Sandro Pertile i czterech austriackich skoczków zakażonych koronawirusem!

 • 2020-12-06 14:25

Sobotnie testy wykonane pod kątem obecności wirusa SARS-CoV-2 w organizmach uczestników zawodów w Niżnym Tagile wykazały pozytywne wyniki w przypadku pięciu osób. Mowa o Sandro Pertile - dyrektorze Pucharu Świata w skokach narciarskich - oraz czterech reprezentantach Austrii.

Jan HoerlJan Hoerl
fot. Tadeusz Mieczyński

Jak informują organizatorzy, wyniki sobotniego testu w Rosji dały pozytywne wyniki w przypadku pięciu osób, natomiast dla pewności wykonano dodatkowe testy w niedzielę. Te również potwierdziły zakażenie.

- Dyrektor Pucharu Świata otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19. Personel Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) został ponownie przetestowany i wszyscy pozostali członkowie uzyskali wynik negatywny. FIS ustaliła, że niedzielne zawody odbędą się zgodnie z planem - czytamy w komunikacie FIS.

- Daniel Huber, Thomas Lackner, Manuel Fettner oraz Jan Hoerl z pozytywnymi wynikami na COVID-19. Cała austriacka drużyna nie weźmie udziału w konkursie, w tym Markus Schiffner i Maximilian Steiner, których zdiagnozowano negatywnie - uzupełnia FIS.

Na niedzielę zaplanowano piąty konkurs indywidualny w sezonie 2020/21, którego początek wyznaczono na 16:00 czasu polskiego.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (21482) komentarze: (75)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Kolos profesor
  @bomos

  Pytanie czy wrócą oni byli chorzy i do tego objawowi a na dodatek Kraft z Schlierenzauerem bez formy już przed tym wszystkim.

  Zakładam, że Schlierenzauer na pewno nie pojedzie na MŚL, przy Krafcie i Aschenwaldzie stawiam znak zapytania, teoretycznie powinno ich nie być, biorąc pod uwagę kwestie zdrowotne. Ale znając podejście Austriaków to jeśli tylko nie będą chorzy i dodatni to ich na MSL wyślą choćby byli mocno osłabieni. Mając w perspektywie wysłanie drugiego garnituru a właściwie prawie trzeciego, bo większość drugiego też już wypadła z gry, no to kto wie czy Austriacy nie wyślą na MŚL słaniających się na nogach Aschenwalda, Krafta i Schlierenzauera. Nie zdziwiłbym się.

 • bomos doświadczony

  Źle się dzieje w Austrii, szkoda głównie Hubera bo naprawdę był w świetnej formie, ale oczywiście żal wszystkich. Ciekawe co się tym razem stało musieli złapać gdzieś później, bo gdyby Hoerl i Huber mieliby zarazić się podczas tej pierwszej "fali" u Austriaków to by im już wyszło. Na loty powinni wrócić już Aschenwald, Kraft, Hayboeck i Gregor, ale ich dyspozycja to już inna sprawa.

 • Kolos profesor
  @nicoz

  Wycofują całą ekipę przy dodatnim badaniu kogokolwiek z nich. Może i nie do końca sprawiedliwe ale chodzi o bezpieczeństwo, żeby się reszta nie pozarażała. Hubera z Horelem chyba za wcześnie wypuścili z kwarantanny i teraz są efekty...

 • Oczy Aignera profesor
  Clemensów dwóch

  Clemens Aigner zostanie zmuszony do wyjścia z jaskini.
  Tak naprawdę jedynym pewniakiem na ten moment jest Clemens Leitner.

 • Robert Johansson252 weteran
  Kraft, Schliri i Filip

  Będą już zdrowi bo wirusa złapali przed Wisłą, czyli trzy tygodnie przed Planicą. Gorzej z ich dyspozycją, ale i tak będą lepsi niż jakiś Resinger, czy Hagen

 • Blumiś bywalec
  @julek16

  Paschke nie wydaje sie lotnikiem, bo julek czy inny Kolos tak twierdzi? To tak jak nazywanie Wolnego lotnikiem...Wolny mial wtedy forme to latal, teraz Paschke jest stabilny i on wiecej zwojuje. A na pewno Markus i Granerud.

 • nicoz weteran
  @Kolos

  Ja nie żartuję tylko podaję fakty i nie neguję że chorują. Włochy też można zaliczyć do krajów w których prawie każdy miał styczność z wirusem i to może wielokrotnie. Polska dołączy do tego grona za jakiś czas. Żartem jest, że przy ujemnych testach skoczkowie są wycofywani ze startów. Kibiców nie ma. Ekipy i tak ryzykują.

 • Fafafa początkujący
  Kpina, niesportowe zachowanie

  Co to za grozny wirus, skoro chory Huber stanal wczoraj na 2 stopniu podium? Dzis znowu zostanie wykluczony ze statu. Wybitna niesprawiedliwość. To już nie jest sport.

 • jma profesor
  @Grachu

  Ja bym nie przesądzał absencji Hayboecka i Aschenwalda. Obaj nie narzekali na dolegliwości związane z covid i jeśli trenują siłowo indywidualnie to może obyć się bez spadku formy. Gregor nie czuł się dobrze i nie był w dobrej formie, więc chyba go zabraknie. Natomiast o Krafcie wiadomo, że przechodzi koronę źle (jeśli to nie zasłona dymna) i jego szanse na Planicę są raczej teoretyczne..

 • Grachu bywalec
  Austriacy

  Ktoś napisał że i tak będą mieli pierwszy skład na planicę, ale przecież Kraft, Schlizenzauer, Aschenwald napewno nie pojadą bo mają objawy. Dodatkowo teraz zakażeni Hoerl i Huber więc o jakim pierwszym składzie my tu mówimy. Jedynym który może mieć możliwość pojechania do planicy z pośród ich pierwszego jest Hayboeck ale i tak wątpię że go wyślą tam.
  Pewnie wyślą tych dwóch nie zakażonych z Niżnego Tagiłu + 3 juniorów.

 • julek16 weteran
  @SebaSzczesnyy

  Niemców? Nie pokonać? paschke nie wydaje się lotnikiem skład Niemców Eisenbichler,Geiger,Paschke i kto 4 + Właśnie Paschke który na lotach może nie błyszczeć
  Pozatym to mamut można dużo zyskać dużo stracić

 • xzcvvy weteran

  wysłanie Hoerla i Hubera do tagilu to najbardziej bezmyślna decyzja jaka mogli podjąć Austriacy

 • King profesor
  @Kolos

  No wirus wychodzi niby do dwóch tygodni. Akurat w ten weekend minęły 2 tygodnie od Wisły.

 • Kolos profesor
  @nicoz

  Kraft, Schlierenzauer, Aschenwald zachorowali objawowo więc tu nie ma żartów. Zastanawiają mnie za to Huber i Hoerl dopiero co badani i zwolnieni z kwarantanny tuż przed Niznym Tagilem....

 • thegawron stały bywalec

  Na MŚWL Drużynowo (wielka szóstka) moje typy na 13.12.2020r.

  1.Polska/Norwegia

  2.Norwegia/Polska

  3.Słowenia

  4.Niemcy

  5.Austria

  6.Japonia

 • Kolos profesor

  Czyli wspomniana czwórka ma MŚL z głowy. A Austriacy praktycznie nie mają prawie kogo wysłać. Pewnie w składzie na MŚL znajdą się Kahofer z Leitnerem...

 • nicoz weteran

  Austria była i jak na razie dalej jest kolebką koronawirusa. Wszyscy Austriacy najprawdopodobniej już chorowali na cowid19 a testy wspaniale to wykrywają. Austriacy pozazdrościli sukcesu i rozgłosu Sakali i chcą mieć wiele artykułów na tym portalu. Sandro Pertile przeziębił się w Rosji i solidaryzuje się z dodatnimi Austriakami.

 • King profesor
  @Seba Aka Krzychu

  Zniszczoł skacze lepiej od Schmida i to znacznie, a mamy jeszcze w obwodzie Murańkę i Stękałę.

 • zimowy_komentator profesor
  To wygląda na to, że na MŚwL

  wystąpią juniorzy z zaplecza kadry austriackiej...

 • thegawron stały bywalec
  @Seba Aka Krzychu

  Poziom Lechity z Poznania.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).