Kryształowa Kula dla Lundby i wzruszający gest Romoerena

 • 2020-09-08 22:05

We wtorek na kompleksie Lysgaardsbakken miał odbyć się drugi etap Raw Air Challenge. Niestety, ze względu na zbyt silny wiatr skoki do celu zostały odwołane, a głównym wydarzeniem dnia było uhonorowanie ostatnich sukcesów Maren Lundby.

Maren LundbyMaren Lundby

Sportsmenka na otrzymanie głównej nagrody za sezon 2019/20 czekała ponad pół roku. Powód? Nie tylko trwająca pandemia i związane z nią komplikacje logistyczne, ale i... rozczłonkowanie Kryształowej Kuli przeznaczonej do wręczenia najlepszej zawodniczce 9. edycji Pucharu Świata w skokach kobiet. Trofeum, na które w przerwanym sezonie zasłużyła sobie Norweżka, uległo zniszczeniu podczas transportu na terenie Rosji, gdzie miał nastąpić wielki finał sezonu. Sprawy w swoje ręce wzięli przedstawiciele Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), którzy przygotowali nową Kryształową Kulę.

Dla Maren Lundby, która w poniedziałek obchodziła 26. urodziny, jest to trzeci triumf z rzędu w Pucharze Świata. Mistrzyni olimpijska z Pjongczangu tym samym spełniła swoje marzenie o wyrównaniu wyczynu Adama Małysza, który do tej pory jako jedyny dominował w najbardziej prestiżowym cyklu przez trzy lata z rzędu. Teraz celem Skandynawki jest czwarta wiktoria i przebicie dokonań naszego rodaka.

Do wręczenia Kryształowej Kuli i pamiątkowego medalu za sezon 2019/20 doszło na terenie olimpijskiego kompleksu Lysgaardsbakken w Lillehammer, gdzie we wtorek miał odbyć się konkurs skakania do celu w ramach Raw Air Challenge. Rywalizacja nie doszła do skutku z powodu zbyt mocnych podmuchów wiatru. Ten fakt nie zepsuł jednak nastrojów członkom norweskiej reprezentacji, którzy cieszyli się z powrotu Bjoeran Einara Romoerena do środowiska skoków. 39-latek w ostatnich miesiącach stoczył zwycięską walkę z rakiem, a dziś pojawił się w Lillehammer, aby przekazać tamtejszemu szpitalnemu oddziałowi dziecięcemu jedną z nart, na których w 2005 roku ustanawiał rekord świata w długości skoku. Gest i krótkie wystąpienie 39-latka na ten temat wywołało łzy na twarzach wielu osób obecnych na arenie, w tym Maren Lundby.


Dominik Formela, źródło: inf. własna + aftenposten.no
oglądalność: (3649) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Kamil G bywalec

  A Kamil Stoch kiedy dostanie nagrodę za Raw Air?

 • Oczy Aignera profesor
  @Kolos

  Dzisiaj się udało.

 • janbombek bywalec

  Ruscy czego się nie dotkną to spie... zepsują.

 • Jakby bywalec

  News o tym, że gość dał nartę szpitalowi. Z pewnością wyleczą nią raka. A w Zgierzu rozsypały się dziś na placu targowym pomidory. Czekam na relację.

 • dejw profesor
  @Kolos

  Nie trać nadziei. Ktoś się tu mocno pospieszył z podaniem tej wiadomości.

 • Kolos profesor

  Na tymi skokami do celu ciąży jakieś fatum... nie udało się w 2011 roku, nie udało się i w 2020....

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).