Reprezentacja Polski wykluczona z zawodów w Oberstdorfie!

 • 2020-12-28 11:53

69. Turniej Czterech Skoczni rozpocznie się bez polskich skoczków narciarskich. Nasza reprezentacja została wykluczona z udziału z zawodach w Oberstdorfie z powodu wykrycia przypadku koronawirusa w szeregach kadry. Taką decyzję podjęli organizatorzy imprezy.

- Bardzo żałujemy tej decyzji, ale dla ochrony wszystkich innych sportowców nasz wydział zdrowia nie miał innego wyjścia. Decyzją władz nie możemy pozwolić polskiej drużynie wystartować w Oberstdorfie - mówi Florian Stern, Sekretarz Generalny w otwarcie imprezy w Oberstdorfie.

Zakres kwarantanny dla polskich skoczków narciarskich i sztabu szkoleniowego nie został jeszcze określony. - Tutaj wciąż czekamy na dalsze testy. O ile te są negatywne, to jest szansa, że ​​Polska będzie mogła wrócić do Turnieju - powiedział Florian Stern.

Przypomnijmy, iż w niedzielę pozytywny wynik sobotniego testu pod kątem wirusa SARS-CoV-2 otrzymał Klemens Murańka. Resztę reprezentacji uznano za grupę kontaktową, co oznacza, że wszyscy mieli bezpośredni kontakt twarzą w twarz przez minimum 15 minut, bądź przebywali w zamkniętym pomieszczeniu lub pojeździe dłużej niż 30 minut.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (79660) komentarze: (560)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Arturion weteran
  @rybołów

  Mogli pluć na skijumping

 • fridka1 profesor
  @TimonGames2002

  Czy wy naprawdę myślicie, że skupiają się na Polakach gdy Granerud ma formę życia?

 • cms stały bywalec
  @Naczelny Ironista

  Pertile to jest człowiek bez jaj. Włoch, którego reprezentanci nic nie znaczą w skokach, nie postawi się takiej potędze jak Niemcy

 • rybołów bywalec

  całe skijumping pluje na Niemców, a ciekawe, co mieli do powiedzenia Szwajcarzy na MŚwL, którzy zostali jeszcze bardziej niesprawiedliwie potraktowani

 • Naczelny Ironista stały bywalec
  @stivus

  Chłopie, co to da? Dla picu to w PRL trawę się malowało, jak dygnitarze przyjeżdżali. Taki protest to i tak byłaby farsa. Tam się załatwia innymi sposobami, ale dziadek z wnuczką ma w FIS taki posłuch jak ty. Żaden. Zresztą co ma FIS-klika do władz Bawarii.

 • TimonGames2002 bywalec
  @stivus

  A co mają zrobić oni właśnie się cieszą z tego że Polaków nie ma lepiej dla nich. Np takie reprezentację jak Czechy raczej kwali by nie miały a tak to wywalczą. A co do tego co pisałeś o Pertile że nie ma zdania to wszystko zależy od dzisiejszego wyniku testu muranki, ma negatyw - skaczą wszyscy i wszystko jest dobrze, pozytyw - nie skaczą jedynie co to te tuki z pk
  Szkoda ze mogę pisać tylko co 10 minut
  Dobra Módlmy się o negatyw dla muranki i będzie dobrze

 • stivus profesor
  @dervish

  Właśnie DLATEGO powinni oprotestować dopuszczenie niemieckiej ekipy. Dlatego, że sami nie zostali dopuszczeni przez wątpliwe zakażenie jednego skoczka. To się kupy nie trzyma i zakrawa na kpinę.
  Poza tym, czy sądzisz, że inne ekipy coś z tym zrobią? Bo ja jestem przekonany, że nie.

 • Naczelny Ironista stały bywalec
  @TimonGames2002

  To co bredzi ciepły Pertile porównywalne jest z bredniami Boskiego Apollo:). Polacy może i wystartują, ale nasze buloklepy z PK.

 • MK888 stały bywalec
  @Naczelny Ironista

  Nie jestem facetem jakby co i skąd wiesz ile języków umiem?

 • TimonGames2002 bywalec

  Jak najbardziej możliwe, że Polacy wystartują w Garmisch-Partenkirchen - twierdzi w rozmowie z WP [***] Sandro Pertile, dyrektor Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wszystko zależy od wyników testów i decyzji lokalnych władz.
  I co cwaniaki pewne 10 dni kwarantanny?! No widzicie jakie źródła podajecie lepiej się tu uspokójcie a nie pisać co tylko wam do głowy przyjdzie

 • Bocian stały bywalec
  @Funegosum

  Swoją drogą to jak to jest w ogóle możliwe, że organizator może sobie wykluczać całe kadry z zawodów? W każdym razie żądam odpowiadania pięknym za nadobne. Nie wpuszczajmy niemców do Polski!

 • Naczelny Ironista stały bywalec
  @Funegosum

  Tak napisał Onet, sprawdziłem w związku z tym źródło. Jak byk jest napisane, że 10 dni kwarantanny. Chyba że w tej komedii znowu wymyślą jakiś kabareton.

 • Funegosum weteran
  @Naczelny Ironista

  Nie żołądkuj się tak.... napisałeś, że nasi na 100 % na 10 dniowej kwarantannie, i że to wieści z onetu, a ja nie mogę takich pewnych info znaleźć; stąd mi się wydaje, że jednak sprawa jest jakoś otwarta.

 • Admary stały bywalec

  Aż oficjalny profil TCS musiał wyłączyć komentarze na Instagramie hahahahaha.
  Czuję, że będzie z tego jeszcze taki dym, jakiego sobie nie wyobrażali.

 • Naczelny Ironista stały bywalec
  @MK888

  Są oficjalne informacje "sanepidu" Bawarii, ale musiałbyś znać więcej niż dwa języki (w butach) i wiedzieć, gdzie czytać. Wynik Klimka ma takie znaczenie, jak to czy zaraz otworzę lodówkę. I tak mu wyjdzie pozytywny.

 • dervish profesor
  @stivus

  Polski protest nie ma sensu. Po co nasi maja oprotestowywać dopuszczenie niemieckiej krajówki skoro sami nie są dopuszczeni do turnieju? Niech protestuja pozostałe ekipy bo one mogą czuć sie zagrożone obecnocnością niemieckiej krajówki.

 • TimonGames2002 bywalec
  @MK888

  Dobrze, kiedy wyniki

 • MK888 stały bywalec
  @Naczelny Ironista

  Nie ma oficjalnej informacji. Wszystko zależy od wyniku PCR Klimka.

 • stivus profesor

  Nie, no to jest już jawna kpina. To co, fizjoterapeuta nie miał kontaktu z niemieckimi skoczkami a Murańka miał, że jedni zostali uznani za zagrożenie a drudzy nie? Żeby być konsekwentnym, trzeba by wykluczyc równie,ż wszystkich niemieckich skoczków oprócz Geigera, który zakazenie już miał. To skandal!
  Mam nadzieję, że polski sztab wniesie oficjalny protest, nie wolno tego tak zostawić.

 • Naczelny Ironista stały bywalec
  @Funegosum

  Od jakich organizatorów, decyduje miejscowy sanepid, a nie jacyś śmieszni organizatorzy. Bawaria ma surowe normy i 10 dni podali. Konferencję to mogą sobie Małysz z Boskim przeprowadzić. Powiedzą, że jest super i nasi skoczkowie to najlepsi z najlepszych.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl