Limity startowe na 3. period PŚ i PK 2020/2021

 • 2020-10-15 14:34

Do rozpoczęcia nowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich pozostało 36 dni. Tymczasem Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) oficjalnie zatwierdziła podział miejsc dla ekip w pierwszym zimowym okresie startowym. Reprezentacja Polski będzie mogła wystawić sześciu zawodników zarówno w Pucharze Świata jak i w Pucharze Kontynentalnym.

Puchar Świata:

Zgodnie z klasyfikacją rankingu WRL, liczbę sześciu zawodników na trzeci period Pucharu Świata otrzymały reprezentacje Austrii, Japonii, Niemiec, Norwegii, Polski i Słowenii.

Dodatkowe miejsca za wyniki z 2. periodu Letniego Pucharu Kontynentalnego przypadły z kolei Niemcom (Martin Hamann), Norwegii (Sander Vossan Eriksen) oraz Słowenii (Anze Lanisek). Tym samym trenerzy Stefan Horngacher, Alexander Stoeckl oraz Gorazd Bertoncelj będą mieli prawo wystawić aż siedmiu swoich podopiecznych podczas pierwszych weekendów Pucharu Świata 2020/2021.

Limity na III period Pucharu Świata 2020/2021
(Wisła, Ruka, Niżny Tagił, Engelberg)
Kraj Limit
Niemcy 7
Norwegia 7
Słowenia 7
Austria 6
Japonia 6
Polska 6
Czechy 4
Szwajcaria 4
Bułgaria 3
Finlandia 3
Rosja 3
  Pozostałe kraje 2

Puchar Kontynentalny:

Zgodnie z najnowszym rankingiem CRL po zakończeniu drugiego letniego okresu Letniego Pucharu Kontynentalnego 2020, limit 6 miejsc na trzeci period zimowego PK uzyskały reprezentacje Austrii, Niemiec, Norwegii, Polski i Słowenii.

Na podstawie wyników z drugiego periodu FIS Cup 2020/2021, dodatkowe miejsca na pierwszy zimowy period Pucharu Kontynentalnego uzyskały natomiast reprezentacje Ukrainy (Jewhen Marusiak i Witalij Kaliniczenko) oraz Rumunii (Nicolae Sorin Mitrofan).

Limity na III period Pucharu Kontynentalnego 2020/2021
(Lillehammer, Ruka)
Kraj Limit
Austria 6
Niemcy 6
Norwegia 6
Polska 6
Słowenia 6
Japonia 5
Ukraina 5
Rumunia 4
  Pozostałe kraje 3

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2576) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Lataj bywalec

  Na PŚ Bułgaria znów ma limit 3 zawodników, a w końcu wystawią tylko jednego. Zografskiego - jeden talent na 100 takich outsiderów.

 • Tomek88 profesor

  5 miejsc dla Ukrainy w Pucharze Kontynentalnym - trzeba przyznać, że fajnie to wygląda. Podobnie u Rumunów.

 • Morgensternowy_ weteran

  Czyli u nas walka o 6 miejsce na konkursy PŚ może być zacięta lub też niemrawa, bo w końcu nie będziemy cały czas brać 12-stu na raz skoczków na każde konkursy PŚ. Przepisy FIS zaprzeczają takiemu pomysłowi, czego raczej nie muszę tłumaczyć i mówić. Konkurs indywidualny w Wiśle (o ile nikt nie narobi w galoty ze strachu i ich nie odwoła) wyłonią najlepszą ,,szóstkę" naszych skoczków.

  Pamiętajmy, że nie liczy się ilość, liczy się jakość. Można wystartować w sześcioosobowym składzie i zajmować końcowe miejsca, a można mieć czterech i uplasować się w ścisłej czołówce zmagań i zdecydowanie wolałbym ten drugi wariant.

 • Damins bywalec
  @janbombek

  Rzeczywiście, umknęło mi. Może to dobra okazja dla naszych "outsiderów" by zmienić reprezentację i skakać w pucharze świata dla Bułgarów? Taki Janek Ziobro na przykład hehehe :-)

 • janbombek bywalec
  @Damins

  A Bułgarzy w PŚ dokooptują chyba 2 skoczków do wody.

 • Damins bywalec

  Śmiesznie wygląda ten limit Ukrainy i Rumunii w kontynentalu :-) jeśli w pełni wykorzystają go, będzie szok i niedowierzanie :-)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).