Widzowie obejrzą MŚ w lotach w samochodach? Nowy pomysł Sandro Pertile

 • 2020-11-19 14:58

Sandro Pertile chciałby, aby grudniowe mistrzostwa świata w lotach w Planicy były wydarzeniem, w którym wbrew wszystkim trudnościom będą uczestniczyć kibice. Jego najnowszy pomysł zakłada, że chętni będą mogli obserwować przebieg rywalizacji, siedząc... w swoich samochodach.

Włoski działacz ujawnił swój pomysł podczas tegorocznej edycji Forum Nordicum. Z uwagi na pandemię koronawirusa, tradycyjne zebranie dziennikarzy narciarstwa klasycznego i biathlonu miało tym razem wymiar zdalny za pośrednictwem internetu.

- Jest tam duży parking. Chodzi o to, żeby kibice przyjechali własnym samochodem, usiedli sobie wygodnie i oglądali zawody - tłumaczy Pertile. - Do tego czasu zostało jeszcze kilka tygodni, liczę na to, że sytuacja epidemiologiczna się uspokoi i część kibiców będziemy też mogli wpuścić na trybuny. 

Przeniesione z marca Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich w Planicy odbędą się w dniach 10-13 grudnia.

Podczas zebrania władze FIS potwierdziły również informację, iż z uwagi na trwającą pandemię obniżony został próg liczby wymaganych zespółów potrzebnych do rozegrania konkursu drużynowego Pucharu Świata. Nadchodzącej zimy będzie on wynosił sześć, a nie jak dotychczas osiem ekip.

W kuluarach coraz głośniej mówi się o zagrożonej próbie przedolimpijskiej w Zhangjiakou (13-14 lutego 2021). Na chwilę obecną osoby przybywające z Europy do Chin muszą przechodzić 14-dniową kwarantannę. To wyklucza pomysł rozegrania zawodów Pucharu Świata. Zdaniem Pertile, ostateczna decyzja w sprawie rywalizacji w Państwie Środka zapadnie w piątek.

Jeżeli zawody zostaną odwołane, próba przedolimpijska w Zhangjiakou może zostać przełożona na letni sezon 2021. W międzyczasie FIS wciąż szuka chętnych do rozegrania dodatkowych konkursów Pucharu Świata w miejsce anulowanej rywalizacji w Sapporo (6-7 lutego 2021). Nieoficjalnie mówi się o dużych szansach Klingenthal.


Adrian Dworakowski i Adam Bucholz, źródło: Sportschau.de
oglądalność: (2654) komentarze: (18)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Kolos profesor

  Brzmi to dość żenująco. Ilu tych samochodów zmieści się na tym parkingu? Ze 100? No i z poziomu samochodu co będą widzieć? Nic. Atmosfery na trybunach też to nie poprawi. Ogólnie - zupełnie nie trafiony pomysł.

 • Matthias88 doświadczony

  Ci co mają szyberdach będą zadowoleni :)

 • Seba Aka Krzychu weteran
  @Barteu25

  W Planicy i tak zawsze jest świetna atmosfera.

 • Malarz_artysta początkujący

  Jak dla mnie super pomysł. Jeśliby Planica zorganizowała coś takiego, to może inni by to podchwycili?

 • Barteu25 bywalec

  Jeśli tak będzie, to kibice zamiast dmuchać w trąby, będą mogli używać klaksonów. Być może atmosfera będzie lepsza.

 • Fan Tkaczenki i Aalto bywalec
  @zimowy_komentator

  Pisałem o samolotach -_-

 • zimowy_komentator profesor
  MAM POMYSŁ

  niech widzowie obejrzą rywalizację na MŚ w samolotach. Tym samym bardziej utożsamią się ze skoczkami.

  A tak w ogóle to w autach chyba w Iron Mointain oglądają, więc w sumie - czemu nie ?

 • kibicsportu profesor

  W ogóle wciąż nie ma składu Norwegów na zawody w Wiśle.

 • Naczelny Ironista bywalec
  @pogromca januszy

  I wszyscy przyjechaliby zrobieni na 2-3 promile.

 • pogromca januszy doświadczony
  W Polsce byłoby to nie do przyjęcia.

  Za kierownicami zaraz odezwałby się w polskich januszach instynkt króla szos.
  Któryś by z tyłu zatrąbił i już bójka gotowa ;)

 • Fan Tkaczenki i Aalto bywalec
  @Biberka

  FiS chyba, albo Hofer.

 • Biberka doświadczony

  Pertile w aucie to juz seks lepiej uprawiac...masakra kto tego typa wybral?!

 • Fan Tkaczenki i Aalto bywalec
  @Naczelny Ironista

  Ja myślałem że w samolotach będą oglądać xD.

 • Naczelny Ironista bywalec

  Mówiłem, że ten gość jest niebezpiecznie ciepły, a tacy mają zawsze genialne pomysły. Pertile, może kibice będą pociągiem jeździć po Słowenii i oglądać na tabletach.

 • Fan Tkaczenki i Aalto bywalec
  @Cinu

  I dodatkowa opłata, żeby nasz trubadur umilił państwu pobyt śpiewając przebój.

 • Fan Tkaczenki i Aalto bywalec

  Super pomysł, wjazd samochodem na trybuny był zawsze moim marzeniem. [sarkazm]

 • Seba Aka Krzychu weteran

  Było by to ciekawe rozwiązanie.

 • Cinu weteran

  Ten Pertile ma takie pomysły, że przestaje go brać na poważnie. Rozumiem, że ceny biletów takie jak za parking co roku?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).