Timi Zajc wykluczony z reprezentacji Słowenii! Peter Prevc rusza na ratunek drużynie

 • 2020-12-12 10:00

Gorazd Pogorelčnik, pełniący rolę dyrektora sportowego słoweńskiej reprezentacji skoczków, podjął decyzję o wyrzuceniu Timiego Zajca z szeregów drużyny rywalizującej w Planicy. Ruch jest pokłosiem piątkowego wpisu 20-latka na łamach mediów społecznościowych, w którym zawodnik otwarcie uderza w trenera Gorazda Bertoncelja.

Na półmetku indywidualnej rywalizacji o tytuł mistrza świata w lotach narciarskie Słoweńcy nie mają żadnego zawodnika, który mógłby nawiązać walkę o pozycje medalowe. Najwyżej plasuje się Anze Lanisek (17. pozycja), a do trzeciej i czwartej serii awansowali też Bor Pavlovcic (20. miejsce), Domen Prevc (23. lokata) i Timi Zajc (27. pozycja). Ostatni spośród wymienionych w piątkowy wieczór opublikował wpis, w którym kwestionuje sposób przygotowania ekipy do grudniowej imprezy przez sztab szkoleniowy dowodzony przez Gorazda Bertoncelja.

Zobacz: Rozgoryczenie w kadrze Słowenii. Zajc: Wszyscy chcemy medali

Jak czytamy na siol.net, działacze Słoweńskiego Związku Narciarskiego nie czekali długo z odpowiedzią skierowaną do młodego skoczka narciarskiego. Timi Zajc, mający na swoim koncie pucharowy triumf na skoczni do lotów w Oberstdorfie, został wykluczony z dalszej części mistrzostw toczących się na Letalnicy.

Wykluczenie Zajca stawia Słoweńców w kłopotliwej sytuacji w kontekście niedzielnych zmagań drużynowych. Na ten moment trener Bertoncelj dysponuje tylko trzema skoczkami, których zobaczymy w sobotnich rundach. Peter Prevc i Ziga Jelar, którzy już mieli wracać do domów, po czwartkowych kwalifikacjach pełnili rolę przedskoczków. To - wedle założeń organizatorów - uniemożliwia im ponowny start w seriach ocenianych.

Aktualnie Słoweński Związek Narciarski toczy dyskusję z przedstawicielami Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), aby ci w trybie wyjątkowym zezwolili na występ jednego z tych zawodników w niedzielnej potyczce zespołowej. Po zakończeniu mistrzostw świata Słoweńcy zamierzają dokładnie omówić piątkową aferę i podjąć kolejne kroki w tej sprawie.

AKTUALIZACJA: Reprezentacja Słowenii wystąpi w niedzielnym konkursie drużynowym, zamykającym MŚ w lotach narciarskiego. Timiego Zajca zastąpi indywidualny złoty medalista tej imprezy z 2016 roku, Peter Prevc.


Dominik Formela, źródło: siol.net
oglądalność: (77993) komentarze: (59)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • mokulowski@wp.pl stały bywalec

  Jeżeli Zajc się nie ogarnie z formą to przy swoim specyficznym charakterze jaki posiada, bardzo szybko skończy karierę. Zrobił dokładnie to samo co Ziobro (czyli ujawnił prawdę) i to się dla niego źle skończy. Tym bardziej, że za Zajcem czają się kolejne słoweńskie talenty. Już wspominałem, że Słowenia jest fabryką produkującą skoczków narciarskich, więc Zajcowi będzie bardzo ciężko się pozbierać. Sory Timi ale musisz zrobić kierunek odwrotni do Jakova Faka i reprezentować Chorwację :P W Słowenii już nie będziesz miał miejsca :(

 • Lataj profesor

  Jak z Ziobrą. Wyjawił niewygodną prawdę o działaniach sztabu szkoleniowego, a potem są konsekwencje. Oby tylko jego kariera za szybko się nie skończyła, ponieważ taki talent zasługuje na więcej niż jedno zwycięstwo. Tak myślałem, że Zajc jest dość specyficzny. O jego indywidualizmie już świadczył kolor włosów. Chociaż bardziej wybuchowy wydaje się Janek, bo - wiadomo - górolski temperament.

 • Kolos profesor
  @semion

  Akurat na ten moment to żaden skoczek Słoweński by się nie załapał do kadry Polski. A naszego numeru 5 i 6 mogliby nam zazdrościć wszyscy najlepsi z Norwegami i Niemcami na czele.

 • Christian bywalec
  Timi

  Gdybym był Słowieńskim skoczkiem, to stanąłbym murem za Timi'm i zrobił prostet przeciwko związkowi celowo psując skoki. Czasami są ważniejsze rzeczy od wyników.

 • Funegosum weteran
  @Naczelny Ironista

  Bzdury! Zajc pokazywał już, że lekcje odrabia pilnie i talent do przedmiotu ma. Jeśli nauczyciel nie ma znaczenia, to pozwalniajmy wszystkich trenerów, niech się chłopaki trenują sami (taka Twoja logika).

 • bomos doświadczony

  Dawać go do nas, część kadry już powoli będzie kończyć to nam się przyda taki młody talent, do tego świetny lotnik. A tak na serio to ciekawe czy jak długofalowe będą te konsekwencje dla Timiego i czy faktycznie nie będzie musiał zmieniać narodowości żeby dalej skakać.

 • Bocian stały bywalec

  Bardzo dobrze, że Pero wystartuje w drużynówce, ale fis to już chyba żadnych przepisów nie powinien wymyślać, bo na każdym kroku okazuje się, że wszyscy (włącznie z samym fisem) mają te przepisy w rzyci. To po co robić z siebie takie pośmiewisko?

 • semion doświadczony
  U nas z miejsca by wszedł do kadry

  On i Domen - w końcu miałby kto wygrywać

 • Kolos profesor
  @pogromca januszy

  To raczej były pomruki Jandy, w celu by wyrzeć presję na rodzimym związku, jakiś poważniejszych przymiarek czy rozmów o Jandzie reprezentującym Polskę nie było.

 • Bocian stały bywalec
  @pogromca januszy

  Wcale, że nie szkoda. Jestem przeciwnikiem farbowanych lisów. Niemcy chętnie zgarniają sportowców z innych krajów, ale to wstyd i hańba zarówno dla niemców, jak i tych przekupnych sportowców. Takie jest moje zdanie, że lepiej przegrać z honorem, niż wygrać oszustwem. Ale wiem, że taka postawa jest na wymarciu.

 • pogromca januszy weteran
  @Xenkus

  Swego czasu niewiele brakowało, a nasza kadra wzbogaciłaby się o Jakuba Jandę, gdy tamten popadł w konflikt z czeską federacją. Trochę szkoda że do tego nie doszło, bo wówczas był w życiowej formie.

 • Xenkus profesor
  @gnojek82

  Nazwisko zmienić z Zajc na Zając i gra gitara :D

 • Blumiś bywalec
  @ann81

  Pzn w porównaniu z nimi to przezarta korupcja agenda i Tajner, ktory za bycie Tajnerem rzadzi od 2006 do pewnie swojej smierci :(((

 • gnojek82 stały bywalec
  Dawać go do Polszy

  Przyda się nam lotnik :)

 • Blumiś bywalec
  @nicoz

  Jakies argumenty? Co to jest to wszedzie?

 • Blumiś bywalec
  @alo

  Nastepny. Ziobro sam sobie s[***]lil karierę.

 • Malarz_artysta początkujący
  @Twist

  No jak dla mnie aż tak beznadziejnie nie jest bo w końcu mają Laniska i Pavlovicia w Top10 PŚ.
  Ale mimo wszystko loty to im nie idą po myśli

 • pogromca januszy weteran
  @Skoczek3211

  Narodowość nie ma znaczenia.

 • SebaSzczesnyy weteran
  @DanielBlanco

  Lewandowski jest potężniejszy od nich

  To on mógłby wyrzucić ich obu jakby chciał

 • Skoczek3211 weteran
  @DanielBlanco

  Raczej odwrotnie.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl