Polacy wypoczęci po zgrupowaniu w Turcji

 • 2004-10-30 20:52

Wczoraj polscy skoczkowie powrócili do Polski z Turcji, gdzie członkowie kadr A i B (łącznie 15 zawodników) przebywali przez tydzień. Jak zapewnia trener Heinz Kuttin, polscy zawodnicy przy wspaniałej pogodzie (28 stopni i słońce), spędzali czas na treningu oraz odpoczynku.

Nasi skoczkowie, podczas pobytu w tureckim kurorcie Antalya, mogli m.in. spróbować jazdy na nartach wodnych, czy też skoków do wody, w których najlepiej prezentowali się trener Horngacher oraz Tomasz Pochwała. Codziennie odbywały się po dwa treningi siłowe, które miały na celu zbicie wagi ciała u niektórych zawodników.

Największy kłopot trenerzy mają z Mateuszem Rutkowskim, który w tej chwili waży 65kg, podczas gdy powinien o 3 kilogramy mniej.

Najbliższe trzy dni upłyną dla polskich skoczków pod znakiem odpoczynku w domach, a już 4 listopada rozpocznie się kolejne zgrupowanie - tym razem w Zakopanem.

Wciąż nie wiadomo, gdzie nasi zawodnicy oddadzą swe pierwsze skoki na śniegu. W tej chwili obiekt w Kuusamo nie jest jeszcze przygotowany, a w norweskim Lillehammer temperatura oscyluje koło 15 stopni. Także na śnieg w Zakopanem trudno na razie liczyć, gdyż temperaturom w stolicy Tatr wciąż daleko do zimowych.


tad, źródło: SE+DP
oglądalność: (5227) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  A kadra C to na straty?

  Trochę żal chłopaków z kadry C,
  niektórzy np Żyła ,Śliż czy Sobczyk skakali na MP dalej niż kilku z kadry B z Marcinem Bachledą na czele.
  Szkoda ze wyniki z MP nie mają przełożenia na starty,obozy treningowe za granicą. W tym względzie nic się nie zmienia od Tajnera.

 • anonim
  słoneczne emocje ..:)hihi

  no z ta pogoda to mają przerabne w tym roku, u mnie ostatnio było 20 stopni(mieszkam na ślasku)hihi a w tamtym roku o tej porze w zimwej kurteczce już się nosiła:D:Dhihih emocje z tego lata mam na mysl lgp nie daja o sobie zapoinac hiih:D

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).