Wielka Krokiew gotowa na imprezy najwyższej rangi

 • 2021-01-12 09:30

W ostatnich miesiącach Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem poczynił wiele inwestycji związanych z modernizacją infrastruktury Wielkiej Krokwi. Pod Tatrami nie brakuje determinacji, aby w lutym Puchar Świata w skokach narciarskich ponownie zawitał do zimowej stolicy Polski.

- Kładziemy bardzo duży nacisk na modernizację i rozbudowę infrastruktury sportowej, głównie pod kątem potrzeb Polskiego Związku Narciarskiego. Chodzi zarówno o trasy biegowe, jak i oczywiście skocznie narciarskie. Tylko w minionym roku podjęliśmy wiele działań, które sprawiły, że Wielka Krokiew stała się nowocześniejsza i lepiej przystosowana do potrzeb zawodników, a także kibiców, którzy pojawiają się na trybunach - mówi Sebastian Danikiewicz, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem.

- W ostatnich miesiącach wyremontowana została wieża sędziowska, a także stalowe trybuny. Częściowo wymieniliśmy instalację oświetleniową, zostały zakupione dwa ratraki oraz kolejnych 8 armatek śnieżnych, których łącznie nabyliśmy aż 18 na przestrzeni dwóch lat. Wliczając w to również remont kompleksu średnich skoczni, zrealizowaliśmy, bądź realizujemy - bo niektóre prace jeszcze trwają - inwestycje za kwotę około 76 milionów złotych. W historii działalności COS jeszcze nigdy nie kładziono tak dużego nacisku na działania związane ze skokami narciarskimi. Myślę, że także sami zawodnicy doceniają, że ten obiekt wciąż się zmienia i jest modernizowany - kontynuuje dyrektor Danikiewicz.

- W świetle ogromu przeprowadzonych inwestycji, poczynionych na Wielkiej Krokwi, wydaje się, że drugi Puchar Świata powinien odbyć się właśnie w Zakopanem. To naturalna kolej rzeczy. Nie bez znaczenia jest również duże wsparcie naszych działań przez Ministerstwo Sportu. Chcielibyśmy, żeby nasza praca dała wymierne efekty i ten wspaniały obiekt był areną zmagań najwyższej rangi, jakimi są konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich - dodaje działacz.

Najbliższe zawody odbędą się właśnie na Wielkiej Krokwi. Organizatorzy zapewniają, że są w pełni przygotowani na przeprowadzenie imprezy zgodnie z rygorystycznymi zasadami sanitarnymi.

- Uczestnicy Pucharu Świata będą mieszkali w hotelu COS, w specjalnie wydzielonym skrzydle, z własną stołówką, zgodnie z reżimem sanitarnym obowiązującym wszystkie ośrodki COS. Wszelkie inne grupy sportowców, które aktualnie przygotowują się tu do igrzysk olimpijskich, nie będą miały kontaktu ze skoczkami. Myślę, że nie ma powodów do obaw, mamy wystarczająco skuteczne procedury sanitarne - przekonuje dyrektor COS w Zakopanem.

Nowością związaną z Wielką Krokwią jest też otwarcie oficjalnego sklepu, w którym każdy kibic skoków będzie mógł nabyć atrakcyjne upominki, związane z tą słynną skocznią. Sklep znajduje się pod adresem www.wielkakrokiewfanshop.pl. W ofercie znajduje się m.in. nowa maskotka obiektu.


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (13985) komentarze: (227)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Arsendis doświadczony

  Najlepsza skocznia w Polsce a może i na świecie

 • szymanek_79 bywalec
  @Kwakuu11

  z tego co wiem to 9

 • szymanek_79 bywalec
  @Arturion

  sory nie wiem o co tobie chodzi po prostu odpisałem jednemu z was o tym że kibicę nigdy nie zasiądą na trybunach i to podziękowanie do pisu

 • Blumiś weteran
  @Kwakuu11

  Siedzisz tu 24 na dobe, 90 procent komentarzy, to ty, kolos i nieszczęsny. Wyjdź z domu, bo domyślam sie, ze masz spora nadwage, a ludzkie zycie jest wazniejsze niz interesy dziennikarzy, czy koncernów farmaceutycznych.

 • Kwakuu11 profesor
  @Blumiś

  Jesteś tak żałosny, że po raz drugi daje Cię do ignor

  a dałem szansę, ale nadal jesteś żenujący, a tak jak mowie na tej stronie jestem tylko do pewnego czasu. a sam wiem do kiedy.

  z reszta kazdy ma swoje obowiazki ;)

 • Alex 21 bywalec
  @Kwakuu11

  Może Włosi wyprzedzą Finów czy Szwajcarów. Kto tam wie.

 • Blumiś weteran
  @ZKuba36

  Jetes Bogiem. Jestes Wiedza. Jestes Emanacja Absolutu. Jestes Kwintesencją Madrosci.

 • Blumiś weteran
  @Kwakuu11

  Nowy dzien sie zaczal, a ty juz spamujesz. Chce ekspertow czytac, a nie klamcow. Wyjdz z domu, jestes gruby.

 • Kwakuu11 profesor
  @Seba Aka Krzychu

  57 skoczków w Q ( bo Cecon nie może skakać)


  Jak na Zakopane to naprawdę bardzo słabo.
  Ale tego można było się spodziewać, jak Czesi Rosjanie Ukraińcy zrezygnowali.
  A Kazachowie tylko sobie mówili że przyjadą

  Dlaczego Pan Kozak mówił, że może być 80 skoczków?
  80 a 57 to wielka różnica
  80 to mogło być w niedzielę gdy wszyscy na spokojnie myśleli że nikt nie zbojkotuje zawodów, ale wybrali Bergisel

  @dejw trzy ostatnie miejsca konkursu drużynowego są już pewne 7. Finlandia 8. Szwajcaria 9. Włochy

  Ale dzięki Włochom będą jakieś emocje, która drużynie odpadnie. Bo może DSQ?:)


  Myślicie, że Czesi i Rosjanie wybrali Insbruck?
  Ciekawe. Tam zapowiada się rekordowa obsada, tak na chłodno

 • Seba Aka Krzychu profesor

  Lista zgłoszeń na Zakopane jest na stronie TVP Sport.

 • dejw profesor
  @Kwakuu11

  Szwajcarzy i Słoweńcy też już składy podali (jednak bez żadnych zmian + Pavlovcic)
  Niemcy bez zmian, tylko co ciekawe zgłoszony jest też Freitag.

  W drużynowce 9 ekip, bo Szwajcarzy są w czwórkę. A Włosi taką mieli okazję na drugą serię w sobotę.. i Cecon by sobie tym dożywotnie prawo startu w PŚ załatwił ;)

 • Kwakuu11 profesor
  @dejw

  Znikło mi nazwisko, tak jedzie. Mój błąd. Reszta składu jest prawidłowa.
  Gregor wraca do rywalizacji.
  Potem skład na PK- napisze

  Reasumując:
  Aschenwald, Hayböck, Lackner, Steiner, Hörl Schlierenzauer, Huber

  @Karpp
  Oj co tam, że już parę użytkowników na obrażało mnie gorzej i jakoś nawet nie reaguję :)

  @dejw
  Dlatego odrazu zapytałem.
  Bo nie zauważył ;)
  To chyba dobrze, nie?

  Żródło podane, skład był. Poszło odrazu info dalej :)
  Nigdy się nie podpalam, bo zawsze zmienić informację można w edycji.
  Przeprosiłem :)
  Skład jest prawidłowy.

  A atak na mnie, że Czesi i Rosjanie nie jadą jest po prostu żałosny.
  Już mam nie ufać prezesowi TZN który zna listę zgłoszeń?

  Został skład:
  Niemiec
  Słowenii
  Szwajcarii

 • dejw profesor
  @Kwakuu11

  Huber jedzie na pewno. Byłoby przedziwne jakby Austriacy nie wykorzystali limitu.

  Edit:
  No właśnie, i na skispringen skąd wziąłeś to info, już się wyjaśniło, że jeden z użytkowników o nim po prostu zapomniał. A Ty się niestety znowu podpaliłeś ;)

 • Karpp profesor
  @Kwakuu11

  Regulamin mowi, że nie masz prawa obrażać, nawet lekko.
  Dlatego nie pisz- mam prawo..

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).