Klemens Murańka z negatywnym wynikiem testu! Kwalifikacje zostaną powtórzone?

 • 2020-12-28 18:42

Klemens Murańka uzyskał negatywny wynik testu na koronawirusa podczas poniedziałkowego badania w Oberstdorfie - poinformował lekarz Aleksander Winiarski w rozmowie z "Przeglądem Sportowym". Rezultat przyszedł kilka minut po zakończeniu kwalifikacji na Schattenbergschanze.

Przypomnijmy, iż niedzielne testy na Covid-19 wykazały pozytywny rezultat u Klemensa Murańki. W poniedziałek do hotelu reprezentacji Polski przyjechali przedstawiciele niemieckiego sanepidu, którzy wykonali ponowne testy. Tymczasem komitet organizacyjny 69. Turnieju Czterech Skoczni wykluczył wszystkich Biało-Czerwonych z występu w inauguracyjnych zawodach w Obestdorfie.

W wyniku poniedziałkowych testów, u pozostałej szóstki reprezentantów Polski ponownie uzyskano negatywny wynik. Dłużej trzeba było czekać na rezultat Klemensa Murańki, którego poddano dokładniejszym badaniom. Rezultat miał być znany po 14:00, ale ostatecznie pojawił się około 18:30, już po zakończeniu kwalifikacji na Schattenbergschanze (HS137).

- Klimek ma wynik negatywny - lekarz reprezentacji Aleksander Winiarski przekazał informację Kamilowi Wolnickiemu z "Przeglądu Sportowego". Tym samym obecnie w naszej reprezentacji nie ma żadnego zawodnika z pozytywnym wynikiem testu.

Na chwilę obecną nie wiadomo co taki przebieg zdarzeń oznacza dla podopiecznych Michala Dolezala. Poniedziałkowe kwalifikacje zostały zakończone bez udziału Biało-Czerwonych. Zostały także ułożone pary KO pierwszej serii wtorkowego konkursu. Prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusz Tajner zapowiedział, iż będzie walczył o udział Polaków w zawodach w Oberstdorfie w przypadku negatywnego wyniku Klemensa Murańki.

Wieczorem odbyły się kolejne testy naszej drużyny. Ich rezultaty mają być znane we wtorkowy poranek. Jak informuje Kacper Merk z Eurosportu, w przypadku negatywnego wyniku Klemensa Murańki i tym samym niesłusznego wykluczenia reprezentacji Polski z konkursu, kwalifikacje miałyby zostać powtórzone z udziałem Biało-Czerwonych we wtorek tuż przed zawodami.


Adam Bucholz, źródło: Przegląd Sportowy
oglądalność: (79874) komentarze: (421)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • larryfox2017 początkujący
  larryfox2017

  Oferujemy wszelkiego rodzaju pożyczki o niskim oprocentowaniu 3%. Możesz pożyczać na dowolny okres od 1 do 25 lat i pożyczać dowolną kwotę od 2000 do 50 000 000,00 GBP na dowolny cel. Możesz złożyć wniosek przez WhatsApp: +14092051142 lub e-mail: larryfox2017@hotmail.com

 • war3d bywalec

  A nie mozna jakos zaskarżyć tej decyzji przeciez nie można chyba ot tak eliminować zdrowych ludzi choc akurat niemcy mają duże doświadczenie w eliminowaniu

 • Arturion profesor
  @wiatrhula111

  Gorzej. Wtedy nie widzisz, co on pisze.

 • Arturion profesor
  @wiatrhula111

  Nie na temat. Ale odpowiem: w żadnym cywilizowanym.

 • wiatrhula111 weteran
  @skortom76

  Co za różnica, czy będą robić na Ahmedów, czy na bananowe dzieci i Julki jak u nas

 • wiatrhula111 weteran
  @Maranek

  To by nic nie dało, te rangi to się i tak nabijają właśnie, przez taki spam, najlepiej nacisnąć ignoruj usera (no ale wtedy musisz być cały czas zalogowany)

 • wiatrhula111 weteran
  @Seba Aka Krzychu

  Może Freund co najwyżej, ale Markus i Karl to póki co zawsze pokazywali się jako buraki (wide fochy po Seefeld, czy Insbrucku), ale też dla każdego kto inny będzie sympatyczny, ja po obejrzeniu nie jednego wywiadu z nimi i obserwowania ich zachowań na skoczni nie uznaję ich za sympatycznych

 • Arturion profesor
  @PromaBalerona

  Jak już wiemy, kwalifikacje unieważniono (być może). Mogą mu kasę zabrać, ale to by było chudo.

 • Arturion profesor
  @Raptor202

  Sam pomyśl, zanim coś napiszesz. Ale po co masz myśleć, TY już wiesz. Nie zbanowano cię jeszcze? Jesteś mój number one. Nie dość, że [***], to ze złą wolą. Ponawiam propozycję o zbanowanie tego przypadku.

 • stivus profesor
  @MatiFan

  Dominik i Tadzio mowili na youtubie, że cała stawka zostanie dopuszczona do 1. serii a wyniki kwali anulowane. Tak więc system KO nie będzie obowiązywał. Rzeczywiście wydaje się to byc najbardziej rozsądnym posunięciem.

 • Arturion profesor
  @alo

  Jak już wiesz, konkurs będzie wyglądał normalnie! :-) (miejmy nadzieję)

 • Martyn bywalec
  @Bocian

  Czyli nie rozumiesz co oznacza "cenzura"

 • Seba Aka Krzychu profesor
  @skortom76

  Przecież ta trójka też jest sympatyczna, w ogóle niemieccy skoczkowie są sympatyczni.

 • zibiszew weteran
  @pawelf1

  Paveł co z tym rozumem>:)

 • skortom76 doświadczony
  @jma

  No ok. Akurat Piątek jest sympatyczny . Bo jak się patrzy na twarze Geigera Ajsenbisli lub Freunda to ziemniaki w piwnicy gniją.

 • jma profesor
  @Kwakuu11

  Trochę się czepiasz. Wracamy do gry, ale droga wiedzie przez jutrzejsze testy.

 • jma profesor
  @skortom76

  Może być Freitag na dziesiątym.

 • Maranek bywalec
  Kwakuu 11

  Jak mnie ten typ irytuje, pesymista, wieczny spam oraz wymyśla składu, które średnio rozgarnięty kibic może się domyślić jakie będą, a i tak nie trafia. Kiedyś Lans mnie irytował, ale minęło a teraz ten dziwny para wiedzący typ. Czemu nie ma limitu czasowego na komentarz np. 10 min dla weteranów a np. 20 dla początkujących.

 • skortom76 doświadczony
  @Bocian

  Idealny to zwycięstwo Klimka i żadnego deutscha w dziesiątce.

 • Skoczek3211 weteran
  @erytrocyt_ka

  Niemcy tam już zrobią machlojki o to się nie martw.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl