Ciężka dola idola

 • 2004-11-24 09:16
Bycie sławnym pociąga za sobą nieuchronne konsekwencje. Sportowiec staje się uwielbieniem tłumu, a fanki i fani podążają za swoim idolem. Wspaniałe uczucie być dla obcych ludzi ważną osobistością. Pojawia sie jednak druga strona medalu. Zdobycie autografu czasami nie wystarczy. Zawodnik zaczyna być prześladowany, a uwielbienie przeradza się w obsesję. Ofiarami fascynacji przez kibiców stali się m.in. Sven Hannawald i Adam Małysz, ale wiele podobnych historii nigdy nie wychodzi na jaw.

Sven Hannawald, który powraca do formy po długiej nieobecności na arenie międzynarodowej, był anpastowany przez chorą z miłości sąsiadkę. 40-letnia mieszkanka Hinterzarten przez długi czas podawała się za przyjaciółkę Hanniego, a nawet oświadczyła jego rodzicom, że wkrótce zostanie panią Hannawald. O związku swojego ukochanego z Suską wyraziła się, iż to nie potrwa długo.

Catrin S. zasypywała Hannawalda prezentami i pisała do niego miłosne listy. Zablokowała nawet stopą drzwi busa niemieckiej drużyny, żeby nie można było odjechać- o zaistniałej sytuacji informuje Karl-Heinz Schmid z oddziału policji we Freiburgu.

Gmina Hinterzarten wydała dla Catrin zakaz zblizania się do Svena na odległość mniejszą niż 50 metrów. Kobieta zastosowała się do nakazu. Jeśli nie będzie tego przestrzegać zapłąci bardzo wysoką grzywnę, a nawet będzie musiała liczyć się z karą pozbawienia wolności- stwierdził adwokat Wolfgang Maier.

Chora z miłości fanka dała chwilowo swojemu idolowi spokój. Tymczasem niemieckie media już komentują znajomość Svena Hannawalda z gimnastyczką Magdaleną Brzeską jako wstęp do romansu. Oboje spotkali się na rozdaniu nagród "Sportowca z sercem".

Patrząc na zachowania polskich fanów również znajdą się przypadki nadmiernego uwielbienia. Po sukcesach odnoszonych przez Adama Małysza pod jego dom wyruszały wycieczki. bardziej gorliwi próbowali przedostać się do ogrodu mistrza, niszcząc przy tym iglaki, które sadził Adam.

Sportowiec dostarcza swoim widzom wielu wrażeń i emocji. Z pewnością nie zasługuje na to, aby stał się objektem prześladowań. Ciężka jest jednak dola idola.
Joanna Będzieszak&Karolina Osenka, źródło: www.sport.de&informacja własna

oglądalność: (9188) komentarze: (23)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  @Wredny Skin

  Jakoś nie podejrzewam go o to, że gdyby w "fikołku" na skoczni pokaleczył sobie gębę i zaliczył wstrząs móżgu, to byłby tak odważny, żeby po kilku tygodniach od wypadku wrócić na skocznię i dalej skakać. W przeciwieństwie do niektórych, w tym obecnego trenera Niemców [można znaleźć w archiwum tej stronki]. Prędzej by trąbił na cały świat, jaki to on jest biedny do samego kńca sezonu. :P

 • WrednySkin początkujący

  Super dygresja, aż mi w pięty poszło, ale tymczasem przerzucając się argumentami ad personam odbiegliśmy nieco od głównego wątku dyskusji: Czy SVEN H. jest zmanierowanym leserem?

 • anonim

  @WrednySkin
  'Dziewczynka z zapałkami' to przede wszystkim lektura dla dzieci ( młodszych dzieci), napisana językiem prostym, nieskomplikowanym. Moim skoromnym zdaniem może służyć rozwijaniu umiejętności językowych tylko na poziomie wczesnych klas szkoły podstawowej. Mam nadzieję, że teraz zrozumiałeś moją dygresję.DOBRANOC po raz drugi i ostatni!

 • WrednySkin początkujący

  Ejże, co masz do Dziewczynki z Zapałkami? To klasyka literatury.

 • anonim

  @Wredny Skin
  Drogi chłopczyku (?) Tak się składa, że nie muszę demolować półeczki ze słownikami, bo podstawowe zasady pisemnej polemiki mam w główce ( z czego jestem niezmiernie dumna). A ty zapewne nie przeczytałeś nic poza 'Dziewczynką z zapałkam i stąd te braki. Dobranoc.

 • anonim

  @Skocznia

  Dzięki:):):) Możemy sobie przybić piątkę:)

 • WrednySkin początkujący

  NO bo widzisz dziewczynko, ja mam już taki eklektyczny styl wypowiedzi ( już widzę jak demolujesz półeczkę ze słownikami) :-) A z pracą co jest nie tak? Ach, zapomniałem że On zarabia na życie wypiekaniem ciasteczek. Pewnie stoi na rogu ulicy w rodzinnym miasteczku i marznie na mrozie , jak Dziewczynka z Zapałkami. Teraz już rozumiem, dlaczego on taki biedny, chlip, chlip.....

 • anonim
  @Wredny Skin

  Zaglądasz do nieodpowiedniego słownika- to po pierwsze. Po drugie skąd możesz wiedzieć, że Sven ma ambiwalentny stosunek do pracy? Właśnie.... pracy-to słowo też powinieneś zmienić, skoro już za słowniki się zabrałeś (tzw. błąd rzeczowy).Po trzecie - polityki do sportu nie mieszaj. Po czwarte- wyrażenie "no i " też czymś zastąp (patrz słownik poprawnej polszczyzny), bo nie pasuje do reszty wywodu. Wystarczy? Czy mam Ci dalej udowadniać komu słowniki bardziej by się przydały...?

 • WrednySkin początkujący
  Leser

  Do słownika nie muszę zaglądać, proszę bardzo leser= leń, obibok. Moim zdaniem leser brzmi o wiele kulturalniej :-), no i ma tę zaletę, że znaczna część fanek svena musi tego słowa szukać w słowniku, zanim zapałą świętym oburzeniem. Oczywiście dla miłośników poprawności politycznej jedynie słuszną wersja będzie: mający ambiwalentny stosunek do pracy hehehe... oj, sorry, że znów naraziłem fanki na kontakt ze słownikiem

 • anonim

  co to sie wyrabia... jak mozna tak krytykowac skoczka...Sven jest jaki jest ale ja kocham wszystkich bez wzgledy na nic:D

 • skocznia początkujący
  @wredny skin

  Nie widzę powodu, żeby Yvonne miała szanować Twe poglądy jeśli ty nie szanujesz innych, jak np. sven.

 • anonim

  Co za fanatyczna wariatka...., to ona mówi, że go kocha, a tym czasem męczy idola.Żaden fan lub 'fanatyk' nie powinien denerwować kochanego 'idola'. Są fani, którzy są naprawdę oddani są swym 'idolom'
  i naprawdę ich kochają ale nie do przesady.
  Jeśli kogoś się kocha, to nie powinno się go męczyć i pomyśleć co by było dobre dla niego.

  Po drugie: Co się z tymi ludźmi porobiło.
  40 lat to już dojrzałość kobieca. W tym wieku ma się rodziny i myśli się o czymś realnym, a nie o jakiś platonicznych miłościach.
  To jest dobre dla osób w wieku 12-24 lat i nie więcej.

  Po trzecie: Sven ma 30 ona 40 !
  To facet powiniem być starszy
  od kobiety, z pewnych względów..:)
  Kobita jest od nigo całe 10 lat starsza, dla niej pasowałby wiekowo trener jakiś np. Kojonkoski ( jej rówieśnik)

  Pozdrawiam po norwesku:
  Hilsen, Sigrid Nilsen

  www.home.no/sigrids-verden

 • anonim

  @WrednySkin

  "Biedny" jesteś ty a nie Sven.

  ps. Kup sobie dobry słownik i zobacz, jakimi wyrazami można zastąpić słowo "leser''- wtedy twoje wypowiedzi będą bardziej na poziomie...

 • Jaala początkujący
  @anka

  Przypominam, że to jest felieton i autor ma prawo do własnej interpretacji faktów, co ma miejsce właśnie tutaj, w tym artykule. Dlatego również proszę o dokładne czytanie. Pozdrawiam.

 • WrednySkin początkujący
  @yvonne

  Dziecko drogie, taki mam pogląd, co ma do tego wychowanie; nie ma powszechnego obowiązku powtarzania prasowych doniesień o rzekomym "syndromie wypalenia" ani użalania się nad "biednym Hannim". Naucz sie szanować poglądy innych.

 • anonim
  Dokładność

  No i znowu podajecie własną interpretację faktów. Poczytajcie, co podają portale niemieckie (a w tym przypadku, to raczej one są wiarygodne).

 • anonim

  @WrednySkin
  Nie uważasz, że przydałby ci się pobyt w ośrodku kształtującym podstawowe zasady dobrego wychowania???? Zastanów się nad tym co wypisujesz...

 • WrednySkin początkujący

  Nie sądzicie, że Hannawald to zmanierowany leser i dobrze by mu zrobiła terapia w postaci pobytu w jakimś ośrodku pracy przymusowej? Ale jak woli wierzyć w wydumane jednostki chorobowe typu "syndrom wypalenia" to jego sprawa

 • anonim

  Biedny Hanni!!!!!!!!!!!!!!!!
  ps.Biedne iglaki Adama:):):)

 • anonim
  @Styrian :)))))

  Jest jedna różnica, za żadnym skoczkiem AŻ TAK nie latam ;)))))))

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).