Trener reprezentacji Gruzji cudem uszedł z życiem

 • 2021-04-02 07:34

W ubiegły piątek w godzinach przedpołudniowych w Bakuriani, gruzińskim kurorcie narciarskim położonym niedaleko Bordżomi, doszło do eksplozji samochodu. Jego właścicielem okazał się Ibragim Gobozovi, trener reprezentacji Gruzji w skokach narciarskich, który miał dużo szczęścia w tej sytuacji.

Samochód marki Hyundai eksplodował kiedy Gobozowi, odgarniał z niego z śnieg i nie zdążył jeszcze wsiąść do auta. - Odniosłem obrażenia na dłoniach i klatce piersiowej. To były głównie oparzenia, ale i inne rany - poinformował szkoleniowiec w rozmowie z lokalnymi mediami. Niedoszła ofiara niebezpiecznego wydarzenia na szczęście jeszcze tego samego dnia po odpowiednim opatrzeniu ran została wypisana ze szpitala w stanie określanym jako dobry. - Zadzwoniłem na policję, od razu zostało wszczęte dochodzenie. 

Organy śledcze nie wykluczają udziału osób trzecich. Póki co nie udzielają jednak żadnych dodatkowych informacji na ten temat. Gobozowi przyznał, że nie jest w stanie wyobrazić sobie powodów, dla których ktoś mógłby chcieć pozbawić go życia. 

Ibragim Gobozovi był w przeszłości skoczkiem narciarskim. Jako junior należał do reprezentacji Związku Radzieckiego. Dziś prowadzi grupę gruzińskich zawodników, w której znajduje się również dwójka jego dzieci Alan i Esmeralda, jedyna przedstawicielka tamtejszych skoków mająca w swoim dorobku punkty Pucharu Kontynentalnego oraz FIS Cup. 


Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8560) komentarze: (18)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor

  Ten to miał szczęście. Oby sprawcę szybko znaleziono, choć jeśli to faktycznie mafia, to ciężko będzie.

 • Bernat__Sola profesor
  @nie byłem ci ja okabe ani watanabe

  Że co? Kto powiedział, że Kubackiemu sugerowano zmianę na sumo?

 • Bernat__Sola profesor
  @dar06_

  Cóż, faktycznie dawno nigdzie się nie pokazali, ostatnio międzynarodowo skakali na FC w Rasnovie w sierpniu 2019. Być może, podobnie jak Koreańczycy i Kazachowie, zostali zmuszeni do siedzenia w domu.

 • FankaPilcha stały bywalec
  @nie byłem ci ja okabe ani watanabe

  Pewnie jest jak taki Kantyka, tylko z większym samozaparciem, sądząc po budowie. Obaj nigdy nie wyglądali jak np. taki Niemczyk, który jest chudy jak nie wiem, a nie wydaje się, by musiał się tak katować jak dwaj wcześniej wspomniani.

 • Antykibicsportu początkujący

  Porachunki mafijne, a ten Greka udaje.

 • nie byłem ci ja okabe ani watanabe bywalec
  @FankaPilcha

  Czasem jak na niego patrzę, to się martwię wręcz. Podejrzewam, że jest na granicy anoreksji. Po innych tak nie widać , jak po Dawidzie.

 • FankaPilcha stały bywalec
  @nie byłem ci ja okabe ani watanabe

  Zwłaszcza teraz widać po nim jak ,,ogromne" ma predyspozycje do sumo. Normalnie taki pulpet, że szok...

 • nie byłem ci ja okabe ani watanabe bywalec
  @Fan Tkaczenki i Aalto

  Taki zyskał przydomek wśród skoczków. Miał podobno solidną nadwagę :)
  Rozbawiło mnie w tym sezonie, że Kubackiemu jako juniorowi sugerowano zmianę dyscypliny na sumo xd

 • Fan Tkaczenki i Aalto stały bywalec
  @nie byłem ci ja okabe ani watanabe

  Kahaber Tsakadze - człowiek słoń kekw

 • nie byłem ci ja okabe ani watanabe bywalec
  @alo

  Niedawno odbyły się w Gruzji krajowe mistrzostwa. Szału nie było, zdaję się, że skakano na największym tamtejszym obiekcie, czyli K-55. Na dziś Gruzini nie mają większej skoczni. Podobno tamtejsi działacze starają się o rozbudowę bazy treningowej. Bardzo kibicuję tym planom. Byłoby super, gdyby Gruzini stali się nowymi outsiderami PŚ.
  W końcu mieli pół wieku temu swojego mistrza, Koba Czakadzego (ojca ''latającego słonia'' Kahabera) :)

 • wiatrhula111 weteran

  Skijumping.pl, z forum czysto sportowego stało się również forum politycznym, socjologicznym, wirusologicznym, a teraz także kryminalnym (:
  A poza tym bardzo dobrze, że człowiekowi nic poważnego się nie stało, bo zapas szczęścia to chyba wyczerpał na kilka dobrych lat.

 • Solo początkujący
  Każdy po nieudanym zamachu

  Twierdzi, że "nie ma pojęcia dlaczego, kto i po co miałby to robić". Dopiero po którymś z kolei (jeśli przeżyje) pamięć zaczyna działać...

 • Fan Tkaczenki i Aalto stały bywalec

  Pov: jesteś zdziwiony, gdyż nie wiedziałeś, że Gruzini wogóle mają trenera

 • Bocian stały bywalec

  Wygląda to na porachunki mafijne.

 • alo profesor

  Wiedziałem że to ojciec Alana. Oby wszystko skończyło się dobrze. Ciekawe czy wystartuje kiedyś jakiś Gruzin w zawodach. Niby jest Gobozovi,Sarkisiani ale żaden nie kwapi się spróbować sił na arenie międzynarodowej

 • dar06_ weteran

  A w tej Gruzji uprawiają skoki narciarskie ?
  Ani słychu a nie widu na skoczniach

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).