Domen Prevc świadomy swoich błędów. "Nie byłem tak zaangażowany, jak powinienem"

 • 2021-04-02 13:35

Dla Domena Prevca był to drugi najsłabszy sezon Pucharu Świata w karierze. Zajął w nim 22 miejsce i to w największej mierze dzięki udanemu finiszowi w Planicy. Od momentu rozpoczęcia swojej przygody z najważniejszym narciarskim cyklem tylko raz został sklasyfikowany niżej, zimą 2017/18, kiedy ukończył czteromiesięczne zmagania na 33 pozycji. 

Podczas weekendu kończącego sezon blisko 22-letni zawodnik z Kranja zajął kolejno 8, 4 i 4 miejsce, dzięki czemu przynajmniej jeden z pucharowych przystanków mógł opuszczać z podniesioną głową. Do czasu finałowych zmagań osiągane przez niego wyniki nie robiły wielkiego o wrażenia. Tylko raz, podczas styczniowych zawodów na Wielkiej Krokwi, mógł cieszyć się z miejsca w czołowej dziesiątce. Najmłodszy z braci Prevców ma świadomość, że fakt, iż tak a nie inaczej potoczyła się dla niego ta zima, jest w dużej mierze jego własną winą.

- Wiem o tym, że podczas letnich przygotowań nie byłem tak zaangażowany w przygotowania, jak powinienem być. Skłamałbym, gdybym powiedział, że dobrze przepracowałem ten okres. Inna sprawa, że uszkodziłem sobie nadgarstek i miało to swoje konsekwencje. Myślę, że ta kontuzja w dużej mierze również wpłynęła na przebieg tego sezonu w moim wykonaniu - przyznaje Prevc w rozmowie z portalem Zurnal24.si.

Podopieczny Roberta Hrgoty gorzką pigułkę musiał przełknąć podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie. Nie został desygnowany do walki w żadnym z konkursów indywidualnych, a w zawodach drużynowych pomimo dobrych skoków Domena Słowenia zajęła piąte miejsce, co stanowiło wynik poniżej oczekiwań. - Po mistrzostwach w Oberstdorfie powiedziałem sobie, że następny sezon będzie inny - zapowiada skoczek. - Latem zamierzam być już w najwyższej gotowości i brać się za testowanie sprzętu. Duża czasu zajęło mi zrozumienie własnych błędów, ale tym razem odczułem je naprawdę mocno. 

Przypomnijmy, że utalentowany Słoweniec ma w swoim dorobku dziesięć podiów Pucharu Świata. Pięciokrotnie był to jego najwyższy stopień. Po raz ostatni zwyciężył na Vikersundbakken w 2019 roku, a tydzień później zanotował swoje ostatnie dotąd podium, zajmując drugie miejsce w Planicy. 


Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3319) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor

  Życzę mu, żeby wywiązał się z tych postanowień i zaczął ciężko pracować. Chciałbym go ponownie zobaczyć w czołówce, bo przez 4 ostatnie sezony niestety nie potrafił nawiązać do dyspozycji z 16/17 (w 18/19 miał bardzo dobre konkursy, nawet dwa podia, ale to też jeszcze nie było to).

 • Kubalant bywalec
  @Adrian AZ

  Kompletnie o tym zapomniałem

 • Adrian AZ bywalec
  @Kubalant

  Prawie. 04.12.2016 jako lider PŚ wystartował Severin Freund, który prowadzenie w PŚ objął po poprzednim konkursie i odrazu je stracił. Był to jedyny konkurs indywidualny PŚ w 2016 roku, w który w koszulce lidera PŚ nie wystąpił Prevc.

 • Kubalant bywalec

  Bracia Prevcowie dokonali niezwykłej rzeczy. Przez 3 lata kalendarzowe z rzędu plastron lidera pucharu świata należał najpierw do Petera, a potem do Domena. Peter objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej 13 grudnia 2015 r. W Niżnym Tagile. Oddał ją dopiero 25 listopada 2016 r. Prowadzenie w pucharze świata objął wtedy Domen, który stracił je 4 stycznia 2017r.

 • INOFUN99 weteran

  Domena cenię(nie Cenę) nie tylko za kapitalną fazę lotu, ale też za to, że nawet jeśli nie jest w dobrej formie, to ma taki jeden bardzo wybijący, wyróżniający konkurs w sezonie, zawsze jest taki jeden start, gdzie Domen spisuje się bardzo dobrze, a taki atut ma bardzo niewielu zawodników. Przypomina mi wypisz, wymaluj Kranjca, który też potrafił zawodzić przez cały sezon, by mieć chociaż jeden naprawdę kapitalny występ w sezonie.

 • Adam90 weteran

  I tak jak na 21 latka ma sporo sukcesów na koncie. Mam nadzieje, ze pójdzie tą samą drogą co jego starszy brat :)

 • Marco Gaccio bywalec

  Kompletnie nie rozumiem jak nie mógł być zaangażowany w przygotowania skoro doskonale wiedział, że będą MŚwL w Planicy.

 • Seba Aka Krzychu weteran

  Planica w wykonaniu Domena była bardzo dobra, chciałbym, żeby w następnym sezonie cały czas skakał na wysokim poziomie.

 • Adrian D. redaktor
  Najmłodszy

  Jest średni pod względem dokonań w tej rodzinie i chyba o tym myślałem, określając go w ten sposób 😉 Dzięki za zwrócenie uwagi, poprawione.

 • KX_Keytinho stały bywalec

  To najmłodszy, a nie średni z braci Prevców.

 • stara_malyszomanka początkujący

  Jeśli to artykuł o Domenie to to nie jest "średni" z braci Prevców tylko najmłodszy (w sensie z braci) :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).