Daniel Andre Tande wybudzony ze śpiączki farmakologicznej

 • 2021-03-29 09:28

- Rozmawiał już z mamą i swoją dziewczyną - przekazał Clas Brede Braathen, dyrektor sportowy norweskiej reprezentacji, na temat poszkodowanego na Letalnicy Daniela Andre Tandego. W nocy z niedzieli na poniedziałek 27-latek został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej.

- W nocy nastąpił duży krok naprzód w leczeniu Daniela. Został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej i oddycha samodzielnie. Około 6 rano został odłączony od respiratora, wszystko poszło dobrze. Rodzina jest razem z nim - przekazał Guri Ranum Ekaas, lekarz norweskiego zespołu, w poniedziałkowym komunikacie prasowym.

Dobre wieści potwierdza Clas Brede Braathen, menedżer ekipy. - Został wybudzony tej nocy, rozmawiał już z mamą i swoją dziewczyną - czytamy we wpisie działacza.

Rodzina Tandego dotarła do Słowenii w dniu finału sezonu 2020/21. - Wielkie podziękowania dla fantastycznych ludzi z opieki medycznej w Planicy i Uniwersyteckiej Kliniki w Lublanie oraz działaczy - dodaje Braathen, który podkreślił także rolę Tomiego Trbovca, rzecznika prasowego zawodów w Planicy.

Przypomnijmy, iż norweski skoczek w serii próbnej przed czwartkowym konkursem na Letalnicy uległ bardzo groźnemu upadkowi. Tande runął na zeskok Letalnicy, a następnie nieprzytomny trafił do ambulansu, gdzie po zaintubowaniu wentylowano go technicznie. Podopieczny Alexandra Stoeckla został przetransportowany helikopterem do szpitala w stolicy kraju, gdzie lekarza ocenili jego stan jako stabilny. Medycy, którzy stwierdzili złamany obojczyk i przebite płuco, podjęli decyzję o wprowadzeniu sportowca na kilka dni w stan śpiączki farmakologicznej, czego celem było nieobciążanie organizmu na pierwszym etapie leczenia.

Podczas finałowego weekendu w Planicy z całego środowiska skoków narciarskich dobiegały głosy wsparcia dla Daniela Andre Tandego, który w 2018 roku wywalczył tytuł najlepszego lotnika świata.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (19710) komentarze: (36)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  @RET_RET

  Ale jak to, to Norwegia nie ma paktu z diabłem wygrywając PN i KK? :)

 • RET_RET doświadczony
  Co Tande pokazuje za pomocą dłoni?

  Moim zdaniem to symboliczne pokazanie rogów łosia. Łoś jest jednym z symbolów Norwegii i to tych najczęściej używanych (świadczą o tym ich sklepy z pamiątkami, pełne figurek, maskotek łosia, czapek, koszulek, kubków z łosiem itd.). Dlatego Tande, Granerud i inni skoczkowie norwescy b. często w ten sposób porozumiewają się z widzami. "Mano cornuta" jednak wygląda inaczej.

 • Adam90 weteran

  Spoko wróci na skocznie jesli to nie głęboki uraz...Plaga kontuzji ..

 • FankaPilcha stały bywalec
  @Arsendis

  Skąd te rewelacje, że niby go rzuciła?

 • Marco Gaccio weteran
  @Arsendis

  Gdzie masz napisane, że go rzuciła?
  To on ją rzucił

 • Arsendis doświadczony

  Oczywiście już dziewczyna go rzuciła, nie ma to jak prawdziwa miłość która przetrwa wszelkie przeciwności losu...

 • Brygadzista doświadczony
  @Marco Gaccio

  No coś Ty, najlepsze artykuły na tej stronie
  A poza tym, gdzie ma @Wojciechowski zamieścić "skok roku"?

 • Marco Gaccio weteran
  @Brygadzista

  A po co ma sie produkować. Jedyne co tam jest ciekawe to tylko tabelki a tekstu to ja nawet nie czytam.

 • ironicznie_skikomicznie doświadczony
  @dar06_

  A jak się "bierze między fantazją"?

 • dar06_ weteran

  Najważniejsze ze wyszedł z koszmarnego wypadku
  O dalszym skakaniu nie ma mowy ,można wziąć między fantazją kontynuowanie skoków przez niego

  Niektórzy jego gest łączą z chrześcijaństwem który wykonywał możliwe nie świadomie ?
  Jak wiele symboli czy zabobony wywodzą z pogaństwa i są dalej praktykowanie jak dobrze nam znane Topienie Marzanny

 • Brygadzista doświadczony

  Tande jest twardy gość, pozbiera się. Ale ja się pytam gdzie jest "Okiem Samozwańczego Autorytetu"? Co to ma być? Już wakacje do jasnej ciasnej?

 • adamciesielski@op.pl doświadczony
  @Cinu

  oddychał samodzielnie po wypadku. potem został CELOWO wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej, podczas której z definicji używa się sztucznej wentylacji, bo nie działają ośrodki w mózgu odpowiedzialne za oddychanie.

 • Funegosum weteran

  Daniel po prostu reklamuje napis na rękawiczkach, jak nasz Piotrek namolnie Frugo.... 🤗😜
  Na pewno jutro tańczyć nie poleci, ale oby wyzdrowiał, bo upadek był absolutnie koszmarny!

 • Oczy Aignera profesor
  Gest Daniela

  "Ślimak, ślimak, pokaż rogi. Dam Ci sera na pierogi."

 • Shoutaro stały bywalec
  @Sousuke

  Oho, odezwał się miejscowy edgy ateista antyklerykał wolnomyśliciel, co to się klechom nie kłania. Pokazałeś im swoją wyższość, mamusia musi być dumna.

  A co do gestu - zdążył stracić swoje znaczenie, moim zdaniem to czepianie się na siłę (zwłaszcza, że to nawet nie jest ten gest). Po prostu jeden z wielu nawyków, jaki mają różni skoczkowie - taki znak rozpoznawczy.

 • Zubi początkujący

  Ufffff w końcu ulga

 • ironicznie_skikomicznie doświadczony
  @trabant

  No, pewnie jak ktoś ci pokazuje środkowy palec, to machasz do niego jak muminek z radością. W końcu to nic nie znaczy, a w kulturze Majów było pozdrowieniem. Jak ci naplują w twarz, z uśmiechem brechtasz, że deszcz pada. Inna sprawa, że ileż można czytać non stop te bzdury o Tande, kogo normalnego to interesuje.

 • Cinu profesor

  Pierwsze dostaliśmy info, że Daniel oddycha samodzielnie. Teraz się dowiadujemy, że jednak nie oddychał i odłączono go dopiero dzisiaj rano. No nic miejmy nadzieje, że od teraz informacje będą rzeletne.

 • .....sieanieskoczy doświadczony
  @dar06_

  Tande szatanista! Okrutnik!

 • trabant początkujący
  trabant

  Dorośli ludzie, a jakimiś [***]łami się zajmują kto co sobie na palcach pokazuje :D Ludzie wiadro zimnej głowy na otrzeźwienie.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl