Stefan Kraft wystartuje w MŚ w lotach w Planicy

 • 2020-12-09 12:31

Pomimo epidemii koronawirusa wewnątrz kadry, reprezentacja Austrii ma pojawić się w Planicy w niemal najsilniejszym składzie. W kadrze na MŚ w lotach narciarskich znalazł się m.in. obrońca Kryształowej Kuli, Stefan Kraft. Skład na czempionat oficjalnie ogłosili również Niemcy.

Przypomnijmy, iż od początku sezonu reprezentacja Austrii musiała zmagać się z pozytywnymi wynikami testów na koronawirusa. Po weekendzie w Wiśle wykluczeni zostali trener Andreas Widhoelzl, jego asystent Robert Treitinger, a także zawodnicy - Philipp Aschenwald, Gregor Schlierenzauer, a kilka dni później także Stefan Kraft i Michael Hayboeck. W Ruce i Niżnym Tagile zaprezentował się rezerwowy skład. W Rosji nastąpiły jednak kolejne pozytywne przypadki, tym razem u Daniela Hubera, Thomasa Lacknera, Manuela Fettnera i Jana Hoerla.

Ostateczny skład kadry Austrii na MŚ w lotach narciarskich w Planicy w dużej mierze zależał od tego, kto przed środą uzyska negatywne wyniki testów. Ostatecznie trener Widhoelzl zabierze ze sobą do Słowenii szóstkę zawodników. Szansę występu otrzymają Stefan Kraft, Gregor Schlierenzauer, Philipp Aschenwald, Michael Hayboeck, Clemens Leitner oraz Timon-Pascal Kahofer.

Karty odsłonił również Stefan Horngacher, chociaż po poniedziałkowej deklaracji Andreasa Wellingera o braku jego występu w Planicy nie mogło być niespodzianek. W sześcioosobowej kadrze Niemiec na MŚ w lotach znaleźli się Markus Eisenbichler, Karl Geiger, Pius Paschke, Severin Freund, Constantin Schmid i Martin Hamann.

Zgodnie z odgórną decyzją sztabu szkoleniowego, Eisenbichler, Geiger i Paschke są już pewni występu w czwartkowych kwalifikacjach. O ostatnie, czwarte miejsce w składzie pozostała trójka zawodników powalczy w sesji treningowej.

Od poniedziałku w Planicy są także Norwegowie, którzy przybyli w siedmioosobowym składzie z Niżnego Tagiłu (Halvor Egner Granerud, Robert Johansson, Daniel Andre Tande, Marius Lindvik, Sander Vossan Eriksen, Anders Haare i Johann Andre Forfang). W kwalifikacjach będzie mogło wystąpić pięciu Norwegów, z racji broniącego tytułu z Oberstdorfu Daniela Andre Tandego.

PROGRAM ZAWODÓW:

Środa, 09.12.2020
19:00 - Odprawa techniczna

Czwartek, 10.12.2020
13:30 - Oficjalny trening
16:00 - Kwalifikacje

Piątek, 11.12.2020
15:00 - Seria próbna
16:00 - I i II seria konkursu indywidualnego

Sobota, 12.12.2020
15:00 - Seria próbna
16:00 - III i IV seria konkursu indywidualnego

Niedziela, 13.12.2020
15:00 - Seria próbna
16:00 - Konkurs drużynowy


Adam Bucholz, źródło: OSV + DSV + Norges Skiforbund
oglądalność: (11706) komentarze: (70)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Blumiś bywalec
  @Maradona

  Oj bylo. Przede wszystkim Adam Malysz.

 • Oczy Aignera profesor
  @Dama_Karmelowa

  To nadal za mało. Jeszcze lepiej byłoby, gdyby nasi reprezentanci osiągali 150-metrowe odległości na Wielkiej Krokwi.

 • W Punkt doświadczony
  @Major_Kuprich

  Tak Geiger już urodził.
  Ale straszny kur[***]l. Ma już trzy dni, a dalej jest mniejszy od Krafta.

 • StochMistrz{29465894} weteran
  @Major_Kuprich

  Kraft jak dojdzie do siebie siłowo to może kilka razy stanie na podium w sezonie 2020/2021.

 • StochMistrz{29465894} weteran
  @Raptor202

  Raczej wpłynęła na formę Kraft nie miał siły trenować po przejściu zakażenia.

 • Maradona profesor
  @King

  Moim zdaniem Domen czy Semenic to podobny typ. Tyle że Semenic jest generalnie słabszym skoczkiem niż Koch i Kranjec. U nich słabsza forma to były miejsca w 3 dziesiątce, Semenic bez formy ma problem z przejściem kwalifikacji. Domen jest młody i ma problem z ustabilizowaniem formy, musiał dostosować technikę od zmian wzrostu i wagi. Koch pierwsze podium w lotach zdobył w wieku 24 lat. Kranjec w wieku 28 lat miał na koncie raptem dwa 3 miejsca w Planicy. Swoje musieli wylatać na mamutach, zanim stali się klasowymi lotnikami. Ale generalnie mam wrażenie, że kiedyś takich typowych specjalistów od lotów było więcej, choćby Ingebrigtsen, Widhoelzl, Romoeren, Evensen, Olli.

 • zimowy_komentator profesor
  @Robert Johansson252

  To nie do końca prawda. Oni są mocni gdy są w formie. Skoczek w formie na każdej skoczni jest mocny (no może oprócz Kiliana Peiera, który był w formie a na mamutach się męczył). A lotnik to taki skoczek, który poleci na mamucie bez formy (np. Robert Kranjec czy Jurij Tepes).

 • zimowy_komentator profesor
  @King

  Albo Jurij Tepes... Zobaczymy, może jakiś się objawi :) Może Artii Aigro ? Mały, lekki jak Kraft, ma dobrą technikę. Ależ to byłaby niespodzianka gdyby był w TOP10 :)

 • King profesor
  @Robert Johansson252

  A według mnie nie ma w stawce aktualnie takiego lotnika jakimi byli choćby Kranjec czy Koch. Potrafili skakać bardzo słabo w sezonie, a potem na lotach i tak stawali na podiach.

 • Maradona profesor
  @dejw

  Są chętni :)

 • INOFUN99 profesor

  Ja się cieszę, że Austriacy startują takim składem. Brakuje ze względów wiadomych Hubera, to dla nich osłabienie. Kahi w składzie Austrii na MŚwL? No powiem, że to spore zaskoczenie, jednak patrząc na ogromny progres jaki w ciągu roku poczynił ten Austriak to dla mnie żadne zaskoczenie, że był brany pod uwagę przy ustalaniu składu, nawet w obliczu pandemii.

 • Robert Johansson252 weteran
  @INOFUN99 Aalto

  W sumie na Kulm sobie świetnie radził a na innych skoczniach słabo, dlatego go nie wymieniłem, ale może pokaże się z dobrej strony

 • INOFUN99 profesor
  @Robert Johansson252

  Dodałbym tutaj Anttiego Aalto.

 • Robert Johansson252 weteran
  @Blumiś Przecież wszędzie jest sporo Stochów, Kubackich, Kraftów itp

  Nie lubię wymyślać nicków, więc wziąłem skoczka, którego lubię i który jest popularny choćby w środowisku harcerskim (jestem drużynowym w ZHR-ze) i na ogniskach nie raz pojawia podczas zabaw (np. radio, czy "kto z kim, gdzie, co robili, co z tego wynikło"), czy piosenek (np. jest fragment "I świeć przykładem świeć, potem i leć w przestworza leć", a niektórzy dodają "jak Johansson" Albo wszyscy kiedyś na zbiórce gadali o rekordzie w Oslo

 • pogromca januszy doświadczony
  @Robert Johansson252

  Do pierwszej listy dodałbym Kasaiego, niestety zarówno on jak i Wassiliew nie startują i nie wiadomo, czy w ogóle zobaczymy ich w tym sezonie.

 • Xenkus profesor
  @Blumiś

  A to ktoś oprócz skoczka Johanssona nie może się nazywać Robert Johansson?

 • Blumiś bywalec

  Wolny nie jest lotnikiem, tylko cieniasem. Mam nadzieje, ze zakonczy karierę.

 • Blumiś bywalec
  @Robert Johansson252

  A ty kiedy skonczysz podszywac sie pod znana osobe? Daj se fan roberta itp.

 • Blumiś bywalec

  Stefan Kraft jest Bogiem :)))

 • Robert Johansson252 weteran
  Bardo dobrzy lotnicy - Zawodnicy, którzy są mocni na mamutach, ale nie są typowymi lotnikami.

  - Robert Johansson
  - Johann Andre Forfang
  - Daniel Andre Tande
  - Kamil Stoch
  - Markus Eisenbichler
  Ktoś jeszcze?
  - Karl Geiger
  - Stefan Kraft
  - Gregor Schlierenzauer
  - Ryoyu Kobayashi
  - Daiki Ito
  - Peter Prevc
  - Simon Ammann

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).