Trener Doležal o starcie sezonu Polaków: "Początek na plus"

 • 2020-11-21 18:29

Reprezentacja Polski po raz pierwszy w 2020 roku stanęła na podium drużynowych zawodów rangi Pucharu Świata. Biało-Czerwoni wiślańską inaugurację sezonu zakończyli na trzeciej lokacie - za Austrią i Niemcami. Trener Doležal odbiera ten rezultat jako pozytywny początek rywalizacji na śniegu.

- Pozytywnie. Jest podium drużyny, a my nie byliśmy daleko najlepszych. Poziom czołowej "3" znacząco przewyższał resztę. Początek na plus, poradziliśmy sobie dobrze - uważa czeski szkoleniowiec.

Czy trenera zaskoczyła forma rywali, z którymi dawno nie było kontaktu na skoczni? - To była niewiadoma. W piątek nie wszyscy dali z siebie wszystko, natomiast dziś warunki były równe. W takich okolicznościach okazało się, kto aktualnie radzi sobie najlepiej - odpowiada Doležal.

- Indywidualnie można wyodrębnić około dziesięciu zawodników, którzy powalczą o zwycięstwo. Niedziela będzie nowym dniem z innymi warunkami - kontynuuje 42-latek.

Jaki wpływ na wynik zespołu miała migrena Kamila Stocha? - Nie był dziś w pełni sił. Na takim poziomie trzeba być maksymalnie przygotowanym, a dziś było to około 80% piątkowej dyspozycji. I tak poradził sobie bardzo dobrze. Podziękowałem mu, bo walczył i podjął decyzję, że pomoże drużynie. Wykonał swoją robotę - podkreśla szef reprezentacji Polski.

Był pomysł zastąpienia Stocha kimś rezerwowym? - Byliśmy przygotowani, jak zawsze, gdyby czuł się znacznie gorzej. Dziś też mieliśmy piątego w rezerwie - przyznaje Czech.

Klemens Murańka po pięciu latach wrócił do składu na konkurs drużynowy. - Wszystko doskonale wiemy, że to nie jest prosta sytuacja, kiedy po długim czasie pojawiasz się w drużynie na takim poziomie. Mógł się spinać, co jest naturalne, ale poradził sobie ze stresem. Widać, że jest bardziej pewny siebie, to cieszy - nie ukrywa trener.

- Dawid Kubacki pokazał dziś swoje możliwości, jeszcze z rezerwą. W ostatnim okresie nie oddawał takich skoków. Piotr Żyła również poprawił się względem piątku. Klemens Murańka skoczył swoje, a Kamil Stoch, zważywszy na dyspozycję, wypadł bardzo dobrze. Migrena nie zdarza mu się pierwszy raz, więc liczę na to, że w niedzielę będzie lepiej - kończy Doležal.

Korespondencja z Wisły, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (1834) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Fan Tkaczenki i Aalto bywalec
  @Biberka

  Problem z naszymi skoczniami? Nie wiedziałem.

 • StochMistrz{29465894} doświadczony
  @Biberka

  Skończ

 • alo profesor
  @Biberka

  Wez się człowieku. Dramatu nie ma. Nie ma rewelacji ale i nie jest fatalnie.

 • Biberka doświadczony

  Kiedy zatrudnimy porządnego trenera?
  Nie mamy młodzieży, jest dramat
  A i z 4 do druzyny problem poza naszymi skoczniami.

 • Fan Tkaczenki i Aalto bywalec

  faktycznie - na plusik

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).