większość drużyn wyrusza do ciepłych krajów, aby zaczerpnąć promieni słonecznych przed czekającą ich rywalizacją w ośnieżonych górach. Drużyna austriacka pod wodzą nowego trenera Alexandra Pointnera trenuje w Turcji przy 30- stopniowym upale.

Austriacy odbywają swój ostatni trening poza skocznią w Turcji, w miejscowości położonej niedaleko Antalaya. Ich dzień rozpoczyna się poranną rozgrzewką, zazwyczaj grą w siatkówkę lub frisbee. W programie stoją również ćwiczenia poprawiające siłę, które zawodnicy wykonują według uznania. Decyzja o rodzaju stosowanych ćwiczeń należy wyłącznie do nich.

Skoczkowie nie zapominają także o wypoczynku. Każdego dnia mają do dyspozycji kilka wolnych godzin, które najczęściej spędzają na plaży. Najbardziej leniwi opalają się w ciepłym słońcu, podczas gdy ich koledzy jeżdżą na nartach wodnych. Wieczór upływa im na treningu poprawiającym koordynację.

Austriakom taki rodzaj przygotowań bardzo odpowiada. Andreas Kofler uważa, że to najlepszy sposób integracji zespołu. Jego zdanie podziela także Stefan Kaiser, dla którego taki obóz szkoleniowy to ucieczka od stresów dnia codziennego. Wolfgang Loitzl dodaje, iż to urozmaicenie żmudnych treningów.

Nowy szkoleniowiec drużyny, Alexander Pointner, jest bardzo zadowolony z takiej formy treningu. "Warunki do treningu, jakie tu zastaliśmy są optymalne. Oprócz tego palmy i wybrzeże zapewniają ważne urozmaicenie codziennych treningów, które w Austrii możnaby przeprowadzić tylko w hali".

Obóz dobiegł już końca. Teraz rozpoczyna się szukanie skoczni, które już pokryte śniegiem, stanowiłyby ostatni etap przygotowań do Pucharu Świata.Skia, źródło: www.skispringen.com
oglądalność: (4753) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • ammanda początkujący

  rany AND jak ja Cie lubie;*

 • anonim

  Bolek popieram

 • anonim
  :-)

  Ja myślę, że starsi się pokażą :) Mam na myśli Goldiego, Martina, no i Andiego. Mam nadzieję, że ta trójka z Wolfim zdobędzie złoty medal na MŚ ;) Andi - trzymam kciuki! :)

 • anonim
  morgensten

  tomash bendzie razem z helwartem naj lepsi z austriaków

 • Boy profesor
  poprawiony komentarz

  Andreas Widhoelzl bardzo dobrze skakał podczas tegorocznego cyklu LGP.Więc z tego wniosek ,że w Pucharze Świata też powinien skakać bardzo dobrze.Ja osobiście mu tego życzę , bardzo go lubię .Myślę ,że stać go na 2 miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ.

 • Boy profesor

  Andreas Widhoelzl bardzo dobrze skakał podczas tegorocznego cyklu LGP.Więc z tego zniosek ,ze w Pucharze Świata tez powinien skakć bardzo dobrze.Ja osobiści mu tego życzę , bardzo go lubię .Myślę ,że stać go na 2 miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ.

 • Bolek początkujący
  wymiataja

  najlepsi sa polacy a nie jakis witholdz ja licze badzo na małysza i rutkowskiego :)

 • anonim
  ANDREAS

  Widhoelzl,nie daj się!Sezon zimowy należy do ciebie!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).