Trener Słowenek zakażony koronawirusem

 • 2021-02-26 18:12

Po raz pierwszy w historii reprezentantka Słowenii została indywidualną mistrzynią świata w skokach narciarskich. Dzień po sukcesie Emy Klinec, Słowenki walczą w rywalizacji zespołowej o tytuł najlepszej drużyny globu. Na skoczni nieobecny jest jednak ich trener, Zoran Zupancic, który otrzymał dziś pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2.

MŚ Oberstdorf 2021MŚ Oberstdorf 2021
fot. Oberstdorf 2021

Zoran Zupancic otrzymał pozytywny wynik testu antygenowego dziś rano. Obecnie przebywa w izolacji, aż do odwołania. Przeprowadzony został drugi test – PCR – którego wyniki pojawią się jutro w godzinach przedpołudniowych. W zależności od jego wyniku zostaną podjęte dalsze działania. Słoweńska federacja podała, iż pozostałe członkinie reprezentacji Słowenii otrzymały negatywne wyniki testów. W związku z tym, mogły dziś w komplecie stawić się na starcie konkursu drużynowego. Zupancica zastępuje dziś w gnieździe trenerskim Anze Lavtizar. Wspomaga go Robert Kranjec.

- Ufam temu zespołowi i myślę, że uda nam się powtórzyć wynik z Ljubna – powiedział 45-letni szkoleniowiec. Przypomnijmy, że w jedynym jak dotychczas konkursie drużynowym w ramach PŚ w obecnym sezonie Słowenki zwyciężyły z przewagą 17,9 punktu nad Norweżkami i 35,9 punktu nad Austriaczkami.


Piotr Bąk, źródło: rtvslo.si
oglądalność: (3067) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • ziolko03 początkujący
  To, że FIS nie dogadał się z lokalnymi służbami co do jednej uniwersalnej procedury na wypadek "plusa" to jest wielka porażka organizatorów

  Na mś w lotach przez taki wynik Hornschuha Deschwanden i Peter mieli po mistrzostwach. Na innych mistrzostwach pod egidą FIS nie ma żadnej kolektywnej kwarantanny (i zresztą słusznie) za przypadek u trenera.

  Nie powinno być tak, że co kraj to obyczaj, bo to doprowadza po prostu do nierównego i niesprawiedliwego traktowania zawodników w zależności od tego, gdzie komu wykryli covida

 • Seba Aka Krzychu weteran

  Dobrze, że pozwolili Słowenką skakać.

 • Malarz_artysta początkujący

  No to chyba ciekawie będzie bo przecież ten trener stał tam z innymi w tym gnieździe trenerskim dość długo...

 • Marco Gaccio bywalec

  Oczywiście trener zarażony ale zawodniczki mogą skakać.

  Z Polską to wiadomo co by zrobili gdyby była taka sytuacja.

 • semion stały bywalec

  Zaczyna się :)

 • pawel96 profesor

  Kobiety na razie mają szczęście - 2/4 bez najmniejszych problemów testowych :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).