Ramsau zlituje się nad kobiecym Pucharem Świata?

 • 2020-11-19 06:18

- To szaleństwo, by Puchar Świata pań rozpoczynał się 23 stycznia - twierdzi trener austriackich skoczkiń Harald Rodlauer. Szkoleniowcowi marzy się, by skrócić czas oczekiwania skoczkiń na inaugurację sezonu i rozpocząć go jeszcze w grudniu, w Ramsau. Ta koncepcja, jak się wydaje, nie ma jednak wielkich szans powodzenia.

- Byłoby wspaniale, gdyby Ramsau mogło zorganizować Puchar Świata przed Bożym Narodzeniem - życzyłby sobie 54-letni opiekun austriackiej kadry. Pomysł narodził się stąd, że na 19 i 20 grudnia w kraju związkowym Styria zaplanowano zawody męskiego Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Skocznie muszą więc i tak zostać przygotowane. 

- Byłoby wspaniale, gdybyśmy my, dziewczyny, mogły rywalizować w Ramsau - mówi Eva Pinkelnig, trzecia zawodniczka Pucharu Świata 2019/2020. - Wiem, że to kosztuje i że są rzeczy ważniejsze niż skoki narciarskie. Niemniej jednak, w tych okolicznościach ten Puchar Świata byłby nam bardzo potrzebny

- Trudno mi to sobie wyobrazić, jeżeli w ogóle umiałbym to sobie wyobrazić - odpowiada organizator Pucharu Świata w kombinacji, Alois Stadlober. - Trudno byłoby to zorganizować w tak krótkim czasie. Chodzi też o kwestie finansowe, austriacka federacja musiałaby się włączyć w organizację. Będziemy szczęśliwi, jeśli zawody w kombinacji uda się rozegrać zgodnie z planem. Na szczęście mamy zgromadzone spore zapasy śniegu z zeszłego roku, więc przygotowane skoczni nie powinno być problemem. 

Ramsau do tej pory zorganizowało tylko jeden konkurs kobiecego Pucharu Świata. Miało to miejsce 14 grudnia 2012 roku. Zmagania wygrała Sara Takanashi. 


Adrian Dworakowski, źródło: Krone.at
oglądalność: (1496) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • maziar1000 bywalec
  Tajner musi odejść

  A gdyby tak zorganizować konkurs w Wisle? Skocznia gotowa.
  Ehh zapomaniałem ... nadal Tajner rządzi w PZN ...a on myśli że rządzi polskim związkiem skoków narciarskich mężczyzn ...
  o innych dyscyplinach nie pamięta i nawet o skokach kobiet

 • Oreo profesor
  @Biberka

  okej, lepiej żeby nie było konkursów w ogóle i zarabiały okrągłe 0 xDDDDDDD

 • Fan Tkaczenki i Aalto bywalec

  To bardziej ich pasja/hobby/konik

 • Fan Tkaczenki i Aalto bywalec
  @Biberka

  To nie jest tylko ich praca, taki Kobayashi pracuje poza sezonem normalnie na przykład (mówie o Ryju Kobayashim)

 • Biberka doświadczony
  @Oreo

  No ale wymysliles, to jest ich praca. Nie zarabiaja nie wiadomo ile, a ty chcesz im obnizac...
  Nie kazdy jest Pilchem i za 9 miejsce w lmp dostaje kolejny kontrakt...to Stekala za 2 powinien mclaren sponsorowac...

 • Biberka doświadczony

  Serio, ale to jest totalny clickbait typu szok masakra. Czy wy jestescie dla kasy w stanie zrobic wszystko? Macie dojscia, mozecie byc najlepszym portalem, a tak to dobre informacje mieszaja sie z szambem.

 • Oreo profesor

  Byłoby prościej gdyby fis zgodził się na mniejsze nagrody finansowe dla zawodników w zastępczych konkursach.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).