FC w Villach: Ortner ponownie najlepszy

 • 2021-02-21 11:42

Maximilian Ortner powtórzył sukces z soboty i został zwycięzcą niedzielnego konkursu FIS Cup na Alpenarenie (HS98) w Villach. Reprezentant Austrii wygrał dzięki skokom na odległość 97,5 m oraz 96,5 m. Do finału awansowało dwóch Polaków.

Maximilian Ortner prowadził już po pierwszej serii. Reprezentant Austrii uzyskał odległość 97,5 metra i na półmetku wyprzedzał Francisco Moertha (99,5 m) oraz Mikę Schwanna (94 m). Czwarty był Clemens Aigner (93 m), piąty Janni Reisenauer (93 m), a szósty - najlepszy spoza grona gospodarzy - Rosjanin Aleksandr Bażenow (94,5 m).

Do finału awansowało dwóch Polaków. Dwudziesty czwarty na półmetku był Karol Niemczyk (87 m), natomiast czołową trzydziestkę zamknął Szymon Zapotoczny (83,5 m).

Wiktor Pękala oddał skok na odległość 80,5 metra i zakończył zawody na trzydziestej piątej pozycji. Trzydziesty ósmy był Krzysztof Kieta (79 m), natomiast czterdziesty Stanisław Ciszek (77,5 m).

W finale Maximilian Ortner uzyskał rezultat 96,5 metra i tym samym odniósł zwycięstwo z przewagą 0,4 punktu nad Francisco Moerthem (98 m). Trzecie miejsce zajął Mika Schwann (94 m), przed Clemensem Aignerem (94,5 m), Stefanem Huberem (96,5 m) oraz Niemcem Claudio Haasem (94,5 m).

Karol Niemczyk po skoku na odległość 88 metrów zakończył niedzielny konkurs na dwudziestej czwartej pozycji. Dwudziesty dziewiąty był Szymon Zapotoczny (77 m).

Cały niedzielny konkurs rozegrano z 8. belki startowej.

W klasyfikacji generalnej cyklu prowadzi Maximilian Ortner (450 pkt.) przed Stefanem Huberem (425 pkt.) i Clemensem Aignerem (319 pkt.). Najlepszy z Polaków, Tomasz Pilch (81 pkt.) zajmuje trzydziestą drugą lokatę.

Finałowe zawody sezonu rozegrane zostaną za tydzień, 27-28 lutego w Oberhofie (HS100).

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup >>>
Zobacz aktualną klasyfikację 6. periodu FIS Cup >>>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3405) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • INOFUN99 weteran
  @KX_Keytinho

  Vancura od 2 lat nie skacze. Fajnie, jednak, że mimo wszystko ktoś pojawił się w czeskich skokach. Życzę Rydlowi jak najlepiej. W ten weekend zawstydził nasz 4 "garnitur". Takiej małej iskierki na przyszłość Czesi potrzebują.

 • KX_Keytinho bywalec

  Radek Rydl sobie spokojnie skacze w FIS Cupie i się rozwija. Tutaj dwa razy piętnasty. Ostatnio 28 na MŚJ. Niech dalej tak będzie, bo Czesi nie powinni być tak bardzo słabi jak są. Może jeszcze kiedyś złapią formę jakiś właśnie Rydl, Polasek czy Vancura, obecnie można też dojść do czołówki w późniejszym wieku.

 • pb88 początkujący
  Błąd w wynikach konkursu

  W wynikach konkursu napisaliście, że reprezentant Serbii Nikola Stevanović został zdyskwalifikowany, a on skoczył (36 m i zerowa nota punktowa) i zajął ostatnie 44. miejsce. Wystarczy spojrzeć do protokołu FIS.

 • znawca_francuskiego bywalec

  TOP10 klasyfikacji Fis-Cup = 10 Austriaków ;)

 • Kolos profesor
  @nie byłem ci ja okabe ani watanabe

  Gdyby Austriacy byli zainteresowani to by mieli te zawody. Robienie kolejnych konkursów na skoczni K-90 jest bez sensu. Oby się udały te dwa weekendy lotów w Planicy. To najlepsze rozwiązanie.

 • INOFUN99 weteran

  Chłopacy z FC, poszli przykładem chłopaków z PS. Słabsza niedziela. Poyztywy z tego weekendu są takie, że Ciszek zapunktował pierwszy raz w FC, a Zapotoczny pobił życiówkę. Nie wiem, ilu może naszych wystąpić w COC w Zakopanem, ale widzę to tak:
  -Zniszczoł
  -Pilch
  -Kot
  -Wąsek
  -Hula
  -Krzak
  -Nasi juniorzy z ostatnich MSJ
  -O 12 miejsce, o ile nam przysługuje, powalczą Pękala, Zapotoczny, Niemczyk i być może Ciszek z Kietą, lecz udział tych obu zawodników w PK jest prawdopodobnie znikomy. Leja z wiadomych względów nie wystąpi.
  @Oreo
  Rydl już wcześniej punktował w FC, był nawet w 30 MSJ, przełamując kiepską serię Czechów na tej imprezie.

 • Pavel profesor
  @Oreo

  Podejrzewam, że w FISCupach patrzą na regulacje sprzętowe mocno przez palce, szczególnie w przypadku takich outsiderów.

 • Oreo weteran

  O Boziu, Radek Rydl zdobył punkty FIS CUP!

 • Prekursor Skoczni Vip stały bywalec

  Ponowna deklasacja i slaby wystep Polakow

 • Oreo weteran

  ale zabawne że przy zerowych umiejętnościach Serba nie zdyskwalifikowali za braki w kombinezonie czy coś.

 • nie byłem ci ja okabe ani watanabe początkujący

  Naprawdę nie można by było właśnie w Villach przeprowadzić dwóch dodatkowych konkursów? Myślę, że Austrię jednak byłoby na to stać. Stamtąd jest bardzo blisko do Planicy.

 • Cypek! bywalec

  Kiepski jest ten nasz trzeci garnitur, niestety.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).