Magdalena Pałasz o skokach kobiet w Polsce. "Traktuje się je bardziej profesjonalnie"

 • 2020-10-17 16:59

- Przykro mi, że ja nie trafiłam na taki moment w polskich skokach. Przed laty nie było tego wszystkiego, ale bardzo się cieszę z możliwości, które dostają aktualne kadrowiczki - mówi Magdalena Pałasz, która zajęła 7. miejsce w stawce dwunastu skoczkiń rywalizujących w sobotę o tytuł letniej mistrzyni kraju. 25-latka zapowiada, że nie było to jej ostatnie słowo w tej dyscyplinie, choć zdaje sobie sprawę z błędów popełnionych w przeszłości.

- To był start bez większej historii. Mam możliwości treningowe i dostęp do szkoleniowców, ale nie byłam do tego występu przygotowana optymalnie, choć to wyłącznie moja wina. Nie był to jednak "Last Dance" - zapewnia 25-latka urodzona w Sanoku, która podczas zawodów dwukrotnie lądowała na 80. metrze.

Jaka przyszłość sportowa jawi się przed Pałasz, która w 2014 roku została pierwszą mistrzynią Polski kobiet w skokach na igelicie? - Pamiętam tamte zawody bardzo dobrze, to był historyczny konkurs. Trudno w czasach pandemii cokolwiek planować na 100%. Nie chcę niczego oświadczać oficjalnie, ale stawiam sobie cel i mam nadzieję, że jeszcze uda mi się go zrealizować. Na ten moment nie odpuszczam - kontynuuje mieszkanka Nowego Targu.

Zobacz też: Co dalej z karierą Magdaleny Pałasz?

Pałasz utraciła status członkini kadry narodowej po sezonie 2017/18. Ostatni raz w kwalifikacjach do zawodów rangi Pucharu Świata wystąpiła w 2017 roku. - Czuję, że międzynarodowa stawka się oddala. Widać to choćby po tym konkursie, w którym dziewczyny za przeproszeniem leją mi tyłek. Nie jest mi łatwo w tej sytuacji, ale ponoszę konsekwencje swoich zachowań. Sama to zaprzepaściłam - mówi świadoma swojej kariery sportsmenka.

Jak jej zdaniem przez lata rozwinęły się skoki kobiet w Polsce? - Kinga Rajda pokazuje, że dziewczyny z reszty świata nie są poza zasięgiem. Polska drużyna będzie coraz wyżej, to kwestia czasu - uważa zawodniczka, która w 2014 roku jako pierwsza Polka sięgnęła po punkty Pucharu Świata kobiet.

- Widać, że dziś wszystko wygląda zupełnie inaczej. Nie mam żalu do dziewczyn, że trafiły na łatwiejszy okres. To nie ich wina. My jeździłyśmy z jednym trenerem na konkursy, teraz powstał cały sztab, a zawodniczki mają dostęp do dużo lepszego sprzętu. Cieszę się, że traktuje je się  bardziej profesjonalnie. Niegdyś dziewczyny były odtrącane na bok, a wcale nie są złe. Przykro mi, że ja nie trafiłam na taki moment w polskich skokach. Przed laty nie było tego wszystkiego, ale bardzo się cieszę z możliwości, które dostają aktualne kadrowiczki - kończy Pałasz.

Korespondencja ze Szczyrku, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (1095) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).