Przedsezonowy spokój i nowy kask Kamila Stocha. "Zrobiłem wszystko, jestem gotowy!"

 • 2020-11-18 16:00

- Obaj są wybitnymi szkoleniowcami, Stefan w ogóle jest wybitnym trenerem w skokach narciarskich. Michal jest jeszcze młodym szkoleniowcem. Debiutuje w roli trenera pierwszej reprezentacji. Uważam, że cała przyszłość jest jeszcze przed nim. Na pewno musi zebrać jeszcze więcej doświadczenia, ale póki co wszystko jest dobrze, nawet bardziej niż dobrze - wypowiedział się Kamil Stoch na temat aktualnego i byłego trenera kadry narodowej podczas zdalnego spotkania z kibicami, które odbyło się we wtorkowy wieczór na łamach mediów społecznościowych.

- Jestem w bardzo dobrym i bojowym nastroju. Tym razem towarzyszy mi wyjątkowo duży spokój. Zwykle tydzień przed sezonem stresowałem się, a teraz jestem bardziej pewny siebie i skupiony na swoich zadaniach. Bardziej stresuję się ogólną sytuacją na świecie niż samymi zawodami. Ja jestem gotowy! Zrobiłem wszystko, by być w dobrej dyspozycji od początku sezonu - zapewnia trzykrotny mistrz olimpijski.

Wszystko wskazuje na to, że większość zawodów odbędzie się przy pustych trybunach, również inauguracja zimy w Wiśle. - Trudno to sobie wyobrazić. Na pewno nie będzie takiej atmosfery na zawodach i nie będziemy mogli korzystać ze wsparcia fanów. Zamierzam wrócić do emocji, od których to wszystko się zaczęło, kiedy czerpało się radość z samego skakania - mówi Stoch.

Choć nowy sezon rusza już w najbliższy weekend, reprezentant Polski nadal nie otrzymał trofeum za wygranie Raw Air 2020. - "Talerz" jeszcze nie dotarł. Kiedy dotrze? Nie wiem, nie dostałem informacji od organizatorów. Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) odpowiedziała mi, że sprawa jest w toku z powodu problemów z COVID-19. Być może uda się to zrobić podczas zawodów w Norwegii? Upomnę się o niego <śmiech>... - odpowiada 33-latek.

Nadchodząca zima będzie drugą dla Michala Doležala, którą czeski szkoleniowiec przepracuje w roli głównego trenera Biało-Czerwonych. Podczas spotkania Kamila Stocha z kibicami nie zabrakło pytania porównującego Doležala do swojego poprzednika, Stefana Horngachera. - Nie powiedziałbym, że wolałbym pracować z którymś z nich. Obaj są wybitnymi szkoleniowcami, Stefan w ogóle jest wybitnym trenerem w skokach narciarskich. Michal jest jeszcze młodym szkoleniowcem. Debiutuje w roli trenera pierwszej reprezentacji. Uważam, że cała przyszłość jest jeszcze przed nim. Na pewno musi zebrać jeszcze więcej doświadczenia, ale póki co wszystko jest dobrze, nawet bardziej niż dobrze - uważa dwukrotny zdobywca Złotego Orła.

Tej jesieni Kamil Stoch z powodu przeziębienia nie stawił się na starcie letnich mistrzostw kraju. Jak podobały mu się zawody w Szczyrku z perspektywy telewidza? - Było to relaksujące doświadczenie, ale zdecydowanie wolę być po drugiej stronie ekranu. Było mi trochę przykro, że muszę siedzieć w domu, kiedy moi koledzy rywalizowali - nie ukrywa dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli.

Przy okazji spotkania z kibicami Kamil Stoch poinformował też o dostępności kalendarza KS Eve-nement Zakopane na 2021 rok. Środki zebrane z jego sprzedaży zostaną po raz kolejny przeznaczone na zagraniczne zgrupowanie z udziałem najmłodszych członków tego klubu.

Kalendarz można nabyć na stronie kamiland.pl.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7209) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Biberka doświadczony
  @Seba Aka Krzychu

  Hahaha tak to jest pisać o innym sporcie, przed koncowym gwizdkiem

  Stoch jest slaby, nie ma wlasnego zdania, Malysz potrafił krytykowac i zwolnic Tajnera i Kruczka
  Stoch ma mocne parcie na szklo

 • Oczy Aignera profesor
  @ZKuba36

  Wykonanie rzutu rożnego z wycofaniem do bramkarza to taktyka znana dzięki Jagiellonii Białystok.

 • Biberka doświadczony
  @ZKuba36

  Maciusiak jest beznadziejny. Raz juz zreszta polecial za wyniki, poprzedni sezon - fatalny. Ale dobrze, ze ty jestes!

 • Biberka doświadczony

  Stoch ma kask, to juz wygra sezon :))) inni nie maja. Co tam na ryneczku w Zgierzu?

 • Seba Aka Krzychu weteran
  @ZKuba36

  Dobrze, że do przerwy Polska prowadzi, ale rewelacji niema. Chociaż i tak jest lepiej niż z Włochami.

 • ZKuba36 profesor
  Wiem, że nic nie wiem.

  Myślę, że w tym momencie nie jestem w swojej "wiedzy" osamotniony. Nie będę usiłował typować kto zajmie które miejsce.
  Tym razem uważam, że najbardziej pasjonująca będzie walka pomiędzy...Polakami!
  Będę (trochę) rozczarowany gdy do 30 zakwalifikuje się mniej niż 7 Polaków.
  Moim faworytem w Wiśle jest Stoch. Spokój może Go uratować. Kubacki byłby moim faworytem ale (może się mylę) wydaje mi się, że małżonka trochę za bardzo Go podtuczyła. Żyła jest zupełnie nieobliczalny. Wszystko zależy od Jego humoru w danym dniu. Może nawet wygrać ale równie dobrze niw zmieścić się w 10. A w 10 może być bardzo ciasno, bo atakować będzie była kadra B. Jeżeli to prawda, że Pilch, Stękała, Murańka, Zniszczoł mają wyrównaną i wysoką formę to ... niech się boją inne nacje, zwłaszcza, że Kot i Hula również się poprawili a w odwodzie pozostają jeszcze Wąsek i Krzak.
  W mojej ocenie Polacy są w dość podobnej sytuacji jak w roku, w którym Horngacher przejął od Maciusiaka kadrę B, tylko trochę... starsi. Dość optymizmu na dzisiaj. Teraz oglądam geniuszy piłkarskich, których taktyki nigdy nie zrozumiem.
  Jak można stosować taką taktykę, ,ze wybijając rzut rożny, piłka nie dotknięta przez przeciwnika, trafia do polskiego ... bramkarza?

 • kibicsportu profesor

  Fajny ten nowy kask.
  Przy okazji Kamil przedłużył także umowe z firmą Atlas o kolejne dwa sezony, czyli
  2020/2021 i 2021/2022.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).