Domen Prevc złamał rękę

 • 2020-10-13 13:45

Ostatnia prosta przygotowań do zimy nie będzie łatwym okresem dla Domena Prevca. 21-latek od kilku dni trenuje indywidualnie. Powód? Kontuzja ręki, której skoczek narciarski nabawił się podczas zajęć kondycyjnych.

Tegoroczny sezon letni nie układał się po myśli najmłodszego z braci Prevców. Wicemistrz świata juniorów z 2016 roku nie załapał się do składu na jedyne tego lata zawody rangi Grand Prix czy Pucharu Kontynentalnego, a letnie mistrzostwa Słowenii w Kranju zakończył dopiero na 24. pozycji. Nieszczególnie wiodło mu się również w serii krajowych konkursów, które tego lata odbyły się w jego ojczyźnie.

- Nie jesteśmy zadowoleni z postawy Domena Prevca. W jego przypadku wciąż bardzo liczymy na grudniowe mistrzostwa świata w lotach narciarskich, ale będzie musiał znacznie się poprawić, aby znaleźć się w składzie na pierwsze zawody rangi Pucharu Świata - mówił trener Gorazd Bertoncelj tuż po krajowym czempionacie w rozmowie z siol.net.

Zobacz też: Klinec i Zajc letnimi mistrzami Słowenii

Nie minęło kilka dni, a w kontekście drużynowego wicemistrza świata w lotach narciarskich pojawił się kolejny problem. Tym razem Domen Prevc nabawił się kontuzji ręki podczas treningu kondycyjnego. Do feralnego zdarzenia doszło przy okazji przeskakiwania płotków. Zawodnik nie pokonał jednej z przeszkód, a upadając uszkodził nadgarstek.

- Typowa kontuzja. Zamiast upaść do przodu, przewrócił się do tyłu i naruszył nadgarstek. W ostatnim okresie nie radził sobie dobrze, nie jest w odpowiedniej formie. Teraz stworzyliśmy dla niego indywidualny program zajęć, który koordynuje Jani Grilc. Całość potrwa półtora miesiąca - kontynuuje szkoleniowiec Słoweńców.

Sztab tamtejszej reprezentacji nie jest zadowolony z dotychczasowej postawy swojego podopiecznego. - Umowa była taka, że w tym roku nastąpi zmiana jego podejścia do przygotowań względem minionych lat. Niestety, tak się nie stało. Jest taki sam jak przedtem. Ma jeszcze miesiąc, żeby coś zrobić - kończy 44-letni trener.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ski jumping progress! @pazi.to #sport #progress #equpment #skis #suit

Post udostępniony przez Domen (@domen_prevc)


Dominik Formela, źródło: siol.net
oglądalność: (4391) komentarze: (13)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Adam90 weteran

  U nas gdyby pojawił się taki skoczek takiej postaci od razu byłby zmiażdzony krytyka, ze marnują trenerzy potencjał ,a tam jest spokój. Widzicie media uczcie się. Oczywiście u nas to jeszcze dwa razy ciężej jest pod presją.

 • O co chodzi jakby doświadczony

  Nie wiedziałem, że uszkodzenie nadgarstka to "złamana ręka"...

 • Lataj bywalec

  Domen zasłynął właśnie odważną techniką lotu. Tak jakby usunęli mu gen strachu. Życzę jak najszybszego powrotu do formy, bo ciężko byłoby mi wyobrazić brak obecności w lotach.

 • Oczy Aignera profesor
  @dejw Kiedyś to było

  - "Co Robi Kranjec?"
  - "Skacze!"

 • dejw profesor
  @HAZARD

  https://tiny.pl/74mrn
  https://tiny.pl/74mr2

  ;)

 • dejw profesor
  @Kolos

  Nie powiedziałbym że nie ma żadnych, są szanse, gdyby ktoś z desygnowanej na start sezonu ekipy miał jakiś problem z formą. Domena do tego na pewno też będą stale monitorować, bo u niego nawet w tym zdecydowanie najsłabszym sezonie jaki zanotował kiedy przebił się po PŚ widać było jak odżywał i co potrafił robić na FH.

 • Tomek88 profesor
  @HAZARD

  Z jednej strony niby tak ale wystarczyłoby,że w jednym skoku podwiałoby mu pod narty skoczyłby daleko a wtedy uwierzyłby w siebie i znowu mógłby być bardzo mocny.

 • Agent99 weteran

  Nie dziwię się trenerowi słoweńskiemu, że ma takie nerwy na Domena(w wysokiej formie-Demona), nie dość, że Domen zawsze prezentuje jakiś poziom( w sensie, że w każdym sezonie odnotowuje występ godny zauważenia, niekiedy pochwały), to jeszcze w grudniu są loty, które są dla Domena......Domeną. W dobrej formie, z pewnością walczyłby o bardzo wysokie lokaty, a w drużynówce byłby mocnym ogniwem. Szkoda, bo Domen ma jedne z najlepszych czuć lotu w całej stawce, o ile nie najlepsze, a technika jaką ma obecnie najmłodszy z braci Prevców jest naprawdę imponująca, jak dla mnie.

 • serrospl14 bywalec

  Ciekawie jak będzie się spisywał.

 • HAZARD profesor
  @Seba Aka Krzychu

  Będąc bez formy - owszem, ale będąc w tak tragicznej formie jakiej był ostatnio nie łapałby się nawet do składu na PK, więc nawet taki lotnik miałby na mamucie problem z choćby przyzwoitymi wynikami.

 • Seba Aka Krzychu doświadczony

  Domen będąc bez formy potrafi na mamucie być czołowym zawodnikiem.

 • Kolos profesor
  @dejw

  Tak, w ogóle to ktoś kogo nie będzie w kadrze na PŚ na początku sezonu, nie ma szans na start w MŚL - bo przecież nawet nie odbędą się żadne zawody PK wcześniej...

 • dejw profesor

  To kontuzja, która w jego przypadku nic nie zmienia - w takiej formie jakiej był nie tylko całe lato (bez żadnego zaskoczenia), ale i we wrześniu i październiku (to już trochę zaskakujące jest), jego obecność w składzie Słoweńców na początek PŚ byłaby sensacją. Bertoncejl zresztą wyraźnie dał do zrozumienia, że tym razem przesadził z olewaniem przygotowań.
  Teraz dopiero zacznie się wyścig z czasem, żeby w ogóle mógł myśleć o udziale na MŚwL.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).