Kamil Stoch po 39. wygranej: "Nic za darmo, trzeba ciężko pracować i twardo stąpać po ziemi"

 • 2021-01-09 21:30

- Dla mnie samo wyróżnienie jest ważne. Każdy zasługuje na miano Sportowca Roku. Chociażby za wytrwałość, konsekwencję i samodoskonalenie - uważa Kamil Stoch, który w sobotę zajął 3. miejsce w 86. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na Sportowca Roku. Wcześniej 33-letni skoczek narciarski wygrał zawody z cyklu Pucharu Świata w Titisee-Neustadt, odnosząc 39. zwycięstwo w karierze.

Korespondencja z Titisee-Neustadt, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3408) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • szczurnik bywalec

  Stwierdziłem, że sobie popatrzę na statystyki.

  Liczba podiów w PŚ po 12 konkursach: w tym sezonie jest 5 (trzy zwycięstwa i dwa drugie miejsca), lepsze były 2016/2017 oraz 2017/2018 (odpowiednio 6 i 7, zwycięstw i drugich miejsc przynajmniej tyle samo), porównywalny, ale z gorszymi miejscami był 2013/2014.

  Miejsca w PŚ w części sezonu po 12 konkursach: trzy sezony wspomniane w poprzednim akapicie były lepsze niż w pierwszej części, z pozostałych jedynie 2018/2019 wydaje się być trochę słabszy w drugiej części, ale ten sezon można podzielić na trzy części: druga jest lepsza od pierwszej (wydzielonej na 12 konkursach), trzecia z Raw Air oraz Planicą "zagadkowo" słabsza (kontuzja, jeśli mnie pamięć nie myli). Inne są przynajmniej porównywalne, jeśli nie lepsze.

  Zwycięstwa w TCS: 2016/2017, 2017/2018 (przypadek?) oraz 2020/2021.

  Seria zwycięstw: obecnie trwająca seria z trzema konkursami jest trzecią najlepszą, dłuższe są tylko dwie po cztery; wszystkie pozostałe zwycięstwa szły parami lub solo - tak, to jest dopiero trzeci przypadek wygranych więcej niż dwóch konkursów pod rząd, oba poprzednie to 2016/2017 oraz 2017/2018 (znowu). Wygrane dzielą się zatem na 11 wygranych w trzech seriach oraz 28 pozostałych.

  Punkty w pierwszym weekendzie po TCS: 2016/2017 to miazga z polskimi konkursami w Wiśle (seria pociągnięta do Zakopanego), 2018/2019 dwa podia w Predazzo, ale zazwyczaj było najwyżej porównywalnie do poprzednich wyników i dopiero później sezony się robiły lepsze.

  Ten pobieżny rzut okiem sugeruje zatem, że ciężkie chwile przed Granerudem dopiero będą.

 • Vow_Me_Ibrzu bywalec
  @Roxor

  Sam Kamil podejrzewam nawet o tym nie marzył. Przypuszczam, że jego dyspozycja w ostatnich latach zaskakuje i jego, i sztab. Gdyby zakładano w tym sezonie walkę o KK, myślę, że ze względów strategicznych mimo wszystko nie odpuszczono by konkursów w Rosji. Raczej nie spodziewali się, że Kamil tak dołoży do pieca. I to nie jest zarzut w stosunku do sztabu, ten facet po prostu wyczynia jakieś kosmosy.

 • lukas943 doświadczony

  Martwi mnie to jak duże problemy ma Kamil w pozycji dojazodwej. Dzisiaj wylosował najlepsze warunki z czołówki w 2 serii i wiedział co z tym zrobić, natomiast patrząc na te prędkości to jest istny dramat. Wolniej 0,7 od Graneruda i Żyły, 1,1 wolniej niż Kubacki. Jutro to się MOŻE zemścić...

 • StochMistrz{29465894} profesor

  Kamil leć po 40 zwycięstwo i po 77 podium w karierze.

 • Nowyskoczek5 profesor

  W tym sezonie Stoch jeszcze wyprzedzi Ammanna w ilości zdobytych miejsc na podium.
  4.Simon - 80
  5.Kamil - 76

 • nicoz weteran

  Kiedy ten Małysz założy narty i skoczy z tej samej belki co Stoch?

 • Roxor profesor

  Gdy Małysz wygrywał po raz 39. przez głowę mi nie przeszło, że w tych samych zawodach startuje Polak, który to osiągnięcie wyrówna oraz najprawdopodobniej przebije. Oczywiście Kamil już wtedy od kilku lat pokazywał swój talent, ale od talentu do miejsca, w którym jest teraz daleka droga. Mimo tej samej skali sukcesu, emocje przy obu wygranych nr 39 zupełnie inne. Niech ten licznik z liczbą wygranych kręci się jak najdłużej.

 • Karpp profesor
  @erytrocyt_ka

  Dokładnie to samo pomyślałem, nie wiem co można zrobić więcej?
  Może sędziowie znowu nie dowidzą? ;)

  A może 20- stki trzymaja na MŚ?

 • erytrocyt_ka profesor

  Nie wiem co Stoch powinien zrobić żeby dostać w końcu 5x20, może nie te czasy już? Nie mam najmniejszego pojęcia, co lepszego mogło być w drugim skoku pod względem stylu.
  Nie da się ukryć, że w drugiej serii Kamil miał szczęście jeśli chodzi o wiatr, jeśli wierzyć przelicznikom, ale cóż, szczęście sprzyja lepszym. Wcześniej wiele razy miał pecha, więc niech się to wyrówna.
  Nie można jednak powiedzieć, że wygrana niezasłużona, bo wiadomo w jakiej Kamil jest formie. Jeśli powróciło czucie na rozbiegu w drugiej serii, to może jutro będzie jeszcze lepiej? :)
  Wyrównanie rekordu Małysza w liczbie zwycięstw niewiarygodne, aż ciężko w to uwierzyć. Po prostu sztos.

  wiola4697 - Myślę, że Kamil wiedząc jaką ma fankę, która ciągle mu tylko i wyłącznie gratuluje, liczyłby w końcu na jakiś bardziej wyszukany komentarz :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).