Przedskoczkowie sprawdzili obiekt w Wiśle. "Na ten moment zapowiada się dobrze"

 • 2020-11-18 13:16

Już w piątek treningami i kwalifikacjami w Wiśle zainaugurowany zostanie nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Organizatorzy zawodów ukończyli już proces naśnieżania Skoczni im. Adama Małysza (HS134). W środę odbyły się pierwsze testy przedskoczków.

Wiktor WęgrzynkiewiczWiktor Węgrzynkiewicz

Zgodnie z zapowiedziami organizatorów, tegoroczny proces przygotowania Skoczni im. Adama Małysza do inauguracji Pucharu Świata odbył się planowano i bez większych problemów. Tym samym zgodnie z założeniami, w środę udało się przeprowadzić pierwsze testy obiektu. Swoje pierwsze próby na śniegu w sezonie 2020/2021 zdołali oddać przedskoczkowie.

- Generalnie wszystko prezentuje się bardzo dobrze. Skakałem i zjeżdżałem ze skoczni jako pierwszy. Lekko nierówno jest przy łączeniu zeskoku z przeciwstokiem, ale nie sprawia to większych problemów. Na samym zeskoku jest w miarę równo. Wiadomo, są tam jakieś małe muldy, ale zbytnio one nie przeszkadzają - mówi Wiktor Węgrzynkiewicz w rozmowie z portalem Skijumping.pl.

- Zobaczymy jak będzie w weekend, ale na ten moment zapowiada się dobrze. O torach najazdowych nie ma nawet co mówić, są przygotowane idealnie - dodaje reprezentant SS-R LZS Sokół Szczyrk: -  Przed rokiem na pierwszych testach tez było dobrze, ale później na konkurs zeskok zrobił się twardy i nierówny. Wówczas skocznia była jednak później przygotowana.

- Skocznia jest dobrze przygotowana. Było trochę miękko, ale po paru skokach śnieg się trochę zbił i było bardziej równo i twardo na zeskoku. Jeśli pogoda nie przeszkodzi, to podczas zawodów powinno być dobrze. Z doświadczenia jednak wiem, iż kiedy przychodzi kilkustopniowe ochłodzenie to zeskok robi się twardy jak beton. Potem obsługa robi co może, żeby dało się skakać. Mam nadzieję że w tym roku będzie inaczej. Jeśli do weekendu skocznia będzie w takim stanie jak dziś, to zawody powinny odbyć się bez upadków z powodu zeskoku - przyznaje z kolei Wiktor Pękala.

W środowej sesji treningowej, oprócz Wiktora Węgrzynkiewicza i Wiktora Pękali, udział wzięli m.in. Wiktor Fickowski, Jakub Harat, Karol Niemczyk, Robert Ryś, Miłosz Krzempek i Paweł Szyndlar.

 


Pierwsze oficjalne sesje skoków na Skoczni im. Adama Małysza (HS134) w Wiśle rozegrane zostaną w piątek. O 15:45 rozpocznie się trening przed zaplanowanymi na 18:00 kwalifikacjami do niedzielnego konkursu indywidualnego. W sobotę na zawodników czeka rywalizacja drużynowa.

PROGRAM ZAWODÓW:

Piątek, 20.11.2020
12:00 - Odprawa techniczna
15:45 - Oficjalny trening
18:00 - Kwalifikacje

Sobota, 21.11.2020
15:00 - Seria próbna
16:00 - Pierwsza seria konkursu drużynowego

Niedziela, 22.11.2020
15:00 - Seria próbna
16:00 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego

 

 


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4651) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • kibicsportu profesor

  Skocznia fajnie wygląda, ale martwi mnie to, że ma mocno padac deszcz dzisiaj w Wiśle.
  Boję się, że zaraz stracą dużo śniegu..

 • Prekursor Skoczni Vip bywalec

  Co ciekawe Paweł Szyndlar trenuje skoki od 16 roku życia, czyli od 4 lat

 • Prekursor Skoczni Vip bywalec

  Fajnie że chłopaki dostali szansę sprawdzić się na skoczni, mogą nawet porównać się z najlepszymi c:

 • Oczy Aignera profesor
  @Adam90

  Same odległości bez znanej belki niczego nie oznaczają. Suche dane nie powiedzą zbyt wiele o dyspozycji "testerów".

 • Funegosum doświadczony
  @Pavel

  No, na prawdę? Uwielbiam jak mnie ktoś uświadamia z oczywistości.
  Chodziło mi o to, że jak na wstępie byłoby super, to nawet po pogorszeniu byłoby bardzo dobrze, a jak na wstępie jest dobrze, to po pogorszeniu może być słabo (patrz dzisiejszy mecz z Holandią ;-)).
  To tak jeszcze raz łopatologicznie wyjaśniam, jeśli subtelnie napisane sugerowało mój brak zrozumienia dla procesów topnienia, ugniatania i zamrażania :-D.

 • Pavel profesor
  @Funegosum

  Śnieg jak się topi i jednocześnie jest "ugniatany" zmienia się w lód i dlatego pierwsze testy są znośnie, a później jest lodowisko.

 • Seba Aka Krzychu weteran
  @SebaSzczesnyy

  Jeszcze Zakopane, Willingen, Spporo i dalej sobie nie przypominam.

 • SebaSzczesnyy weteran

  Może w tym roku będzie jakas lepsza zima. Bo w poprzednim sezonie śnieg poza skocznią to było widać chyba tylko w Tagile i Kuusamo.

 • Adam90 weteran

  A były odległości mierzone ?

 • Funegosum doświadczony

  Określenie "jak na tę chwilę jest dobrze" lekko niepokoi.... Bo zjazd z bardzo dobrze lub wyśmienicie na dobrze jest do zaakceptowania z punktu widzenia bezpieczeństwa skoczków, ale z dobrze na dostatecznie już takiej gwarancji nie daje przy skakaniu na najlepszy wynik, a nie bujnięciu się przedskoczka (z całym uznaniem dla ich potrzebnej i pożytecznej roli).

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).