Blue Bird w Czajkowskim: Konkurs drużynowy pań przełożony na niedzielę

 • 2021-03-27 13:48

Podobnie jak w Planicy, również i w Czajkowskim wiatr nie pozwolił na rozegranie konkursu drużynowego. Zaplanowane na 13:00 czasu polskiego zawody pań na Sniezynce (HS102) były dwukrotnie przekładane i ostatecznie zostały przełożone na niedzielę.

Potwierdziły się niekorzystne prognozy meteorologów na sobotę w Czajkowskim. Od początku dnia organizatorzy musieli zmagać się ze zbyt silnie wiejącym wiatrem. Zaplanowana na 12:00 seria próbna została z wyprzedzeniem odwołana.

Następnie przesuwany był start konkursu drużynowego pań. Najpierw rywalizację przełożono z 13:00 na 13:30. Po kolejnym spotkanie jury zdecydowano się ponownie opóźnić zawody, tym razem na 14:00.

Wiatr jednak nie ustawał na sile. Kwadrans przed godziną rozpoczęcia zawodów, organizatorzy podjęli decyzję o odwołaniu sobotniej rywalizacji drużynowej pań na skoczni Sniezynka (HS102). Zawody pozostały przełożone na niedzielę o 5:00 rano czasu polskiego i ograniczone do jednej serii.

Do zakończenia sezonu Pucharu Świata pań 2020/2021 pozostał także niedzielny konkurs indywidualny na dużej skoczni (HS140) z udziałem najlepszej trzydziestki klasyfikacji generalnej sezonu. W walce o Kryształową Kulę pozostały trzy zawodniczki. Liderką jest Sara Takanashi, która ma 15 punktów przewagi nad Niką Kriznar oraz 66 pkt. nad Maritą Kramer.

Na sobotę w Czajkowskim zaplanowano jeszcze serię próbną (16:00) oraz konkurs (17:00) w ramach Pucharu Kontynentalnego mężczyzn z udziałem pięciu reprezentantów Polski. Zawody zostały przeniesione z dużej na normalną skocznię. Jednak i tutaj prognozy pogodowe są niekorzystne.

PROGRAM ZAWODÓW:

Niedziela, 28.03.2021

5:00 - Konkurs drużynowy HS102 (1 seria)
7:00 - Oficjalny trening HS140 (1 seria)
8:00 - Konkurs indywidualny HS140


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3379) komentarze: (15)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • pb88 bywalec
  "Masło maślane"

  Start rozpoczęcia? Wyszło wam tzw. "masło maślane"...

 • pabloo początkujący
  Blue Bird w Czajkowskim: Konkurs drużynowy pań przełożony na niedzielę

  Transmisja konkursu mezczyzn z Czajkowskiego od 16.55 na rosyjskim kanale Матч! Cтрана. Latwo bedzie znalezc stream.

 • KrzyK_ stały bywalec

  KONKURS PK W CZAJKOWSKIM PRZENIESONY NA SKOCZNIĘ NORMALNĄ! NA RAZIE NIE MA ZMIANY PLANÓW DOTYCZĄCYCH DNIA I GODZINY! JEST SZANSA NA ROZEGRANIE KONKURSU!

 • KrzyK_ stały bywalec
  @Xenkus

  Chce się pobawić w Sweeta.

 • Xenkus profesor
  @kwak11234@wp.pl

  Czemu tak krzyczysz? :D

 • kwak11234@wp.pl doświadczony
  @Maks113

  NA JUTRO PLANICA NIE ZAGROZONA
  SWIETNA POGODA!! ale popada sniezyk, ale bez wiatru


  Natomiast zawody dzis w COC NA HS 102!!!!!

 • Maks113 stały bywalec
  @kibicsportu

  Ok dzk

 • kibicsportu profesor
  @Maks113

  Nie słuchaj się go. Jego prognozy są nic nie warte.
  Na yr.no i windy jest pokazane, że wiatr 2-3 m/s i w porywach do 6, dzisiaj było nawet 5 m/s i w porywach do 11 m/s.
  Kwak to chyba te prognozy bierze z kosmosu.

  Prognoza dla Czajkowski. tam jest 4h do przodu, czyli o godzinie 18 jutro ma wiać 2 m/s
  https://www.yr.no/en/forecast/hourly-table/2-569742/Russia/Perm/Chaykovskiy?i=1

  A tutaj na windy
  https://www.windy.com/56.739/54.047?56.738,54.047,17

  Więc aż tak źle jutro nie ma.

 • Maks113 stały bywalec
  @kwak11234@wp.pl

  Szkoda a wiesz jaka prognoza na Planicę jest jutro?
  Ale i tak na wszelki wypadek się zapytam czy masz link jak tak to czy dasz

 • kwak11234@wp.pl doświadczony
  @Maks113

  Nie ma potrzeby oglądać odwołany konkurs
  Jutro powtórka z rozrywki

 • Maks113 stały bywalec

  Wie ktoś czy jest stream z PK w Czajkowskim? A jak tak to gdzie

 • Fan Tkaczenki i Aalto doświadczony

  Kontynental też odwołają pewnie :(

 • Sweet doświadczony

  ehh ale pogoda a od poniedzialku ekstra! nie mogla poczekac na finaly.... na Corvatsch w Silvaplana tez wieje finały PŚ w Freeski Slopestyle ledwo idą, 2 godziny były przesunięte i chociaż ze rozpoczeli to dlugo sie ciagna.

 • thegawron stały bywalec

  Kontynentalny Puchar też odwołają w Czajkowskim!

 • Kolos profesor

  Odwołali i tak już raz odwołane zawody bo to był a raczej miał być konkurs dodatkowy... Jak pech, wieje chyba w całej Europie..

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).