Dieter Thoma rozstaje się ze stacją ARD

 • 2020-10-12 20:06

Jeden z najbardziej utytułowanych niemieckich skoczków, Dieter Thoma, nie będzie dłużej ekspertem tamtejszej stacji telewizyjnej ARD. Informację o zakończeniu swojej przygody w tej roli ogłosił na początku października. 

Dieter Thoma należał do światowej czołówki pod koniec lat 80. i w latach 90. Były reprezentant Niemiec, który 19 października będzie obchodził 51. urodziny, w sezonie 1989/90 wygrał Turniej Czterech Skoczni oraz zdobył tytuł mistrza świata w lotach narciarskich w norweskim Vikersund.

Łącznie w swojej karierze Thoma odniósł 12 triumfów w zawodach Pucharu Świata, a w sezonie 1996/97 zajął 2. lokatę w klasyfikacji generalnej, przegrywając tylko ze Słoweńcem Primožem Peterką. Wywalczył on również 3 medale olimpijskie (w tym złoto w konkursie drużynowym podczas igrzysk w Lillehammer w 1994 roku), 5 medali mistrzostw świata, a w 1998 roku w Oberstdorfie sięgnął po drugi medal mistrzostw świata w lotach w karierze, tym razem brązowy.

Niemiec ogłosił zakończenie kariery latem 1999 roku, a ostatnią próbę oddał w noc sylwestrową 1999/2000 w ramach symbolicznego „skoku milenijnego” w Garmisch-Partenkirchen. Po rozbracie z czynnym uprawianiem skoków, Thoma został ekspertem stacji RTL. Przed rozpoczęciem sezonu 2007/08 przeszedł do stacji ARD.

Zobacz też: Dieter Thoma kończy 50 lat

Teraz były reprezentant Niemiec postanowił pożegnać się z rolą eksperta telewizyjnego. Jak sam przyznał, po 15 latach kariery sportowej i 20 latach pracy w telewizji przyszedł czas na podążenie nowymi drogami. - Bycie nazywanym ekspertem to brzemię, które traktuję bardzo poważnie. Moją ambicją było zawsze to, aby wszystko, co robię, wykonywać z pełną motywacją. Ostatni skok oddałem już 20 lat temu, a dystans do zawodników i trenerów z każdym rokiem się powiększał choć cały czas towarzyszyłem środowisku skoków narciarskich. Mam teraz wrażenie, że nie mogę w 100 procentach oddać sprawiedliwości widzom, trenerom i czynnym skoczkom - czytamy słowa Thomy na łamach serwisu sportschau.de.

Były zawodnik podkreślił także, że epidemia koronawirusa była czasem, który przyspieszył podjęcie przez niego decyzji o rezygnacji z roli eksperta. - W wieku 50 lat, podsumowując wszystkie rozważania, jest to dla mnie właściwy krok, żeby być jeszcze wystarczająco młodym i z pełną motywacją przemierzać nowe szlaki. Od teraz będę bardziej angażował się w sprawy biznesowe dotyczące sportu.

Jak stwierdził koordynator stacji ARD ds. sportu, Axel Balkausky - specjalistyczna wiedza, doświadczenie i kompetencje Thomy wyróżniały go podczas pracy na ekranie. Zaznaczył jednocześnie, że dzięki jego sympatyczności i otwartości współpraca z byłym zawodnikiem przy konkursach skoków była wielką przyjemnością.

- Poza tym, zawsze fascynujące było widzieć jak entuzjastycznie Dieter Thoma przez cały czas żył swoją dyscypliną, jaką są skoki narciarskie. Dlatego z jednej strony jest nam bardzo przykro, że musieliśmy mu pozwolić odejść jako ekspertowi od skoków, ale z drugiej w pełni rozumiemy to, że Dieter chce zająć się innymi rzeczami. Życzymy mu powodzenia, ekscytującej i pomyślnej przyszłości, z dala od wydarzeń w skokach narciarskich - dodał Balkausky.


Wojciech Skucha, źródło: sportschau.de
oglądalność: (1159) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • fridka1 profesor
  @ms_

  Mistrz pokracznych lądowań.

 • Oczy Aignera profesor
  Zajęcia Dietera Thomy

  Dieter Thoma po prostu rezygnuje z jednego ze swoich trzech głównych zajęć. Teraz pozostaje mu praca w agencji sportowej oraz w firmie zajmującej się konsultingiem.
  Po raz kolejny podkreślę to, że dzięki wysyłaniu listów do byłych skoczków narciarskich można dowiedzieć się, czym oni zajmują się obecnie.

 • zesrasieanieskoczy bywalec

  Diter Toma.

 • ms_ doświadczony
  @Roxor

  Jak ten Dieter Thoma walczył o odległość.

 • Roxor weteran

  Coś strasznego.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).