Limity startowe na 5. period PŚ i PK 2020/2021

 • 2021-01-10 20:00

Weekendowe zawody Pucharu Świata w Titisee-Neustadt i FIS Cup w Zakopanem zakończyły czwarty period sezonu 2020/2021 w skokach narciarskich. Tym samym poznaliśmy ostateczny podział miejsc dla ekip w trzecim zimowym okresie startowym. Reprezentacja Polski będzie mogła wystawić siedmiu zawodników zarówno w Pucharze Świata, jak i w Pucharze Kontynentalnym.

Puchar Świata:

Zgodnie z klasyfikacją rankingu WRL, liczbę sześciu zawodników na piąty period Pucharu Świata otrzymały reprezentacje Austrii, Niemiec, Norwegii, Polski i Słowenii.

Dodatkowe miejsca za wyniki z 4. periodu Pucharu Kontynentalnego przypadły z kolei Słowenii (Tilen Bartol), Austrii (Maximilian Steiner) oraz Polsce (Jakub Wolny). Tym samym trenerzy Robert Hrgota, Andreas Widhoelzl i Michal Dolezal będą mieli prawo wystawić aż siedmiu swoich podopiecznych podczas zawodów Pucharu Świata w Zakopanem, Lahti i Willingen.

Limity na V period Pucharu Świata 2020/2021
(Zakopane, Lahti, Willingen)
Kraj Limit
Austria 7
Polska 7
Słowenia 7
Niemcy 6
Norwegia 6
Japonia 5
Rosja 4
Szwajcaria 4
Czechy 3
Finlandia 3
Kanada 3
  Pozostałe kraje 2

Puchar Kontynentalny:

Zgodnie z najnowszym rankingiem CRL po zakończeniu czwartego okresu Pucharu Kontynentalnego 2020/2021, limit 6 miejsc na piąty period cyklu uzyskały reprezentacje Austrii, Niemiec, Norwegii, Polski i Słowenii.

Na podstawie wyników z czwartego okresu startowego FIS Cup 2020/2021, dodatkowe miejsca na trzeci zimowy period Pucharu Kontynentalnego uzyskały natomiast reprezentacje Austrii (Elias Medwed), Słowenii (Jernej Presecnik) i Polski (Tomasz Pilch).

Limity na V period Pucharu Kontynentalnego 2020/2021
(Innsbruck)
Kraj Limit
Austria 7
Polska 7
Słowenia 7
Niemcy 6
Norwegia 6
Japonia 4
  Pozostałe kraje 3

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6762) komentarze: (31)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Mucha125 bywalec
  @Lizakowaty

  Szkoda mi Japonii, bo nie mogli skakać w lecie oraz w kontynentalu i tracą miejsca bez walki nawet a Czesi to cały czas próbowali i nici tragicznie u nich to wygląda przypominają Koreę

 • Mucha125 bywalec
  @Seba Aka Krzychu

  blokujesz miejsce rywalom to kolejny pozytyw miejscówki nie tylko samo zbieranie doświadczenia przez juniorów

 • Prekursor Skoczni Vip doświadczony

  Powinnismy oddac nasze 2 miejsca Austrii, i tak nie mamy ich kim obsadzić

 • ShinpuTokubetsu bywalec
  @Arturion Mordechaj

  To jak ktoś zna skocznie nie ma żadnego znaczenia. Jak ktoś ma formę wszędzie dobrze lata

 • ShinpuTokubetsu bywalec
  @Seba Aka Krzychu Kwakuu ty kłaku

  Od przybytku głowa nie boli. Poprawiać technikę trzeba latem, a teraz w zimę niech skaczą tak jak potrafią. Wziąć na te cztery puste miejsca juniorów (Niznik, Jojko, Niemczyk, Gruszka) albo nawet tego nieszczesnego Krzaka i niech chłopaki popracują ze sztabem kadry narodowej, zaczerpną austriackiego powietrza i niech walczą.

 • ShinpuTokubetsu bywalec
  @tlen Do tlena mojego pasierba

  Wg mnie Kot miał cztery konkursy, żeby udowodnić, że ta miejscówka powinna zostać w całości przez niego wykorzystana. Prezentował się jednak tragicznie. Wg mnie, niestety, ale bardziej zasługują na nią zarówno Wąsek, Zniszczoł i Muranka. I jako zawodnicy numer sześć i siedem powinien jechać ktoś z nich. I wg mnie powinien nadal to być Zniszczoł i Wąsek, a nie Muranka. Wąsek dwa razy pod rząd wszedł do konkursu. Zniszczoł owszem wszedl raz, ale w treningach prezentuje się bardzo dobrze. Muranki ostatnie dwa konkursy były odpowiednio bardzo słabe i słabe, podobnie jak treningi.

  Jak coś, to też jestem zwolennikiem, żeby miejscówkę wykorzystał ten kto ją wywalczy, niemniej teraz mamy tak głupia sytuację, że tolerowalbym odstępstwa z tj. dajemy kilka konkursów (np. cztery) i jak zawodnik prezentuje się tragicznie (jak Kot), a mamy w potwierdzone jedna czy dwie lepsze alternatywy (Wąsek, Muranka, Zniszczoł) to bez sensu ciągać tego nielota. Niech jedzie na PK i niech walczy o kolejną szansę na nowy period.

  Z kolei w PŚ powinna stoczyć się walka o miejsce numer sześć między Wąskiem i Zniszczkiem.

 • tlen weteran

  Ja bym wystawil tak: Zakopane, Stoch, Kubacki, Zyła, Stekała, Wolny, Muranka i Kot. CoC-Hula, PIlch, Wasek, Zniszczoł, Niznik, Niemczyk , Gruszka.
  Kotowi się należy, za wywalczenie 7 miejsca i nie skorzystanie w Titise, Muranka nie byl gorszy od Zniszczoła, A Olkowi potrzebne starty w slabszej konkurencji, bo ewidentnie siada mu cos w zawodach.(po dobrych treningach)

 • Seba Aka Krzychu profesor

  Te 7 miejsce w PK nie jest na potrzebne.

 • Oczy Aignera profesor
  @Robert Johansson252

  Właśnie dlatego tak ważne jest nabieranie doświadczenia w zawodach najwyższej rangi.
  Według mnie wybór pomiędzy Maćkiem Kotem a Tomkiem Pilchem jest oczywisty.

 • Seba Aka Krzychu profesor
  @marro

  A Austriacy to nie?

 • Kocurello2 doświadczony

  Na miejscu Horngachera wymieniłbym Schmida na Freitaga. Constantin zawiódł chyba najbardziej, no i zaliczył też największy zjazd. Ze skoczka z TOP 10 spadł do ledwo łapiącego się na 2 serię, albo i wcale do niej nie wchodzącego.
  Freund obronił swoje miejsce na kolejny period niezłymi występami w Titisee.
  Martin i Pius miewają przebłyski. Ich forma nie jest równa, ale do MŚ jeszcze sporo czasu. Na razie stać ich przy normalnych próbach na 2 dziesiątkę, więc tragedii nie ma.

  Limit 6 skoczków jest zatem adekwatny dla naszej kadry. Przynajmniej na ten moment, bo nie ma co ukrywać do PŚ prócz Freitaga nie puka nikt. No chyba, że na treningach jakieś postępy zaczęli robić Siegel z Wellingerem ewentualnie Baer w co jednak nie chce mi się zbytnio wierzyć...

 • Arturion doświadczony
  @J.paqlak@zspnieqo.pl

  Zgadzam się z propozycją wysłania Olka na PK, ale na jego miejscu widziałbym raczej Murańkę niż Pilcha. W końcu dużo lepiej zna skocznię. :-)

 • J.paqlak@zspnieqo.pl bywalec

  Nie wiem czemu ale dałbym szanse Pilchowi w Zakopanem a Zniszczoł żeby pojechał na puchar kontynentalny w Innsbrucku bo dobrze się tam czuje a w Titisse skakał przeciętnie wliczając tylko konkursy a Pilch nieźle się spisywał w Fis Cupie wiem Fis Cup ale myśle że by lepiej się tam sprawdził od Olka Zniszczoła

 • dejw profesor
  @Arturion

  Nie musisz Capslockowac, ja to doskonale wiem ;)
  Kwoty niemal zawsze były imienne, przynajmniej zimą, taka niepisana zasada. Teraz wygląda to inaczej, ale to ze względu na bardzo okrojony kalendarz CoC; i stąd wychodzą wspomniane ciekawostki.

 • Arturion doświadczony
  @dejw

  Kwoty dotyczą ILOŚCI a nie nazwisk. Dobrym obyczajem jest wystawianie tego, który wywalczył, przynajmniej na dwa konkursy. Ale decyduje sztab szkoleniowy. Bodaj Japończycy mają trochę inne (sztywniejsze) zasady.

 • Xander1 profesor

  Ciekawe czy wyślemy kogoś oprócz wiadomej czwórki do Innsbrucka. Nikt FC nie zasłużył, ale skoro mamy już te wolne miejsca to niech ktoś jedzie. I tak nie ma innych zawodów, a zbieranie doświadczenia zawsze się przyda. Lepsze to niż siedzenie w domu. Po FC powinni jechać Niżnik, Jojko oraz Gruszka (ewentualnie Niemczyk) . Krzak na porządny trening bo to co odstawia na rozbiegu to jest dramat. Juroszek do ostrej pracy bo spadł poziomem na takie dno że na ten moment nawet na MŚJ by nie pojechał. A konkurencja marniutka.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).