Negatywna Kramer bez startu w Rasnovie. "To smutna i wyjątkowo gorzka sytuacja dla Marity"

 • 2021-02-19 18:09

Marita Kramer przybyła do Rasnova w roli liderki Pucharu Świata, a Rumunię opuści na czwartej pozycji ze 151 punktami straty do prowadzącej Niki Kriznar. Reprezentantka Austrii nie została dopuszczona do startu w zawodach z uwagi na pozytywny wynik testu na koronawirusa. Wynik ten został jednak medycznie zanegowany przez kilka testów antygenowych oraz negatywny wynik czwartkowego testu PCR.

Pomimo potwierdzenia, iż pozytywny wynik testu okazał się błędny, przedstawiciele rumuńskiej służby zdrowia nie pozwolili byłej liderce Pucharu Świata na udział w zawodach. Nie chcieli także przyjąć do wiadomości, iż zawodniczka uzyskała negatywny rezultat. Marita Kramer uniknęła kwarantanny tylko dzięki pomocy Austriackiego Związku Narciarskiego oraz przedstawicieli FIS i rumuńskiej federacji.

Decyzje przedstawicieli lokalnych służb medycznych sprawiły, iż zawodniczka z Salzburga ma nieduże szanse na sięgnięcie w tym sezonie po Kryształową Kulę. Do końca sezonu pozostały tylko cztery konkursy indywidualne w ramach rosyjskiego turnieju Blue Bird. Liderka reprezentacji Austrii skupia się obecnie na starcie w mistrzostwach świata w Oberstdorfie.

- To smutna i wyjątkowo gorzka sytuacja dla Marity, kiedy to najlepsza zawodniczka sezonu zostaje pozbawiona szansy na walkę o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z powodu ewidentnie błędnego wyniku testu przeprowadzonego w Rumunii. Marita wraca już do domu i jest w trakcie przygotowań do mistrzostw świata. Będziemy pracować nad tym, aby jak najlepiej zaprezentować się w Oberstdorfie, a następnie zaatakujemy w pozostałych konkursach PŚ - zapowiedział trener Harald Rodlauer.

Panie rozpoczną starty w mistrzostwach świata od konkursu indywidualnego (25 lutego) i drużynowego (26 lutego) na normalnej skoczni. Następnie powalczą w rywalizacji drużyn mieszanych na HS106 (28 lutego), a także - po raz pierwszy w historii czempionatu - indywidualnie na dużej skoczni HS137 (3 marca).


Adam Bucholz, źródło: OSV
oglądalność: (4519) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Seba Aka Krzychu weteran

  Bardzo mi szkoda Kramer, teraz ma niewielkie szanse na KK.

 • butczan1 doświadczony

  Wyobraźmy sobie co by było gdyby te wyniki testów przyszły Polakom dopiero po zawodach w Oberstdorfie i Stoch straciłby przez to zwycięstwo w turnieju? Atmosfera była wtedy taka, że władza by mogła czołgi na Niemcy wysłać.

 • Robertlotnik_Kranjec bywalec

  Straciła przez to kryształową kule. To nie jest sport, wyniki są bez sensu co tu więcej pisać.

 • Cinu weteran

  Sytuacja rzeczywiście skandaliczna, ale i ciężka do rozwiązania ponieważ:

  1. Nie jest to wina ani FISu, ani federacji rumuńskiej. Nie ma więc za bardzo kogo bojkotować.
  2. Skoki kobiet to sport niszowy więc szerokim echem się nie odbije. Kanclerz Sebastian Kurz nie wyda oswiadczenia :)
  3. Pozostałe zawodniczki nie będą solidarne i wystartują w zawodach bo dostają za to pieniądze, a poza tym zmniejszyłoby się pole do dogonienia Kramer

  Nie wiem jakim trzeba być bezdusznym skur**synem żeby zniszczyć dziewczynie marzenia o KK bez powodu. Niech smażą się w piekle.

 • Wierchojańsk początkujący
  @Kolos

  To tym bardziej smutne że o decyzjach sanitarnych decyduje popularność i "ważność" zawodów.

 • Kolos profesor
  @Wierchojańsk

  Raczej na tym, że jest jak widać różnicą mi~dzy niemieckim a rumuńskim sanepidem, między męskim a kobiecym PŚ (nie ta popularność i jednak w przypadku Polaków chodziło o TCS a to jednak trochę więcej niż pojedynczy weekend PŚ) no i przede wszystkim zabrakło czasu (Polacy mieli jednak go zdecydowanie więcej).

  Po za tym tam na niepewnym wyniku Murańki "uziemili" całą repzentację Polski, a tu jednak tylko Kramer a reszty kobiecej reprezentacji Austrii już nie.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).