Ramsau zorganizuje inaugurację Pucharu Świata Pań!

 • 2020-11-30 17:26

Nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich kobiet zostanie zainaugurowany jeszcze w tym roku! Austriacki Związek Narciarski (OSV) ogłosił, iż będzie gospodarzem dodatkowych zawodów elity pań. Rywalizacja odbędzie się 18 grudnia w Ramsau (HS98).

Skocznia w RamsauSkocznia w Ramsau
fot. Stefan Diaz

Przypomnijmy, iż z uwagi na pandemię koronawirusa odwołane zostały już styczniowe konkursy Pucharu Świata pań w Japonii. Dodatkowo na nieokreślony jeszcze termin została przełożona rywalizacja w Lillehammer, która miała stanowić inaugurację dziesiątego sezonu w historii tego cyklu. Tym samym pierwsze zawody o Kryształową Kulę dla skoczkiń tej zimy miały odbyć się dopiero 23 stycznia w Ljubnie.

Z pomocą pośpieszył Austriacki Związek Narciarski. W poniedziałkowym komunikacie OSV czytamy, iż z uwagi na problemy z organizacją zawodów w innych krajach, postanowiono poszerzyć weekend z PŚ w kombinacji norweskiej mężczyzn w Ramsau (18-20 grudnia) o dwie dodatkowe konkurencje - PŚ kobiet w kombinacji norweskiej oraz skokach narciarskich.

- Ze względu na sport, Austriacki Związek Narciarski postanowił zorganizować dwa dodatkowe konkursy w narciarstwie kobiet. Jesteśmy świadomi naszej odpowiedzialności wobec naszych sportowców i chcemy wnieść swój wkład w ten ciężki dla nich okres, aby móc zapewnić im udany sezon Pucharu Świata. Ta decyzja to także ważny sygnał dla naszego pokolenia. Chciałbym podziękować Styrii, regionowi Ramsau, klubowi WSV Ramsau, naszemu publicznemu nadawcy ORF oraz wszystkim lojalnym i wiarygodnym partnerom OSV za wsparcie. Bez nich organizacja dodatkowych zawodów w tak krótkim czasie nie byłaby możliwa - mówi profesor Peter Schroecksnadel, prezes OSV.

- Ta decyzja oznacza, iż Sportland Styria w ciągu kilku dni będzie gospodarzem Pucharu Świata w trzech konkurencjach. Bardzo się cieszę, że wspólnie udało nam się dodać do programu zawody PŚ kobiet w kombinacji norweskiej i skokach narciarskich. To ważny znak, a także motywacja dla młodych sportowców. Chcę podziękować wszystkim, którzy ciężko pracowali, aby Styria ponownie potwierdziła swój status doskonałego gospodarza dużych międzynarodowych wydarzeń sportowych dzięki tej narciarskiej triadzie w Ramsau. I to nie tylko z uwagi na szczególnie krótki czas przygotowań, ale także na trudne warunki spowodowane pandemią - dodaje Christopher Drexler, radny ds. sportu w Styrii.

Inauguracyjny konkurs Pucharu Świata pań w Ramsau (HS98) zostanie rozegrany w piątek, 18 grudnia o godzinie 15:40. Tego samego dnia odbędzie się pierwsza w historii rywalizacja w ramach PŚ w kombinacji norweskiej kobiet. W sobotę i niedzielę w miejscowości, która gościła MŚ w narciarstwie klasycznym w 1999 roku, będą rywalizowali męscy dwuboiści.

Zobacz aktualny kalendarz Pucharu Świata Pań 2020/2021 >>


Adam Bucholz, źródło: OSV
oglądalność: (3905) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • TataHejtera początkujący

  Liczę na to, że ten sezon będzie przełomowy w polskich skokach kobiet. Mamy utalentowane i dobrze rokujące zawodniczki tj. Kinga Rajda, Joanna Szwab, Anna Twardosz, Kamila Karpiel czy CZTERNASTOLETNIA Sara Tajner, która na MP kobiet zajęła już 6 miejsce.

  Polskie skoki kobiet jeszcze parę lat temu odstawały od czołówki na tyle, że rzadko spotykaliśmy polskie skoczkinie w PŚ. W tamtym sezonie Kinga Rajda potrafiła zakręcić się w pierwszej dziesiątce, a Kamila Karpiel w miarę regularnie wchodziła do 30-tki.

  Mam nadzieję, że w najbliższych sezonach, któraś z zawodniczek osiągnie pierwsze historyczne podium w Pucharze Świata.

 • Biberka stały bywalec

  Jest roznica zorganizuje, a zlituje sie. To ktora droge Redakcjo obierzecie? Litowania sie i Formeli koronapanikarza, czy Normalnosci, tzw. Starej Normalnosci?

 • ms_ stały bywalec
  @Xander1

  Tym bardziej że początkowo mówili że to w zasadzie nierealne, bo chcieliby ale nie dadzą rady a tu widzę że i Puchar Świata kobiet w kombinacji zorganizują jeszcze dodatkowo, pewnie FIS ich wspomógł finansowo.

 • Xander1 profesor

  Fajnie, że Ramsau wpadł na pomysł dodatkowego konkursu i przeprowadzi inauguracje. Szkoda, że tylko jeden konkurs, ale dobre i to. Nie będzie trzeba czekac aż do 23 stycznia na Ljubno. Może jeszcze Lillehamer gdzieś wskoczy po drodze.

 • Prekursor Skoczni Vip doświadczony

  No i super że Kobiety poskaczą jeszcze w tym roku

 • kuba923 stały bywalec

  Czyli w Ramsau odbędą się tylko jedne zawody PŚ pań? Szkoda, ale zawsze coś

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).