Kraft nie wystartuje w Zakopanem

  • 2021-01-10 21:37

Stefan Kraft, który zwieńczył weekend w Titisee-Neustadt pierwszym podium w sezonie, nie pojawi się starcie najbliższych konkursów z cyklu Pucharu Świata. Austriak podczas zawodów na Wielkiej Krokwi będzie zbierał siły na kolejną część zimy.

- Jestem bardzo zadowolony z podium po tym trudnym okresie. Czuję się zmęczony i wyczerpany fizycznie. Wycisnąłem dziś z siebie wszystko, więc jestem wyjątkowo szczęśliwy, że wszystko zadziałało - mówi Kraft cytowany przez laola1.at. Trzecie miejsce na Hochfirstschanze było jego 72. pucharowym podium w karierze. 27-latek po raz ostatni stanął na nim 1 marca ubiegłego roku.

Kraft, po zakażeniu koronawirusem i problemach z plecami, powrócił do międzynarodowej stawki wraz z początkiem 69. Turnieju Czterech Skoczni. Austriak w sześciu konkursach zgromadził 214 punktów. - Wracamy do domu zadowoleni, ale wciąż jest dużo do zrobienia. Wszystko jest możliwe, wystarczy uzbroić się w cierpliwość - mówi o swoim podopiecznym trener Andreas Widhoelzl. 

Dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli nie przyjedzie w najbliższy weekend do Zakopanego. W sobotę na Wielkiej Krokwi odbędzie się konkurs drużynowy, natomiast na niedzielę zaplanowano zmagania indywidualne.


Dominik Formela, źródło: laola1.at
oglądalność: (32287) komentarze: (32)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • Arsendis doświadczony

    Wielka szkoda, sympatyczny zawodnik

  • janbombek bywalec

    Akurat zawody w Polsce są mało atrakcyjne ze względu na to, że jest tu zawsze tylko jeden konkurs indywidualny. Czyli jeżeli zaplanować odpoczynek to PŚ w Polsce jest odpowiednim momentem. Czy nasi decydenci kiedykolwiek to zrozumieją.

  • Kwakuu11 profesor
    @dejw

    Wystąpią w 5 w Zakopanem.

  • dejw profesor
    @Kwakuu11

    Kwakuu, ochłoń, znowu odjechałeś ;)

    1. Nic nie wskazuje na to, że Japończycy będą dopełniać brakujące miejsce na Zakopane, bo i też nie ma to żadnego sensu. W Europie oprócz tej piątki, chyba wciąż jest tylko Kasai (o ile już nie zdążył też wrócić do kraju)
    2. Japończycy przeprowadzili w ostatnich dwóch sezonach atak na PK, startowali tam w miarę regularnie, budowali pozycje w CRL i pewnie w tym robiliby tak samo, ale przeszkodziła pandemia. Do Innsbrucka nie wybierają się żadną ekipą, będzie tylko Nakamura, ewentualnie Kasai jeśli jest w Europie.
    3. Jeszcze raz: Nakamura wcale nie musi jechać walczyć o to miejsce. Bardzo prawdopodobne że ma inne cele - choćby sprawdzić się na tle mocnego zaplecza Austriaków, polskich, niemieckich, norweskich i słoweńskich nr 7/8 w dół; zaliczyć dwa udane konkursy, podbudować się. Jeżeli będzie tam skakał tak jak na treningach w PŚ, czy wczoraj w Neustadt - to ten limit pewnie zgarnie i otworzy drogę powrotu na PŚ dla Ito. A jeśli i tam będzie ponownie królował na treningach i tracił masę pozycji w konkursach, to już większej nadziei na jakiekolwiek przebudzenie u niego nie będzie ;)

  • Kwakuu11 profesor
    @dejw

    Jeśli Ito faktycznie będzie skakał w Zakopanem, to zapowiada się ciekawa rywalizacja według mnie o 5 miejsce.

    Ale Nakamura na pewno jedzie na Bergisel wywalczyć dodatkowe 6 miejsce na PŚ. Japończycy bardzo rzadko startują w zawodach rangi Pucharu Kontynentalnego, tym bardziej jest to dziwne.
    Parę dni temu pisałem, że wybierają się całą ekipą. Ciekawe kto to będzie? Na pewno Kasai, Nakamura. Może Iwasa i Tochimoto?
    Ale sam wiesz, że Nakamura będzie starał zabrać się to miejsce.
    A poziom Kota i Murańki to jest właśnie poziom Nakamury, a może i niższy. Tym bardziej, że Japończyk teraz na fali wznoszącej, a Polacy raczej na dole. Jeśli Wąsek i Wolny wystąpią w Zakopanem, to naprawdę będzie nam tam ciężko.
    + taki, że skocznia obeznana z TCS, ale niestety z klepania 115m.

    Dziś poznamy skład Finlandii, ale z relacji na Facebooku Eetu Nousainen, sam siebie dopytuje " where to next", więc można stwierdzić, że albo drużynowa Zakopane, albo wraca do COC. Ale wyczuwam, że przyjadą w czwórkę.

    Tak samo dziś dowiemy się o Amerykanach, czy sam Casey Larson czy drużyna cała, która wróciła z Zakopanego do Planicy.

    Natomiast w PK, wystąpią po raz pierwszy w tym roku Turkowie, którzy również mieszkają w Planicy.
    Ukraina pewnie też woli PK, niż zawody u sąsiada ;)

  • dejw profesor
    @Kwakuu11

    Wątpię żeby Japończycy myśleli realnie o limicie ;)
    To raczej ich wewnętrzna decyzja, żeby im Nakamura nabrał większej pewności i tym razem zaliczył pod rząd dwa dobre weekendy :P

  • Kwakuu11 profesor
    @dejw

    W czwórkę?

    Czyżby postąpili jak Polacy?
    Mocny Nakamura z wczorajszego konkursu na PK Inssbruck żeby wywalczyć miejsce dla Ito?

    Oj w takim razie Polakom będzie trudno o wywalczenie 7 miejsca. :)

  • Arturion doświadczony
    @Kwakuu11

    Pewnie w jego miejsce wskoczy Daiki Ito.

  • dejw profesor
    @Kwakuu11

    Ten sam, tylko bez Nakamury

  • Kwakuu11 profesor
    @dejw

    to jaki skład ma Japonia?

  • dejw profesor

    Nakamura też nie wystąpi w Zakopanem, jedzie na PK do Innbsrucka

  • Fan Tkaczenki i Aalto doświadczony
    @Baleleherburudzczyzakorosciejablonpiecza

    Pewnie tak, gdyby nie to, że nie zdobył punktów przed TCS to pewnie by walczył o sukcesy - teraz liczy się dla niego tylko MŚ.

  • Prekursor Skoczni Vip doświadczony

    Szczerze zycze mu powodzenia na MŚ bo ten sezon jest całkowicie stracony dla jego osoby

  • Vayne bywalec
    @Baleleherburudzczyzakorosciejablonpiecza

    Bo on świadomie olewa KK.
    Opuszcza zakopane i pewnie inne zawody przed MŚ.
    Koncentruje się na MŚ i tyle, reszta go nie obchodzi.
    Tylko że zawody, to też forma treningu.

  • Baleleherburudzczyzakorosciejablonpiecza doświadczony

    On już ma pozamiatane w tym sezonie, za dużo konkursów odpuścił (nie ze swojej winy) ale myślę, że w TOP 15 na koniec i tak się znajdzie.

  • kubson97865 profesor

    Czuję powtórke z sezonu 16/17 tyle że bez KK bo za duża strata

  • Seba Aka Krzychu profesor

    Po mimo tych opuszczonych startów, myślę że Kraft będzie po raz kolejny będzie w dziesiątce klasyfikacji generalnej PŚ.

  • dejw profesor
    @jma

    Tak, to też jedna z opcji. Jeszcze inną jest też powrót Hoerla, o ile uporał się z urazem kolana.

  • dervish profesor

    Kraft jak na obecne warunki to jeszcze "młodzieniaszek" , zwycięstwa konkursowe mu nie uciekną bo kilka ładnych lat kariery przed nim. Ma problemy ze zdrowiem, mądra decyzja oszczędzać się i kurować bo w tym sezonie najważniejszą dla niego imprezą będą MŚ do których musi dotrwać w formie a po których może już zrezygnować z tego sezonu poświęcając się gruntownemu leczeniu tak by kolejny sezon rozpocząć w pełni sił.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

  1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
  2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
  3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
  4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
  5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
  6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
  7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
  8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
  9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
  10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
  11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
  12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
  13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
  14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
  15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
  16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
  17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).