Znamy program skoków narciarskich podczas ZIO Pekin 2022

 • 2021-01-27 12:30

Do rozpoczęcia XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie pozostał nieco ponad rok. 4 lutego 2022 roku zapłonie olimpijski znicz, a już następnego dnia zostaną rozdane pierwsze medale w skokach narciarskich. Przedstawiamy program najważniejszej imprezy czterolecia na skoczniach w Zhangjiakou.

Tradycyjnie skoczkowie rozpoczną rywalizację olimpijską na normalnej skoczni. W sobotę (5 lutego 2022) przeprowadzone zostaną kwalifikacje mężczyzn (7:20 czasu polskiego) oraz konkurs indywidualny kobiet (11:45). W niedzielę (6 lutego 2022) o medale na obiekcie HS106 powalczą z kolei panowie (12:00). Zmagania na mniejszej z dwóch olimpijskich skoczni zakończy poniedziałkowy (7 lutego 2022) konkurs drużyn mieszanych (12:45), który debiutuje w olimpijskim programie.

Następnie zmagania olimpijskie skoczków przeniosą się na dużą skocznię. W piątek (11 lutego 2022) odbędą się kwalifikacje mężczyzn (12:00) przed zaplanowanym na następny dzień (12 lutego 2022) konkursem indywidualnym (12:00). Ostatnią konkurencją będą poniedziałkowe (14 lutego 2022) zawody drużynowe na obiekcie HS140 (12:00).

Organizatorzy XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie zastrzegają, iż wspomniany powyżej harmonogram może jeszcze ulec zmianom.

Podczas poprzednich igrzysk, rozegranych w 2018 roku w Pjongczangu, po złote medale olimpijskie sięgnęli Kamil Stoch (duża skocznia), Andreas Wellinger (normalna skocznia), Maren Lundby (normalna skocznia pań) oraz reprezentacja Norwegii (konkurs drużynowy).
 

Program skoków narciarskich na ZIO Pekin 2022:
Data Dzień Wydarzenie HS
05.02.2022 Sobota 7:20 14:20 Kwalifikacje mężczyzn 106
05.02.2022 Sobota 11:45 18:45 Konkurs indywidualny kobiet 106
06.02.2022 Niedziela 12:00 19:00 Konkurs indywidualny mężczyzn 106
07.02.2022 Poniedziałek 12:45 19:45 Konkurs drużyn mieszanych 106
11.02.2022 Piątek 12:00 19:00 Kwalifikacje mężczyzn 140
12.02.2022 Sobota 12:00 19:00 Konkurs indywidualny mężczyzn 140
14.02.2022 Poniedziałek 12:00 19:00 Konkurs drużynowy mężczyzn 140

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (13071) komentarze: (42)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • AAKoch początkujący
  Olimpijski znicz

  Pozyjemy to i zobaczymy czy zaplonie ten znicz

 • Morgensternowy_ doświadczony

  Szkoda, że o 12 w piątek quali, a nie o 17:00. Tak jak w Pjongczang. Pewnie zrobię sobie kwarantannę na piątek i poniedziałek, skoro będą o takich wczesnych godzinach czasu polskiego. 🤣🤣🤣 Tak mają to do siebie konkursy w Azji, że są rozgrywane o godzinach przedpołudniowych wg strefy czasowej w Polsce. Na poprzednich Igrzyskach też tak było i na każdych konkursach w Azji, tak więc...

 • Karpp doświadczony
  @Wojciechowski

  A to tak nie dawno było. Masz racje, teraz sobie przypomniałem, komentarz Babiarza do tego, że już północ ;)

  Myślałem, że było 6 godzin różnicy a to aż 8 ;)

  Trzeba przyznać, że ostatnio IO szły na reke Europejczykom. Oczywiscie oprócz tej drużynówki która tradycyjnie jest w poniedziałek

 • Wojciechowski profesor
  @W Punkt

  Przecież podają oba czasy – tamtejszy i nasz. ;)

 • Wojciechowski profesor
  @Karpp

  Też nie trafiłeś, zaczynały się o 21:30 i 21:35. Ten ze skoczni normalnej, który się tak ciągnął, skończył się już grubo po północy.

 • W Punkt doświadczony
  może podają czas lokalny?

  Wtedy by się przynajmniej oglądnęło zawody w pełnym spokoju.
  Jak z Sapporo z soboty na niedzielę.

 • Karpp doświadczony
  @Seba Aka Krzychu

  Zaczynały się po 19, ok. 20
  Po 22 to już ze względu na przeciaganie (wiatr) kończyły się. Pomyliłeś sie ;)

 • kuba923 stały bywalec
  @Kubalant

  Niestety? Chyba na szczeście, tylko drużynówka cię ominie a ja mam ferie od 14.02 :(

 • Pavel profesor
  @KacperM

  Europa nie chce ZIO, a więc zostaje Azja.

 • KacperM bywalec
  @pawelf1

  No i dlatego ZIO nie powinno być w Azji

 • Wojciechowski profesor
  @Seba Aka Krzychu

  I to była kupa nieszczęścia, gdy przypomnimy sobie, jak niskie mieli wtedy temperatury nocą.

 • wierny kibic początkujący
  @Seba Aka Krzychu

  Powinno być na stronie PKOL-u.

 • Seba Aka Krzychu weteran

  Tak z ciekawości, wie ktoś gdzie można znaleźć program innych dyscyplin?

 • pawelf1 profesor
  @King

  A jaki miałoby to sens? Znacznie mniejsza oglądalność w Europie, a dla Chińczyków kiepska godzina.
  W IO jest wiele konkurencji i trzeba je wszystkie wpakować sensownie w grafik . O tej porze to mogą być biegi, choć i tak sądzę, że będą chcieli, na ile będzie to możliwe, rozpoczynać zawody trochę później. Tak czy siak w Europie większość zawodów będzie od wczesnego rana do godzin popołudniowych czyli od południa do późnego wieczoru w Chinach.

 • Seba Aka Krzychu weteran
  @wierny kibic

  Na igrzyskach w Pjongczangu konkursy skoków rozpoczynamy się bodajże około 22 czasu lokalnego.

 • Mes03 stały bywalec
  @KrzyK_

  Ja niestety też, mam ferie jako pierwszy, czyli moje województwo ma ferie w 2022 jako pierwsze, więc niestety nie obejrzę mikstu na HS106, kwalifikacji i indywidualnego na HS140.

 • Karpp doświadczony
  @King

  Ja wole weekend o 12, jak jest obecnie a nie środek nocy. No ale jak kto woli ;)

 • Karpp doświadczony
  @wierny kibic

  W Japonii był wtedy środek nocy. Więc chyba nie bardzo dla wszystkich ;)

 • kibicsportu profesor
  @Kubalant

  Jak dobrze, że na studiach jest wtedy wolne po sesji :)

 • wierny kibic początkujący
  @Karpp

  Z Vancouver aż tak się nie utożsamiam, bo skoki oglądam od 10 lat, ale rzeczywiście był to jeden z niewielu przypadków, kiedy udało się poskładać różne strefy czasowe z względną korzyścią dla wszystkich.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).