Puchar Świata w Engelbergu bez kibiców

 • 2020-10-16 13:19

Kolejny przystanek na trasie zbliżającego się sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich odbędzie się bez udziału publiczności. Tym razem decyzja o niewpuszczeniu kibiców na trybuny dotyczy rywalizacji w Engelbergu (19-20 grudnia).

W piątek Szwajcarski Związek Narciarski podjął decyzję o rozegraniu wszystkich krajowych Pucharów Świata w sportach zimowych w sezonie 2020/2021 bez udziału kibiców. Powodem jest trwająca pandemia koronawirusa. Zarządzenie federacji opublikowano po rozmowach z komitetami organizacyjnymi zawodów.

Tym samym tradycyjne przedświąteczne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Engelbergu odbędą się przy pustych trybunach. Ponadto zakazano utworzenia tzw. miasteczek bądź namiotów kibica oraz występów muzyczno-artystycznych towarzyszących imprezie.

To drugi przypadek decyzji o rozegraniu zawodów Pucharu Świata 2020/2021 bez udziału kibiców. Wcześniej oświadczenie w tej sprawie wydali organizatorzy konkursów w fińskiej Ruce. Z kolei do 3 listopada ma zapaść decyzja ws. publiczności podczas inauguracyjnego weekendu sezonu na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle.

Konkursy na Gross-Titlis-Schanze (HS140) w Engelbergu mają zostać rozegrane w dniach 19-20 grudnia 2020 roku, tydzień po mistrzostwach świata w lotach narciarskich w Planicy.

PROGRAM ZAWODÓW:

Piątek, 18.12.2020
10:30 - Odprawa techniczna
16:00 - Oficjalny trening
18:00 - Kwalifikacje

Sobota, 19.12.2020
15:00 - Seria próbna
16:00 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 20.12.2020
13:30 - Kwalifikacje
15:00 - Pierwsza seria konkursowa


Adam Bucholz, źródło: SRF
oglądalność: (3352) komentarze: (22)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Leonek24 profesor
  kategoria

  Hehe właśnie zobaczyłem swoją kategorię przy nicku... weteran. i policzylem lata od pierwszego logowania. wyszło mi 14. masakra!

 • Leonek24 profesor
  szkoda

  jedne z piękniejszych zawodów w całej serii i w grobowej ciszy. ale co robić?

 • pawelf1 profesor
  30 dni przed zawodami ....

  To fis decyduje w ogóle o tym czy zawody się odbędą . Czy zadeklarowały start w zawodach minimów 7 drużyn z czołowej "10" . ....... Pozytywna decyzja wcale nie oznacza, że zawody na 100% się odbędą i nie zostaną odwołane .

 • pawelf1 profesor

  Na jakim wy świecie żyjecie :) O jakich kibicach gadacie ? Przecież rząd zakazał rozgrywania zawodów z kibicami ........

 • Seba Aka Krzychu doświadczony
  @Lataj

  Mi się wydaje, że zawody się odbędą, ale bez kibiców.

 • Lataj bywalec
  @Seba Aka Krzychu

  Decyzja powinna być jasna. Mamy rekordy zarażeń (w ciągu ostatniej doby PONAD 9000!), a gdyby tak się miało dalej toczyć, być może nie moglibyśmy przeprowadzić jakichkolwiek zawodów. Dopiero od poniedziałku mają zamykać szkoły, ale lepiej późno niż później. To młodzi ludzie są głównym źródłem zarazy, bo mają COVID gdzieś. Jak coś zamknięcie szkół da, to na pewno nie to, że znów będą widzowie na trybunach, bo zagrożenie wciąż jest za duże.

 • Seba Aka Krzychu doświadczony
  @Lataj

  FIS jasno powiedział, że decyzja ma być podjęta na 30 dni przed zawodami.

 • Seba Aka Krzychu doświadczony
  @Lataj

  FIS jasno powiedział, że decyzja ma być podjęta na 30 dni przed zawodami.

 • Lataj bywalec

  Decyzja ws. PŚ w Wiśle nadal nie została podjęta? Chyba wiadomo, że nie zanosi się na to, żeby na trybunach byli kibice.

  Co do formy naszych zawodników, wolałbym się wstrzymać z przemyśleniami do konkursów w Wiśle. Jak to Murańka powiedział, zima zweryfikuje wszystko.

 • Kubalant początkujący
  @Tomek88

  Mam też wrażenie, że Peter Prevc powróci do dobrej formy i będzie rywalizował ze Stochem o wiele trofeów

 • Tomek88 profesor
  @Kubalant

  Mam dokładnie tak samo. Wydaje mi się,że to może być świetny,pełen emocji sezon. Ja już nie mogę się doczekać. Oby nasze prognozy okazały się trafne. Miejmy nadzieję,że Polacy będa ogrywać główne role w najbliższym sezonie :).

 • janbombek bywalec

  Zakopane bez publiczności, koniec świata.

 • Major_Kuprich profesor
  Serum prawdy

  W tym sezonie tak na prawdę wyjdzie kto najbardziej się stresuje przed zawodami PŚ.

  Kurtuazyjne przemowy w stylu "kibice dodają nam skrzydeł" można będzie schować do segregatora z końcówką 2019/2020.

  Mam swoje typy ale wstrzymam się z tym przez miesiąc (o ile dożyjemy).

 • Roxor weteran
  @kibicsportu

  W Europie może i tak, ale można było wyciągnąć wnioski na podstawie Chin.

 • kibicsportu profesor
  @Roxor

  Ponieważ to była nowa sytuacja i każdy nie wiedział jak to będzie wyglądało z koronawirusem. Teraz już bardziej wiadomo co i jak. Puchar Świata musi się odbywać, bo jakby się nie odbył, to jest to duża strata finansowa.

 • Roxor weteran

  Śmieszne to jest, że teraz wszyscy planują rozegranie konkursów, a w marcu zakończyli przedwcześnie sezon, czy też początkowo próbowali rozgrywać zawody bez kibiców, mimo że liczba zakażeń była znikoma.

 • Kubalant początkujący

  Nie wiem czemu, ale ja też mam przeczucie że będzie to świetny sezon dla Kamila Stocha. Mało tego mam wrażenie że będzie to świetny sezon dla całej naszej reprezentacji. Coś mi mówi też że pogoda będzie zdecydowanie lepsza niż w poprzednim sezonie, I będziemy mieli świetny sezon, mimo koronawirusa

 • kibicsportu profesor
  @SebaSzczesnyy

  Mimo, że ma 33 lata, to też czuje, że to będzie świetny sezon jego.
  Patrząc po jego zdjęciach na insta,fb i krótkich komentarzach pod tymi zdjęciami. To jest naprawdę dobrze. Kamil widać, że jest zadowolony. Myślę, że celuje z formą na MŚwL.

 • Tomek88 profesor

  Szkoda bo w Engelbergu z kibicami było nieźle. W tym momencie ważne jest jednak, żeby jak najwięcej się odbyło nawet bez kibiców.

 • tomek20 weteran

  Szkoda, ale trzymajmy kciuki żeby chociaż wszystko się odbyło nawet bez kibiców.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).