Krajowe przepisy utrudnią Norwegom walkę o Kryształową Kulę?

 • 2020-10-14 14:50

Norwescy skoczkowie narciarscy w przypadku chęci powrotu do kraju po każdych zawodach Pucharu Świata będą musieli przejść test pod kątem COVID-19. Pozytywny wynik może wykluczyć ich z udziału w kolejnych konkursach.

Drużynowi mistrzowie olimpijscy z Pjongczangu jako pierwsi w ramach przygotowań do sezonu 2020/21 rozpoczęli zajęcia na torach lodowych. Norwegowie trenują na kompleksie Granåsen w Trondheim, gdzie w najbliższy weekend odbędą się letnie mistrzostwa kraju w skokach narciarskich. Tytułów sprzed roku bronić będą Robert Johansson i Maren Lundby.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nice training camp in Trondheim this week👌🏽🔥 📸: @abovemedia.no

Post udostępniony przez Marius Lindvik (@mariuslindvik)

Norwegowie - jako najsilniejsza europejska reprezentacja spoza centralnej części Starego Kontynentu - stają przed niemałym wyzwaniem logistycznym w czasach pandemii. Skuteczną rywalizację na arenie międzynarodowej mogą im utrudnić krajowe przepisy związane z COVID-19.

- Będziemy robić testy na lotnisku Oslo-Gardermoen po powrocie z zagranicy. Jeśli wynik będzie ujemny, wówczas będzie obowiązywał przez 72 godziny i da wjazd do kolejnych krajów organizujących zawody, bez konieczności przechodzenia kwarantanny - tłumaczy Clas Brede Braathen na łamach vg.no, działacz odpowiedzialny za skoki w Norweskim Związku Narciarskim. Jego zdaniem wyjazdy skoczków oraz członków sztabu będą kwalifikować się jako podróże służbowe. Niemniej, powrót do Norwegii będzie oznaczał konieczność ponownego wykonania testu. Problemy mogą pojawić się w przypadku wyniku pozytywnego.

- Tylko wynik negatywny pozwoli normalnie przygotować się do kolejnych konkursów. Musimy być bardzo ostrożni i minimalizować ryzyko zakażenia - dodaje norweski działacz. Skandynawowie biorą też pod uwagę dłuższe pobyty w Europie Środkowej, aby rzadziej wracać do domu i nie ryzykować pozytywnego wyniku testu w ojczyźnie. Niewykluczone, iż zimą będą się izolować i żyć w grupie liczącej 10-12 osób, przy jednoczesnym ograniczaniu kontaktów z ludźmi spoza zespołu.

Zobacz też: Peier i Schuler zakażeni koronawirusem, mistrzostwa Szwajcarii przełożone


Dominik Formela, źródło: vg.no
oglądalność: (1824) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Kolos profesor

  No faktycznie odkrycie... Trzeba napisać cały artykuł, wcale nie krótki żeby stwierdzić, że skoczek w przypadku pozytywnego wyniku tesu na COVID będzie musiał iść na kwarantannę i wypadnie że startów w PŚ...

  A myślałem, że to już dawno oczywiste jest.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).