MŚ w Lotach Narciarskich 2024 na Kulm!

 • 2021-04-01 19:09

Bad Mitterndorf zorganizuje Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich 2024. Austriacy podjęli się przeprowadzenia imprezy w miejsce Harrachova, który nie zdoła przebudować swojego obiektu na czas.

Rada Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) podjęła decyzję, iż 28. edycja mistrzostw świata w lotach narciarskich odbędzie się w Styrii na skoczni Kulm (HS235). Pierwotnie wydarzenie powinno odbyć się w Harrachovie, jednak Czesi zrezygnowali z takiej możliwości ze względu na problemy techniczne oraz finansowe związana z obiektem Certak.

Oferta złożona przez Austriaków została zaakceptowana, przez co światowy czempionat w lotach narciarskich powróci do Bad Mitterndorf po ośmiu latach przerwy. W 2016 roku równych sobie na Kulm nie miał Peter Prevc. Drużynowo w powiecie Liezen brylowali Norwegowie.

Najbliższy MŚwL odbędą się za niespełna rok. Gospodarzem zawodów będzie Vikersund w Norwegii. Prowizoryczny termin imprezy to 10-13 marca 2021 roku. Tytułów bronić będą Karl Geiger i reprezentacja Norwegii.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4953) komentarze: (18)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • .....sieanieskoczy stały bywalec
  @Oczy Aignera

  A ja 1 kwietnia miałem 30ste.

 • Bosto87 bywalec
  @Adrian AZ

  Właśnie niekiedy widzę wręcz demonizowanie Kulm w odniesieniu do Kamila, a prawda jest taka że skocznia jak każda inna zależy przede wszystkim od formy zawodnika. Stoch potrafił stać tam na podium (co prawda przed przebudową), zajmować naprawdę dobre miejsca w czołówce. A te gorsze rezultaty to cóż, wtedy kiedy odpadł w kwalifikacjach na MŚwL był w tragicznej formie i nie było to jego jedyne odpadnięcie w kwali w tamtym sezonie, a dalekie miejsce w sezonie 17/18 to było po prostu duże zmęczenie po wyczerpującym TCS.

 • Kamil G bywalec

  Co!!!!
  Przegapiłem MŚwL w Vikersund, które odbyły się zaraz po MŚ w Oberstdorfie?!!!
  Nie przypomnieliście?

 • Oczy Aignera profesor
  Jubilat

  Dzisiaj 40. urodziny obchodzi Bjoern Einar Romoeren...
  "Obebrał, odebrał! Rekord! Rekord świata! Fantastycznie!"

 • Adrian AZ bywalec
  @Marco Gaccio

  O ile Kamil Będzie wtedy skakał. Szanse na zwycięstwo należy upatrywać w formie zawodnika, a nie skoczni na której skacze. Co z tego, że Kamil uwielbia Letalnicę, jak tym razem przyjechał na nią bez formy i w 3 konkursach uzbierał ledwie 11 pkt. Gdyby miał wygrać to i by na Kulm wygrał.

 • Adrian AZ bywalec
  @Mucha125

  Uważasz, że Kulm 2020 to był najbardziej niesprawiedliwy konkurs w XXI wieku[***] Chyba naprawdę mało widziałeś, bo bardziej niesprawiedliwych konkursów w XXI wieku było od groma.

 • Seba Aka Krzychu weteran

  Skocznia w Bad Mitterndorf jest bardzo fajna, bardzo fajnie ogląda się konkursy na tej skoczni.

 • Homeomorfismus stały bywalec

  A Gazeta Pomorska donosi, że była żona Żyły i jego obecna partnerka mają zmierzyć się w walce MMA. Ponoć obie pani wstępnie wyraziły zainteresowanie.

 • voxaik76 początkujący
  Pomylka

  W ostatnim akapicie powinno być raczej "10-13 marca 2022" ;)

 • Mucha125 stały bywalec
  @Robert Johansson252

  To był najgorszy i najmniej fair play konkurs w XXI wieku

 • Robert Johansson252 weteran

  Mistrzem Świata w Lotach Narciarskich zostanie Kraft.
  Będzie loteria i Sztefan będzie prowadzić po pierwszej serii. Zaczyna się druga seria, którą prawie uda się doprowadzić do końca. Zostanie trzech zawodników i nagle jury stwierdzi, że trzeba anulować wyniki.
  Kolejne dwie serie się nie odbędą
  Flashbacki z Kulm 2020

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).