Powrót mistrza olimpijskiego. "To był trudny okres"

 • 2020-11-20 11:55

Dokładnie 607 dni temu Andreas Wellinger oddał ostatni jak do tej pory skok na arenie międzynarodowej. Dziś mistrz olimpijski z Pjongczangu zasiądzie na belce startowej obiektu im. Adama Małysza w Wiśle-Malince, gdzie po długiej przerwie spowodowanej kontuzją kolana powróci do pucharowej rywalizacji.

Andreas WellingerAndreas Wellinger

- Ostatni raz startowałem w marcu 2019 roku. Po roku i ośmiu miesiącach czas na nowy początek. To był długi i trudny okres walki o powrót do pełni sił po kontuzji kolana - nie ukrywa 25-latek, który podczas przygotowań do sezonu 2019/20 zerwał przednie więzadło krzyżowe w prawym kolanie. Wiosną tego roku, podczas wakacji w Australii, zawodnik nabawił się urazu obojczyka, co nieco opóźniło jego powrót na skocznię. Wellinger pierwsze skoki oddał w pierwszej połowie maja.

- Najważniejsze, że moje ciało funkcjonuje dobrze, dzięki czemu mogłem odpowiednio trenować. Jak to bywa w skokach narciarskich, bywały lepsze i gorsze momenty, ale w sumie jestem zadowolony - przyznaje na łamach oficjalnego portalu Niemieckiego Związku Narciarskiego. Przypomnijmy, że Bawarczyk podczas jesiennych mistrzostw Niemiec wywalczył dopiero 13. pozycję.

Jak powiedział trener Stefan Horngacher, Wellinger załapał się do składu na Puchar Świata w Wiśle rzutem na taśmę, pokonując podczas wewnętrznych sprawdzianów Davida Siegela czy Richarda Freitaga. - Moim celem jest zdobywanie nowych doświadczeń i powrót do rywalizacji. Muszę złapać rytm startowy i na nowo się do tego przyzwyczaić, zdobyć pierwsze punkty i nie oczekiwać, że od razu stanę na podium. Oczywiście, to mój cel, ale na początku chodzi o same starty - studzi nastroje dwukrotny wicemistrz świata z 2017 roku.

Andreas Wellinger to jedyny niemiecki skoczek, który zdołał dotąd wygrać zawody rangi Pucharu Świata w Wiśle. Doszło do tego w 2014 roku, kiedy 18-letni wówczas skoczek odniósł premierowy triumf w konkursie najwyższej rangi. Sezon 2020/21 rozpoczyna się już dziś. Start kwalifikacji do niedzielnych zawodów indywidualnych o 18:00. Na sobotę zaplanowano starcie drużynowe. - Damy z siebie wszystko! - zapowiada Niemiec.


Dominik Formela, źródło: deutscherskiverband.de
oglądalność: (2911) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Karpp doświadczony

  No to teraz jest już popis Horngahera. Jednego mistrza olimpijskiego udało mu się przywrócić na właściwe tory. Zobaczymy jak bedzie z Wellim

 • Adam90 weteran
  @Major_Kuprich

  Nie :)

 • pogromca januszy doświadczony
  @Major_Kuprich

  Zapewne Lans został potajemnym członkiem redakcji.

  A co do Wellego, nie wróżę mu powrotu do wielkiej formy. No chyba że zerwie umowę z Red Bullem;)

 • Kocurello2 bywalec
  @Major_Kuprich

  Miejmy nadzieję!

 • Naczelny Ironista bywalec

  Wywiady z polskimi to można wrzucać na zasadzie kopiuj-wklej. Zawsze te same banialuki powtarzane od lat.

 • Major_Kuprich profesor
  Widzę coraz więcej

  Wywiadów z niemieckimi orłami, skijumping niedługo zmieniacie domenę na .de? ;)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).