Althaus i Geiger nagrodzeni w Niemczech, wkrótce mistrzostwa kraju

 • 2020-10-15 15:45

Przedstawiciele klubu narciarskiego z Oberstdorfu, gdzie już w następnym tygodniu odbędą się tegoroczne mistrzostwa Niemiec w skokach narciarskich, zostali wyróżnieni za sukcesy osiągnięte w sezonie zimowym 2019/20. Mowa o Katharinie Althaus i Karlu Geigerze, którzy otrzymali od rodzimej federacji narciarskiej "Złotą Nartę".

Katharina AlthausKatharina Althaus

Niemiecki Związek Narciarski (DSV) nagrodził swoich najlepszych sportowców w Badenii-Wirtembergii, na lotnisku im. Adolfa Wuertha w Schwaebisch Hall. Nasi zachodni sąsiedzi przy okazji zaprezentowali nową kolekcję ubrań dla swoich kadrowiczów na sezon 2020/21. W związku z trwającą pandemią zrezygnowano z konferencji prasowej z udziałem mediów.

W kategorii poświęconej skoczkom narciarskim nagrodzeni zostali sportowcy z Oberstdorfu - Katharina Althaus i Karl Geiger. Wicemistrzyni olimpijska z Pjongczangu minioną zimę zakończyła na piątej pozycji w klasyfikacji generalnej nagle przerwanego sezonu, natomiast 27-latek do końca zimy toczył bój o Kryształową Kulę ze Stefanem Kraftem. 24-latka dwukrotnie stawała na podium zawodów najwyższej rangi, a jej krajan okazał się najlepszy w czterech konkursach pucharowych.

Przy okazji podsumowania sezonu 2019/20 nagrodzono też Lukę Rotha i Selinę Freitag, których mianowano młodzieżowymi skoczkami roku. Oboje punktowali pośród międzynarodowej elity, a także sięgnęli po drużynowy medal domowych mistrzostw świata juniorów w narciarstwie klasycznym.

Nasi zachodni sąsiedzi już w następnym tygodniu będą mieli okazję do sprawdzenia się w tegorocznej odsłonie mistrzostw Niemiec w skokach. Impreza odbędzie się 22 i 23 października w reżimie sanitarnym na odnowionej Audi Arenie w Oberstdorfie. Tytułów sprzed roku bronić będą Karl Geiger oraz Juliane Seyfarth.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (983) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Lataj bywalec
  @Morgensternowy_

  Jest też taka możliwość, że w konkursach rangi PK potrafi skakać nawet poza 140. metr, a w PŚ nie wykazuje się tak, jak by chciał. Aigner w swoim najlepszym sezonie (który był fatalny dla Austriaków) miał nieco ponad 100 punktów PŚ, a w pozostałych spisywał się bardzo przeciętnie lub prawie wcale. Austriacy w sumie nie za często go wystawiają do PŚ, bo jego domeną pozostaje PK.

 • Seba Aka Krzychu doświadczony

  Ciekawi mnie forma skoczków z Niemiec. W szczególności Freunda i Wellingera.

 • Morgensternowy_ weteran

  Ubrania bez szału szczerze powiem. Takie same są jak sezon temu. Ciekaw jestem nowej kolekcji ubrań z 4F naszych skoczków, bo naprawdę wizualnie się dobrze prezentujemy, a najlepsza kolekcja na PŚ to ta z sezonu 2016/2017, natomiast pod kątem Igrzysk Olimpijskich, niepodważalnie ta z Soczi 2014. W ogóle nie żeby coś, ale odzież z firmy, która ubiera naszych skoczków i sztab jest najlepsza z tych wszystkich, sam się przekonałem.
  Ok, skończę z nitką odzieżową, zobaczymy kto jest w tej chwili najlepszym niemieckim zawodnikiem. Oby odbyło się normalnie, bez żadnych huraganów jak w Austrii, bo wtedy wyniki nie będą do końca adekwatne do formy poszczególnych uczestników. Liczę na Geigera i Hamanna, który wydaję się być w PK być poza zasięgiem rywali. Tylko nasuwa się przy nim jedno pytanie: czy te wystrzały były przypadkiem czy też przedsmakiem tego, jak może skakać w randze Pucharu Świata?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).